• Maďarsko

Maďarsko / Česko / Německo, 2015, 83 min

Gyula Nemes

Gyula Nemes

Péter Politzer

Asi největší překvapení na KVIFF 2015! Film, na který jsem se vyloženě bál jít, neb jsem nevěděl, co od něj očekávat. A ačkoliv je snímek úplně mimo očekávání, byl z filmařského hlediska naprosto skvělý. I když tedy s filmem taktéž úplně nesouzním, jak tu píše už J*A*S*M, tak řemeslně naprostá pecka. A vůbec nevěřím tomu, že by po tomto filmu sáhl nějaký distributor.(9.7.2015)

(50th KVIFF) Ideologicky s filmem úplně nesouzním, ale z formalního hlediska je to nápaditá, živelná hříčka, u které jsem se výborně bavil. Co 15 minut, to jiný styl a žánr. Od němé grotesky, přes bizarní letní romanci a válečný film, až po postapokalypťák. Zkrátka bizarní překvápko. Doufám ale, že není mylné moje přesvědčení, že v závěru přestává film být jednostrannou eko-agitkou, ale střílí i na druhou stranu. Pokud by se k těm finálním zvěrstvům totiž stavěl z obhajujících pozic, bylo by to na odpad. A hlavně to nepouštějte Klausovi, nebyl by rád. 70 %(8.7.2015)

(3,5*)(9.7.2015)

• Jhershaw

Film je rozdělen na několik segmentů, kde každý další je ujetější než předchozí, což pro mě zároven znamenalo méně snesitelný/ zábavný. A ty řeči o cenzuře, nevm, nakolik je pravda a nakolik marketingovýn tah. 50 %(9.7.2015)

• pepo

Krásne natočené, ozvučené nastrihané cvičenie v pózerstve. Jednotlivé dielčie zložky skvelé, ako celok na facku. Proste hromada skvelých tém, nápadov a myšlienok naprataných do niečoho, čo robí česť spojeniu artová pi*ovina 4/10(14.8.2017)

• Marze

Tento snad experimentální film jsem viděl v Evropském domě v Praze a nedodíval Když chvíli naskočil žánr porno, vypadalo to nadějně. Kupodivu odešlo z projekce jen pár lidí.(25.10.2018)

• Saintcrux

Zlatanina, ktorej reziser viac pracoval na vizualnej stranke ako na samotnom pribehu. Ma to uroven studentskeho filmu.(16.9.2017)

IFFKV Ne, tohle neni standardni nalehava agitka, tohle je vtipne sdelena zprava a jakysi apel na to, nebuďme sráči a starejme se trochu. Rejža je evidentně rebel s příčinou a jsem rad, ze mu snimek nikam neutekl a nebal se karikovat i ty dobré. Včelaři všech zemí spojte se!!! A ty diváku, až vypadneš z kina, dělej něco dobrýho.(8.7.2015)

• PEZ

Ako by som to povedal - sympatický počin, režisérovi fandím a potešila aj jeho osobná účasť na festivale. A jeho Zero má rozhodne čo povedať. Avšak tam, kde iní spomínaju formálny eklektizmus ako pozitívum, mne práve toto poňatie vadilo a vyrušovalo. Ako aj amatérsky look. A ešte príliš rebelantský záver, i keď tam tipujem, že Gyula Nemes šiel do toho účelovo, provokatívne, so šibalským úsmevom na tvári. Celkovo medzi 2* a 3*, po filme som sa prikláňal k 3*, kvôli obsahu, ale s odstupom času mi negatíva prevážili. 5/10 (Cinematik 2017)(1.5.2018)

Zero byla největší karlovarská jízda roku 2015 - výborný střih, zvuk, spojení žánrů a humor značně připomínající svým stylem South Park - vezměme nějaký společenský fenomén, vyhroťme jej do extrému a napišme něco o tom, co by se pak mohlo dít (třeba by se mohli lidé navzájem zabíjet, protože to stejně dělají nejraději). Film rozhodně není jednostranný a opravdu mě mrzí jeho nízké hodnocení (snad plynoucí z malého počtu dosavadních známek), jež si vysloužil od karlovarského publika.(27.1.2016)

Nejbizarnější snímek letošních Varů. Jen doufám že to opravdu nebylo myšleno tak na vážňáka ekoteroristicky, jak to na první pohled vypadá... [KVIFF 2015](11.7.2015)