Lví král

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 2019, 118 min

Je až neskutečné, kam se opět posunula digitální animace. V některých okamžicích je to už takřka k nerozeznání od skutečných záběrů, které známe například z dokumentů National Geographic. Takový Avatar v kontrastu s tímto působí občas jako dětská omalovánka. Vizuálně tedy nádhera, obsahově jsem to ovšem čekal lepší a vtipnější. -Hakuna Matata- Pozor spoiler:🐵📣🤴🦁🐦👿🦁🚷☠️🐕🐕💥👑🦁👍👿🦁🐃💥👑🦁⚰️🤴🦁🐖🐿💥👿🦁⚰️🤴🦁❤️👸🦁(24.7.2019)

Zdá se, že Favreau se jako režisér konečně našel a když bude pokračovat v těchto digitálních předělávkách Disney animáků se stejnou precizností a pečlivostí, tak s tím nemám problém. Nicméně zde i když se jedná o solidní řemeslo, tak film je až příliš cílený na dětského diváka a tak bych dal objektivně 3* i z toho důvodu, abych to odlišil od lepší a promakanější knihy džunglí, kde byl rozhodně víc propracovaný příběh a postavy, ale zase je tu pár faktorů které to zvedají nahoru od bezchybných triků až po perfektní soundtrack. Do jaký míry to kopíruje originál tu řešit nehodlám, páč si ho stejně nepamatuji, ale snad si ho časem připomenu.75%(19.7.2019)

Leví kráľ sa nesie v znamení predchádzajúceho filmu Jona Favreaua ( Kniha džunglí ), vyniká precíznou animovanou prácou a prepracovanámi detailami. Technická stránka je teda na vysokej úrovni, otázkou je, či to stačí. Film je remaké pôvodného filmu od Disneyho a podľa mňa mohol byť scenár trochu inovovaný, nielen otrocky skopírovaný.(21.10.2019)

Do puntíku doslovný remake, který je sice vizuálně fantasticky nápaditý, ale scénáristicky naprosto identická kopie slavného originálu bez jakéhokoliv dodatečného nápadu, zlepšováku či momentu překvapení (vyjma brouka hovnivala). Favreau tak zůstane zase jenom hitmakerem který natočil pozlátko atakující stamilionové hranice v kinech, ale duše původního snímku zůstala na svém míste bez hnutí. V podstatě komerčně asi OK, ale jinak naprosto zbytečný update něčeho, co bylo téměř perfektní.(21.7.2019)

Remake jako pokus vylepšit něco co je dokonalé. Naštěstí bez ekologických agitek i falešného změkčování zásad potravinového řetězce. Osvětový podtext je vůči dětskému vnímání možná dokonce vstřícnější než nepřehledný závěrečný souboj.Kdyby šlo o historicky první setkání se Lvím králem, zasloužilo by si jistou shovívavost. Jenomže navzdory čtvrtstoletí technického pokroku je nová předělávka chudší o podstatnou přísadu, totiž o představivost.(4.10.2019)

• - Hyena Azizi je ve filmu mírně pomatená. Slovo Azizi totiž znamená ve svahilštině „měsíční svit“, který je často spojován s duševními nemocemi. Hyenu ve filmu hraje herec Eric André, jehož svérázný choromyslný styl humoru k postavě sedí perfektně. (dO_od)

• - V originalním znění druhá sloka písně „Lion sleeps tonight“ zní „Near the village the peasfull village the lion sleeps tonight,“ tedy „Blízko vísky, té mírné výsky tam lev dnes v noci spí“. V češkém znění zpívá Timon až třetí sloku „Hush my darling, don't fear my darling the lion sleeps tonight,“ tedy „Stiš se broučku, ach klid můj broučku, vždyť lev dnes v noci spí.“ (Gig)

• - Ve scéně, kdy se Timon a Pumba snaží odlákat pozornost hyen, zazpívá Timon „Be our guest..“ („Buď naším hostem“), načež oba začnou utíkat. Jedná se přitom o melodii a zároveň název ikonické písně z další Disney pohádky Kráska a zvíře (2017). (TaNya_)