Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (32)

Ozark (2017)

Hlavna linia je tak trochu podobna z Breaking Bad, v zmysle, ako sa dokazu clenovia beznej rodiny - prisposobovat v ramci prezitia a neskor z inych dovodov.            1.seria: Velmi slusne predstavenie prostredia vztahov v rodine - Bateman i Linney su vyborni.           2.seria: Dynamickejsie ako prva seria. Napriek obcasnym "barlickam", ktore si "vypoziciava" z inych kuskov. Mam na mysli zvlast dejove linie tykajuce sa deti rodiny. Rozdhodne vsak odporucam. Divaka udrzi v zaujati a ocakavani od prveho po posledny diel. Zaver som tak trochu uz uhadol a tak ma moc neprekvapil. Dava moznost k spekulaciam, ako sa bude osud Byrdovych dalej vyvijat. ;)                                3.seria: Vynikajuca seria. Viac dynamiky, viac psychologie postav, perfektna chemia, ci uz v "rozsirenej" rodinke Bird-ovcov, alebo u ich spolupracovnikov, clenov kartelu, ci FBI. Udrzala ma v nepretrzitom zaujati kazdu jednu cast a zabavnost, ocakavanie a napatie bolo bez "vaty" a stabilne vysoke. Zopar skratkovitych drobnosti, avsak nic prilis rusiace. Ku kazdej epizodke som sa kratkym zhrnutim uz vyjadril, a tak nema zmysel viac prezradzat. Odporucam vsetkymi desiatimi.                                                  4.seria:  Napriek slabsej scenaristickej prepracovanosti maju takmer vsetky diely ten paradny vibe, balancovanie nad utesom, manipulacie a psychologicke hry, ci pady do priepasti, tak typicke pre tento serial. V siedmej epizode, cize v zavere prvej polovice bol zaver s Ruthinim "preslovom" doslova "kulervouci". Celkom to slape, i v druhej varke casti, hoci uz tuna niektore psychologicke prerody mi prisli uletenejsie. Korunu tomu nasadil uplne posledny diel, kvoli ktoremu idem nizsie a mal by som snad i viac. Myslim, ze dovody su uplne jasne. Nerespektovanie povahy vlastnej postavy, ktoru vykreslovali styri serie, samotnymi tvorcami a ich "mavajuci prostrednik" priamo pred tvarou divaka. Meh...bolo to potrebne? Zacina to byt akosi trendom uz vo viacerych serialovych zaveroch, co ma ako divaka teda vobec netesi ()

Dnes večer improvizujeme (2017) (S01E04)

Zatial to pekne slape a nabera spad. Vecicka, ktoru som si vsimol, ked agent FBI pozeral na spis Ruth Langmore. Eye color: blond, Hair Color: blue. :) Odpustame. ()

Season 2 (2018) (S02)

Dynamickejsie ako prva seria. Napriek obcasnym "barlickam", ktore si "vypoziciava" z inych kuskov. Mam na mysli zvlast dejove linie tykajuce sa deti rodiny. Rozdhodne vsak odporucam. Divaka udrzi v zaujati a ocakavani od prveho po posledny diel. Zaver som tak trochu uz uhadol a tak ma moc neprekvapil. Dava moznost k spekulaciam, ako sa bude osud Byrdovych dalej vyvijat. ;) ()

Velký den (2018) (S02E05)

Zatial najlepsi diel. A to v ramci oboch serii. Ze sa toho dej vela a atmosfera riadne hustne. ()

Vnější temnota (2018) (S02E06)

Opat velmi kvalitny nadvazujuci diel. ()

Jediná cesta ven (2018) (S02E07)

Tak toto bol slusne depresivny zahul. Martyho analyticka a kludna mysel dostala na solar plexus tym najdrsnejsim sposobom. ()

Season 3 (2020) (S03)

Vynikajuca seria. Viac dynamiky, viac psychologie postav, perfektna chemia, ci uz v "rozsirenej" rodinke Bird-ovcov, alebo u ich spolupracovnikov, clenov kartelu, ci FBI. Udrzala ma v nepretrzitom zaujati kazdu jednu cast a zabavnost, ocakavanie a napatie bolo bez "vaty" a stabilne vysoke. Zopar skratkovitych drobnosti, avsak nic prilis rusiace. Ku kazdej epizodke som sa kratkym zhrnutim uz vyjadril, a tak nema zmysel viac prezradzat. Odporucam vsetkymi desiatimi. ()

Ve válce (2020) (S03E01)

Vynikajuci rozbeh. Opat to paradne napatie na vsetkych frontoch. Wendy/Marty duo opat stoji za to. Snaha odtrhnut sa, sa zmeni na este vacsie zainteresovanie do dirty biznisu. Ruth nakoniec bude mlada drna podnikatelka, hoci medzi jej krehkou psychikou a vonkajsim zdanim je diametralny rozdiel. Darlene ma zrejme nejake plany s Ruth-inym brachom a zatial sa baronovi Navarro-vi minaju na juhu chlapi dost nechutnym sposobom. Vyborny otvarak a rovnymi nohami "do deja". Odporucam. ()

Partnerství (2020) (S03E02)

Opat epizoda na plny pocet. Tentokrat viac-menej hra na macku a mys a zatial tajene nezhody medzi Wendy a Martym. Helen s detmi prichadzaju do Ozarku, decka sa zblizia. Vidlacka si zrejme priputava Ruth-inho brachu pomaly ale isto. K Wendy "na navstevu" pride jej "nestabilny" bracho (ktory ma genialnych uvodnych 5 minut) a biznis-plan s novym "riecnym" kasinom, napriek Martyho snaham prejde. FBI vdaka tomu spozornela a Marty by v tejto chvili svojej zene i Helen mohol povedat: "Vidis, co sa deje, ked ma nepocuvas?!" Perfekt, ta dynamika je neskutocna. ()

Byl tu Kevin Cronin (2020) (S03E03)

Vyzeralo to na slabsi diel ako dva predosle. Nastastie ten zaver to poriadne vygradoval. Marty v koncoch s napadmi a nedoverou u manzelky skocil po ponuke od FBI. Par minut nato vsak robi spolocnost Navarrovym chlapcom. Wendy zatial rozohrala hru "o zachranu Zeek-a a nakrkla" Darlene. Medzi deckami nic nove az na "chtivost" Helen-inej dcery, byt cim skor ..."za vodou". ;) Trochu sklamanie, ze sa neriesi dovod absencia "zenskej stranky" pri odpredaji kasina s hotelom - inak to bol hilarious moment, cakal som, ze typka to dozerie, avsak, ze to skonci takym efektnym zgulanim, to teda nie. ()

Souboj šéfů (2020) (S03E04)

Moze byt. Tentokrat je heslom bezradnost a ocakavanie. Tak vypate okamihy mala nasa rodinka malokedy. Samozrejme zvlast Marty. Opat ho zrejme zachranil jeho sposob uvazovania. Wendy zrejme jej manzel nebude po tomto az tak lahostajny. ()

Návštěva z Michoacánu (2020) (S03E05)

Marty sa "z vysluchu" vracia celkom slusne psychicky pozmeneny, dufajme, ze tym neutrpi jeho, ako britva, ostry usudok. Spriada plan a zdoveruje sa tehotnej agentke. Do Ruth-inej skrupiny postupne prenika prostoreky a uprimny Wendin bracho. Tak si Darlenovic "holka" poridila zajacika. ;) Kazdopadne typek je happy, takze no problem. Wendy v zavere dostane taku sprchu, aka jej uz dlhsie chybala, ked si myslela, ze ma s Mexikom nejaky partnersky vztah. Zaver bol ozaj vytriezvenim. ()

Tvůj dům je i můj dům (2020) (S03E06)

Uvodna "terapeuticka" slovna hadka, konecne "vycistila" vzduch v manzelstve. Detiska pohulia a trosku si zastrielaju, co im vysluzi pobyt na policajnej stanici a zaroven sa Marty dozveda, ze stratil i "podporu" policajneho sefa - Darlene uradovala. Ben si kvoli zalaskovaniu s Ruth vysadi lieky a zacina to byt aj zjavne - typek je chodiaca rozbuska. Wyatt odpalkuje sestru od Darlen-ovic domu, s tym ze je stastny tam, kde je. Marty ma kohosi v tmavych SUV-ckach za patami a vsetci su z toho nervozni. Nahoda v zavere zachrani Ruth a na scenu prichadzaju neznami a dorazne "tepelne dezinfikuju". Opat slusne vygradovany zaver. Tipoval by som to na konkurenciu Navarrovic kartelu....ak je tomu vsak tak, odkial je "priesak"? :) ()

V případě nouze (2020) (S03E07)

Opat sa nam v manzelstve par veci medzi Martym a Wendy vyjasnilo. Najme jeho "tajna" dohoda s FBI agentkou. Ruth celkom slusne zmaloval najvacsi hajzlik z Cansas City. Ta si prizyva manzelov Bird-ovych a chce jeho "skalp" a do tvare im vmietne i to, ze "odklidili" jej otca. Jej vztah z bratrancom sa kusok zlepsi. Hamizna a priblbla psychologicka nakoniec prekroci unosnu mieru a to Helen musi "vyriesit". ;) kde bol doteraz ten typek? kks ..vsak to je paradny "cistic". Marty razne utina kontakt s hlavou v Kansas City. Tentokrat drama a melancholia. ()

Nerozluční přátelé (2020) (S03E08)

Kamo, tak to na zaver riadne zahustil. Po telefonate Navarra s Hellen som dufal, ze Ben po tom zurivom antre z nej narobi v amoku sekanu. Myslim, ze to, ze to nespravil, rozhodlo o jeho dalsom osude. Kazdopadne atmosfera hustne a dostava to cele grady. Martyho a Wendine plany idu ku dnu. Co vsetko dokaze pokazit "rodina". :) ()

Fire Pink (2020) (S03E09)

Z Ben-a sa bez liekov stala nezvladatelna bytost, ktora rozpohybovala udalosti nezvratitelnym smerom a psychicky polozil sestru. Emocne asi najdepresivnejsi diel napriec celym serialom. Som zvedavy na posledny diel, ale tusim bude drsny. ()

Všechno, nebo nic (2020) (S03E10)

Prva polovica epizody je takmer vylucne venovana psychickemu rozpolozeniu vacsiny zucastnenych a postupnej gradacii zvlast vo vztahu k Helen. Pacil sa mi i takmer az metaforicky obraz Darlene, ktora sleduje mladu Ruth a jej zajka pred makovymi poliami. Hold vetri dalsiu generaciu prosperujucich domorodych "pestovatelov". :) Zaver nas slusne usadil, to musim tvorcom uznak. Napriek tomu by som rad vedel, co viedlo Navarra k rozhodnutiu, ktore urobil. Ano, moznosti sa ponuka hned niekolko, ale niekolko z nich predpoklada, ze musel mat echo od kohosi na severe, co ma az tak uplne nepresvedcilo. A tiez par drobnosti, z ktorych bolo jasne, ze sa schyluje k uzavretiu serie. Kazdopadne tato tretia stala ozaj za to a zrejme jej "napalim" zasluzeny plny pocet. ()

Season 4 (2022) (S04)

O postrehy som sa uz podelil pri jednotlivych epizodach, a tak len zhrnutie. Napriek slabsej scenaristickej prepracovanosti maju takmer vsetky diely ten paradny vibe, balancovanie nad utesom, manipulacie a psychologicke hry, ci pady do priepasti, tak typicke pre tento serial. V siedmej epizode, cize v zavere prvej polovice bol zaver s Ruthinim "preslovom" doslova "kulervouci". Celkom to slape, i v druhej varke casti, hoci uz tuna niektore psychologicke prerody mi prisli uletenejsie. Korunu tomu nasadil uplne posledny diel, kvoli ktoremu idem nizsie a mal by som snad i viac. Myslim, ze dovody su uplne jasne. Nerespektovanie povahy vlastnej postavy, ktoru vykreslovali styri serie, samotnymi tvorcami a ich "mavajuci prostrednik" priamo pred tvarou divaka. Meh...bolo to potrebne? Zacina to byt akosi trendom uz vo viacerych serialovych zaveroch, co ma ako divaka teda vobec netesi. ()

Začátek konce (2022) (S04E01)

Velmi odvazne "rozkopnutie dveri" do dalsej serie. Na toto som sa fakt tesil. Ozark drzi latku poriadne vysoko od prveho dielu. Som zvedavy, kam sa to az "dovivija". Zatial mam tusik, ze "synak" sa osamostatni, dovody na to ma poriadne, po tom, co videl v poslednych sekundach epizody. Nadpriemer. Lahkovazny maniak je ako slon v porcelane, sebavedomie/sialenost sa mu mozu stat osudnym. :) ()

Co svět světem stojí (2022) (S04E02)

Opat, ako sme zvyknuti sa zacinaju z viacerych stran na nasu "podarenu" rodinku sypat "komplikacie", a ano, postupne sa rodicia v zufalstve uchyluju ku skutocne svinskym "nevyhnutnostiam". Zvlast ten zaver s nastupenim do auta s ultimatom a placucim drobcom v pozadi to pekne podtrhol. Hybatelom deja vsak moze byt i "blba nahoda". Huste ako salko. :) 80% ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)