Dracula Reborn

Velká Británie, 2014, 93 min

Horor o třech novinářích, kteří cestují z Vancouveru do Transylvánie, aby odkryli skutečný příběh o Drákulovi. Navštěvují oblasti historických památek a knihovny. Dešifrují tak jednotlivá vodítka, která stojí za příběhem slavného upíra. Odhodlání tria dokončit svůj článek je může stát jejich vlastní životy. (hajdano)

Dellamorte

Dracula rotuje v truhle protože ví, že zase voněmgo. Tato téma byla už využita, zneužita, užita a toto ivestigatívne pátranie troch zblúdilých duší po jeho pôvode je zbytočná dávka navrch. Sklamaná nie som, lebo som bola plná očakavania trapasu. ()

George Stobbart

Zvedavé trio mladých novinárov stopuje Drakulove vyčíňanie v aktuálnej Transylvánii... No, v tomto prípade som čakal čistý prúser, až som zaskočený. Napriek očividnej lacnote a neistote sa mi to pozdávalo o niečo viac ako minuloročný, komerčný "Dracula Untold" a oproti rovnomennému, slabému, 2 roky starému nezávisláku ani nehovorím. Malá produkcia, ale v pohode natočená, sympatická hlavná hrdinka, a hoci samotný Dracula bol skôr úsmevný, aspoň to „oživil“. Pre nenáročného hororového diváka je to myslím stráviteľná somarinka, ktorú (nad)hodnotím čisto subjektívne a ani náhodou nečakám, že by sa to tu niekomu mohlo páčiť. ()

*CARNIFEX*

Dracula, ako princ temnoty, bol a vždy bude lákadlom pre tvorcov hororových snímkov. Z historického hľadiska je upír prvou hororovov postavou, ktorá "hrdo" stojí na vrchole pyramídy pri zrode nášho milovaného žánru. Preto nerozumiem, nechápem, prečo neexistuje nejaký druh rešpektu, nebrať meno "božie" nadarmo a nešpiniť tak jeho historickú hodnotu. Napríklad ako v NBA, kde si v drese Chicaga Bulls už nikto nikdy neoblečie dres s číslom 23, nakoľko ho nosila najväčšia star tohto športu. Toto isté by sa mohlo diať aj pri filmárčine, lebo nadrbať lákavý plagát s titulkom Dracula síce na diváka z času na čas zaberie, no je nad svetlo sveta jasné, že sa bude Transylvanský gróf v hrobe obracať. Po odsledovaní takýchto snímkov až do úplného záveru, začínam v kategórii diváka "nedokážem vypnúť kokotinu" sám seba radiť za úplného idiota, lebo v mrhaní drahocenného času som pri takýchto sračkách, zrejme preborníkom nevídaným. Jediným šťastím v nešťastí bol výmysel "Stvoriteľa", ktorý daroval mužovi úd a tak sa mám aspoň z času na čas, z dlhej chvíle, s čím zahrať. Pokiaľ nie ste tolerant amaterizmu, ktorý miestami pôsobí až mimoriadne vtipno trápne, môžete sa tejto Britskej, bez chuti rozžuvanej žuvačke smelo vyhnúť, lebo čumieť na kokotka v parochni, či za roh budov schovávajúceho sa, so smiešnym afektom smejúceho sa Draculu, mi príde na hrane zachovania pocty hororovej postavy, ktorá si na rozdiel od filmových tvorcov, takzvaných darmožráčov, zaslúži rešpekt - 20% ()

kaylin odpad!

„Dracula Reborn“ je špatný upírský snímek a je to koneckonců špatný snímek celkově. Herecké výkony zde nejsou, ty lidé se prostě jen nechávali natáčet. Je poznat, že šlo o to, aby se to natočilo co nejrychleji a bez nějakého velkého umu. To je na tom strašně moc poznat. Jinak na tom nenajdete nic pozitivního a budete jen tupě civět na to, co je v upírském žánru ještě možné. ()