Hyeobsang

• Austrálie

Negotiation

Thriller / Krimi

Jižní Korea, 2018, 114 min

Solídny vyjednávaci thriller, ktorý je napriek snahe o maximalnu prekombinovanost paradoxne cim dalej tym viac predvidatelny. Cele je to prilis schematicke, takze pokial ste videli aspon klasiku Vyjednavac, tak budete o krok napred pred vyjednavackou a mozno aj unoscom. Ostatne stranky filmu su v poriadku. Charizmaticky unosca s dojimavym motivom, svojsky zahrata vyjednavacka a banda parchantov v pozadi ktorym prajete smrt. Skoda, ze môj oblubenec Sang-ho Kim tu bol len do počtu. Celkovo to je film na jedno pozretie. 6/10.(17.1.2019)

Atraktivní téma rukojmích vyjednávání v áčkovém obsazení, Ye-jin Son se jako policejní vyjedna Ha Chae-yun připlete k jedné zpackané podnikatelsko-státní aktivitě a musí si poradit s požadavky obchodníka se zbraněmi jménem Min Tae-gu (Hyeon Bin), který pro násilí nejde daleko. Hyeon Bin opět zkouší něco nového a hraje záporáka celkem slušně. Co mě na filmu štvalo byla spíše hlavní ženská postava, postava vyjednavačky mi přišla těžce nereálná, neschopná a celkově mentálně nestabilní, v reálu by nevydržela snad ani den. Respektive štve mě to, že ona se dokáže jisté pasáže chovat normálně, jiné ne, jako by měl scénarista schizofrenii. Celkem slušné zvraty, akční složka, ale aby to bylo lepší, muselo by se přidat na scénáři a upravit chování hlavní postavy. Pěkná jednohubka, ale čekal jsem více.(22.12.2018)

Napínavý jihokorejský thriller z prostředí vyjednavačů, který sice použitou klasickou dějovou šablonou nemá čím překvapit, ale zato má pevný jednoduchý děj, mohutnou atmosféru a patřičné zvraty. Takže se jako obvykle na začátku příběhu seznámíme tentokrát s mladou sympatickou vyjednavačkou Ha Chae-you během vyjednávání v terénu s pachateli mající rukojmí, což však skončí ne její vinou masakrem. Rozhodne se z policejních služeb odejít, když je náhle povolána do nějakého řídícího střediska vyjednávat přes internetové spojení, aniž by jí bylo o případu cokoliv řečeno. A tak se postupně spolu sní dozvídáme co, kdo a proč. Celý dějový průběh je skutečně intenzivní v napětí, které bohužel sráží na kolena až přílišné tlačení na pilu v emočních scénách. Nejvíce je to znatelné ke konci celého dějství, ale těžko říct, třeba se tím někdo z diváků nechá unést a vytáhne z kapsy kapesník. Plusem však je, že si děj všímá pouze průběhu vyjednávání a zbytečně nezatěžuje vedlejšími motivy. Dva tu samozřejmě jsou, ale jen okrajově jako nutný dějový doplněk. Absolutně v ničem hlavní dějovou linku však neruší. Příběh má pro odlehčení také komickou figurku, se kterým se to také nepřehání a místama je brán vážně. Máme tu tedy další filmový zářez z oblasti thrillerů o policejních vyjednavačích, který si i přes svou neoriginalitu své místo v diváckém zájmu zaslouží. Pro starší diváky je sice značně předvídatelný, avšak ty mladší může navnadit se poohlédnout po těch starších.(21.6.2020)

Tož sakra lidi já nevím co proti té Božské všeci máte, šak nakonec jen díky ní a jejímu "neprofesionálnímu" chování to skončilo jak to skončilo (nechcu spoilerovat). Takže předvedla naprosto dokonalou vyjednávací taktiku, která nakonec zabrala!!! :-) Jinak gradace, napětí a postupné odhalování pravdy a souvislostí na jedničku, já se nenudil ani minutu.(15.1.2019)

V rámci svého žánru kvalitně odvedená práce. Hlavní dvojka předvádí dobré výkony, únosce má správné charisma a Son Ye-jin v počátku skvěle využívá svého šarmu, následně pak i vážné tváře a odhodlanosti ohledně práva a spravedlnosti. Vývoj událostí, okolnosti, postupně se odkrývající pozadí celého příběhu, napětí, otázka morálky, to vše dokáže solidně upoutat, takže stěžovat si nemohu. Son Ye-jin sice více svědčí romantické role, ale zde rozhodně nezklamala.(19.1.2019)