• Maďarsko

Maďarsko / Česko / Německo, 2015, 83 min

Gyula Nemes

Gyula Nemes

Péter Politzer

(50th KVIFF) Ideologicky s filmem úplně nesouzním, ale z formalního hlediska je to nápaditá, živelná hříčka, u které jsem se výborně bavil. Co 15 minut, to jiný styl a žánr. Od němé grotesky, přes bizarní letní romanci a válečný film, až po postapokalypťák. Zkrátka bizarní překvápko. Doufám ale, že není mylné moje přesvědčení, že v závěru přestává film být jednostrannou eko-agitkou, ale střílí i na druhou stranu. Pokud by se k těm finálním zvěrstvům totiž stavěl z obhajujících pozic, bylo by to na odpad. A hlavně to nepouštějte Klausovi, nebyl by rád. 70 %(8.7.2015)

• PEZ

Ako by som to povedal - sympatický počin, režisérovi fandím a potešila aj jeho osobná účasť na festivale. A jeho Zero má rozhodne čo povedať. Avšak tam, kde iný spomínaju formálny eklektizmus ako pozitívum, mne práve toto poňatie vadilo a vyrušovalo. Ako aj amatérsky look. A ešte príliš rebelantský záver, i keď tam tipujem, že Gyula Nemes šiel do toho účelovo, provokatívne, so šibalským úsmevom na tvári. Celkovo medzi 2* a 3*, po filme som sa prikláňal k 3*, kvôli obsahu, ale s odstupom času mi negatíva prevážili. 5/10 (Cinematik 2017)(1.5.2018)

Asi největší překvapení na KVIFF 2015! Film, na který jsem se vyloženě bál jít, neb jsem nevěděl, co od něj očekávat. A ačkoliv je snímek úplně mimo očekávání, byl z filmařského hlediska naprosto skvělý. I když tedy s filmem taktéž úplně nesouzním, jak tu píše už J*A*S*M, tak řemeslně naprostá pecka. A vůbec nevěřím tomu, že by po tomto filmu sáhl nějaký distributor.(9.7.2015)

IFFKV Ne, tohle neni standardni nalehava agitka, tohle je vtipne sdelena zprava a jakysi apel na to, nebuďme sráči a starejme se trochu. Rejža je evidentně rebel s příčinou a jsem rad, ze mu snimek nikam neutekl a nebal se karikovat i ty dobré. Včelaři všech zemí spojte se!!! A ty diváku, až vypadneš z kina, dělej něco dobrýho.(8.7.2015)

Zero byla největší karlovarská jízda roku 2015 - výborný střih, zvuk, spojení žánrů a humor značně připomínající svým stylem South Park - vezměme nějaký společenský fenomén, vyhroťme jej do extrému a napišme něco o tom, co by se pak mohlo dít (třeba by se mohli lidé navzájem zabíjet, protože to stejně dělají nejraději). Film rozhodně není jednostranný a opravdu mě mrzí jeho nízké hodnocení (snad plynoucí z malého počtu dosavadních známek), jež si vysloužil od karlovarského publika.(27.1.2016)