Lví král

• USA The Lion King (více)

Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. (Falcon)

D.Moore

Animace je tak úžasná, že jsem ji po chvíli už ani jako animaci nevnímal, naopak jsem se občas málem pozastavil nad tím, že ta zvířata mluví - to je zkrátka stoprocentní filmové kouzlo, nic menšího. Podobně mě naposledy ohromily třeba opice v nových Planetách opic, akorát s tím rozdílem, že tam to nebylo pouze o nich. Ve Lvím králi to už je výhradně o digitálních zvířatech a prý i o digitální krajině a vůbec všem, co vidíme (nechce se mi skoro věřit). Opravdu úžasné. Ale co by to bylo bez dobrého příběhu, že - v tomto ohledu se příliš neexperimentovalo a vsadilo se na osvědčenou jistotu, tu a tam rozšířenou o milé drobnosti (více prostoru pro Timona a Pumbu byl určitě dobrý tah), což vlastně platí i pro prověřenou Zimmerovu hudbu a písně Eltona Johna. Kromě několika dodaných "vtipů pro pokročilejší publikum" dělá ze Lvího krále dospělejší podívanou hlavně režie Johna Favreaua. S digitální kamerou by si mohl podobně jako Steven Spielberg v Tintinovi sice dovolit cokoliv, ale spíše se drží při zemi a žádné veletoče neprovádí. Vše vypadá jako natočené v opravdové přírodě s opravdovými zvířaty (za záběry pouště by se nestyděl Lawrence z Arábie), a když Favreau tu uzdu popustí, dočkáme se třeba úžasné scény s chomáčem chlupů, která pomrkává na Forresta Gumpa, nebo několika (v rámci přístupnosti) hororových pasáží. Zkrátka se to povedlo a zatímco novou Knihu džunglí jsem neměl od kina potřebu vidět znovu, v případě Lvího krále dost silně tuším, že to bude jinak. ()

MM_Ramone

V roku 1994 vyprodukovali ľudia z Walt Disney Studios kreslenú rozprávku "Leví kráľ" (The Lion King). Bol to hit. Kino trhák. Zarobilo to milióny dolárov, preto boli natočené aj ďalšie dve celovečerné pokračovania: "Leví kráľ 2: Simbov príbeh" (1998) a "Leví kráľ 3: Hakuna Matata" (2004). V roku 2019 sa Walt Disney Studios opäť vrátilo ku leviemu kráľovi. Do kín prišiel moderný, bombastický remake prvej časti. Čo sa týka príbehu, tak je to takmer navlas totožné so svojím starším predobrazom. Avšak zábavnú, pestrofarebnú kreslenú animáciu, nahradil realistický počítačový vizuál. Možno je to pre súčastnú mladú generáciu divákov zaujímavá, príťažlivá forma, mne sa však omnoho viacej páčil pôvodný film. ** ()

Niktorius

Až se ten film dostane do videodistribuce, tak si ho pustím bez zvuku, abych se přesvědčil, že realistické ztvárnění zvířat je vykompenzované skutečně tím, že jejich emoce a osobností zprostředkovává mizanscéna (když to nemůže udělat cartoonově přehnaná mimika), nebo jestli se mi to jen zdálo a celé to stojí hlavně na dabingu. ()

Wacoslav1

Zdá se, že Favreau se jako režisér konečně našel a když bude pokračovat v těchto digitálních předělávkách Disney animáků se stejnou precizností a pečlivostí, tak s tím nemám problém. Nicméně zde i když se jedná o solidní řemeslo, tak film je až příliš cílený na dětského diváka a tak bych dal objektivně 3* i z toho důvodu, abych to odlišil od lepší a promakanější knihy džunglí, kde byl rozhodně víc propracovaný příběh a postavy, ale zase je tu pár faktorů které to zvedají nahoru od bezchybných triků až po perfektní soundtrack. Do jaký míry to kopíruje originál tu řešit nehodlám, páč si ho stejně nepamatuji, ale snad si ho časem připomenu.75% ()

Davies182

První polovina mě bavila hodně, byl jsem skoro až nadšený. Jenže v té druhé, jakmile se zbavíme malého Simby, se děj rozeskáče dopředu takovou rychlostí, až jsem měl pocit, jako by tvůrci vystříhali dobrou půlhodinu děje. Najednou je tu krátká scéna s přijetím vlastní odpovědnosti, šmahem odbyté kočkování s hyenami, a závěrečné titulky... Na to, jak jsem nejdřív hltal atmosférický úvod, mě uspěchané finále dost bolelo. Neřekl bych, že je to zbytečný remake a digitální efekty jsou úžasné, ale asi jsem čekal víc i po jiných stránkách. ()

pepo

Bez srdca a zaujmu odrozpavane uchvatne technologicke demo. Ta fotorealistickost je vsak na skodu. Ubera na emociach aj vierohodnosti. Za to co je (okrem technickej stranky) super, vdacime originalu. 6/10 ()

Xmilden

Prachy za každou cenu aneb Disney finančně válí, ovšem za jakou cenu. Pokud vás lidi nezvládl nasrat Aladin u Lvího krále tomu všemu nasadili korunu. Absolutně zbytečný film a jasný důkaz toho že filmový velkoprůmysl je v roce 2019 totálně na dně. Budu se "těšit" na další zfilmované pohádky. 30% ()

-bad-mad-wolf-

Aneb jak skloubit epesní facelift s totálním vopruzem. Poznámka k lokalizaci: český dabing je fajn, zato písničky jsou k nepřežití - hodně k nepřežití (pokud to pouštíte mláďatům, je to asi jedno). Půl hodiny navíc - PROČ? Vleče se to jako ušlapaný lev (takže vůbec). Novinky proti originálu? Putující chomáč chlupů je OK. Vizuál každým záběrem uchvacuje, kór když si člověk uvědomí, že je kompletně animovaný. I tady ale nastávají bizarní situace. Nejlépe to vystihuje scéna, v níž se začne rvát lev s lvicí, oba strašlivě řvou (jako skutečná zvířata)... a do toho zničehonic začnou mluvit lidskými hlasy a chichotat se jako retardovaní puberťáci. Křeč. Dokud zvířata jen tak někde stojí / leží / chodí a komentují věci kolem, pak to docela jde, i když má člověk pocit, že kouká na zvláštní dokument o afrických zvířatech (nikoliv na remake legendárního filmu). Absence mimiky i dalších rozlišovacích prostředků - mělo to být realističtější? Je, ale proč, když jde o emocionální příběh se spoustou šaškujících zvířátek? Odpadá mnoho původního humoru, jelikož "realistická" zvířata některé věci samozřejmě nemohou provádět. Problém je to o to větší, že s ničím novým nikdo nepřišel. Favreau režíroval už jednu předělávku Disney animáku - podstatně lepší Knihu džunglí. Byla pestřejší, nápaditější, kratší a mluvící zvířata dávala větší smysl, jelikož měl lidského ústředního hrdinu, který byl přírodou vychován a komunikoval s ní. Lví král bývá doporučován těm, kteří neviděli původní film. Jen tedy nevím, proč nedoporučit právě ten původní film, že jo. ()

Jamal

Kdo znají původní verzi budou mírně zklamáni a půjdou s hodnocením dolů. Dokonalý film nelze dokonale zopakovat. Režisér se scénáristou jdou až na drobné odchylky krůček po krůčku vyšlapanou cestou s původním snímkem. Bohužel se nám tu nějak vytratila fantazie, kouzlo a hlavně hravost, který Lví král měl. Vizuální efekty byly skvělé, někdy i připomínalo dokonalé přírodovědné snímky z BBC nebo National Geographic a člověk byl okouzlen krásou přírody i když to byla vizuální iluze. Dále byl snímek zbytečně dlouhý, zejména pro mladší obecenstvo, původní verze byla o dost kratší a bylo to celkem znát. Finální souboj byl oproti předchozí verzi značně nepřehledný, Simba místy vůbec nebyl. Suma sumárum s přihlédnutím na připomenutí pocitu před cca 25 lety kdy jsem Lvího krále poprvé shlédl nemohu dát méně než 4 hvězdy, ač jsem čekal více. Remake Knihy džunglí se režisérovi povedl více "důstojně". ()

DJ_bart

ne, ne, ne, ne, ne, ne, a ještě jednou ne...... to že Disney recykluje svoje starý filmy a rejžuje na tom prachy fakt není v pořádku. ()

Fiftis

The Lion King sa nepokúša hľadať nové cesty a skrátka vsádza na to, čo zabralo minule, čo dospelí diváci a znalci originálu chcú vidieť a čo na ich potomkov zaberie rovnako dobre ako kedysi na nich samotných. Ideálne totiž oslovuje dve divácke generácie – tá najmladšia ho vidí prvýkrát, tá o štvrť storočia staršia si ho užíva kvôli tomu, že v nej nájdu presne to, čo sa im páčilo na tej starej. A v kine si to tak užijú rodičia s deťmi na sto percent. Príbeh Levieho kráľa je asi najvážnejší z disneyoviek, ktoré sa dočkal CGI verzie, nanešťastie nikomu nedošlo, že ukecaná a rozospievaná fauna môže vyzerať zaujímavo a zábavne v animáku, ale nie pri takomto poňatom rozprávaní. (1.9.2022) ()

Shakers

Dokonalá fotorealistická (a vydarená) kópia (kamera, hudba, dialógy) animáku s efektami od tvorcov Jungle Book. Leví kráľ nie je iba vylepšená verzia s úžasnými efektami, ale rovnako ako jeho predchodca aj tento film ponuka dojímavý príbeh. Hudba a pesničky opäť dotvárajú strhujúci zážitok, ktorý znova funguje aj po emočnej stránke (smrť Mufasu) a aj po stránke zábavy (Timon a Pumba). Krásnu kreslenú animáciu vystriedala (povedal by som až dych berúca) nádherná vizuálna stránka, ktorá funguje na výbornú. Trikárom sa podarilo nielen oživiť prírodu, ale predovšetkým zvieratá, ktorým nechýba srdce na správnom mieste. A to je rozdiel medzi dobrým filmom a vynikajúcim. Bavil som sa rovnako dobre ako pri kreslenej verzii a zároveň som si aj zaspomínal na najlepší animák od Disneyho z môjho dectva. Za zmienku stojí aj vynikajúci slovenský dabing. Obľúbený soundtrack: Remember. 95% - 5* ()

lamps

Mechanicky vygenerovaná předělávka, která sice krásně vypadá a sem tam přijde s vlastním nápadem, ale nikdo, kdo z ní neměl očekávaný peněžní profit, ji opravdu na tomto světě nepotřeboval. Originál jsem od dětství neviděl a nemám na něj zase tolik živých vzpomínek, a zřejmě i proto jsem tuhle verzi přežil bez úhony a nemám potřebu zaplouvat do vyloženě podprůměrných hodnocení. A samozřejmě kvituji výtečný dabing všech postav, mezi nimiž pak vyniká vskutku věrně prasečí Seth Rogen (jen ten Jeremy Irons citelně chyběl). 60% ()

filmfanouch

Od začátku to byl šílenej nápad! Ono udělat hranou Knihu džunglí aby dokázala konkurovat té animované, udělat hranou Krásku a zvíře aby dokázala konkurovat té animované a udělat hraného Aladina aby konkuroval tomu animovanému je jedna věc a ne obtížná. To si prostě vezmete šikovného tvůrce (jedno jestli Fevreau, Condon nebo Ritchie), dáte jim budget kolem 150 míčů, seženete perfektní casting padnoucí ideálně na postavy z původního animáku a i když se režisér musí držet originálu a nemůže nějak výrazně překopávat děj nebo ho upgradovat vždy alespoň dodá svoji specifickou vizi a styl kterou dá najevo, že bez něj by se to neobešlo. Takovým ideálním příkladem je právě hraný Aladin v režii Guye Ritchieho, který původnímu animáku rozhodně nedělá ostudu a i když se ho drží jako bota, Ritchie si přece jen Aladina tak trochu přeložil do ritchieštiny a jeho rukopis se pozná hodně snadno. Dorazila výborná předělávka, Disney za chvilku bude slavit miliardu a Ritchie má spravenou reputaci. Respektive se tedy všichni vlci nažrali aniž by museli uškodit byť jen jediné koze. S touhle hodně solidně nastartovanou šablonou už se poté přece může automaticky remakovat bůhví co- Mulan, Malá mořská víla nebo Lilo a Storch. I na ty časem dojde, ještě předtím se ale ozval Jon Fevreau a po fenomenálním úspěchu povedené Knihy džunglí si s myšákem placl ještě nad jinou předělávkou- A nešlo o nic jiného než o Lvího krále! A to už nedalo spát mnohým! Jistě taková Kniha džunglí byla taky plná digitálních zvířat, měl pouze jednu lidskou postavu a i přesto to fungovalo skvěle. Jenomže jak jste mohli u Knihy džunglí opanovat s tím, že ta má alespoň jednoho lidského hrdinu, Lví král je na tom hůř a má oněch lidiček přesně 0. To by ovšem sám o sobě nebyl problém, dalo se přece jen čekat, že tým, který stojí za Knihou džunglí a odnesl si za ní cenu za nejlepší speciální efekty nezklame. Problém byl ovšem také v tom, že je Lvího krále tak trochu těžké překonat! Osobně si stojím za tím, že původní Lvi král je nejlepší (klasicky ručně animovaný) animák všech dob! A co tak vím tak je minimálně v každém seznamu TOP 50 nej animovaných filmů všech dob! Osobně bych ho tam možná procpal i kdyby se neoperovalo se slovem animovaný, jádro pudla ale tkví prostě v tom, že je ten film nestárnoucí klasikou, která neomrzí po x shlédnutích, muže se chlubit naprosto božskou animací, skvělými charaktery a dokonce i skvělou hloubkou. Při vytváření původního Lvího krále si tvůrci dokonce pro inspiraci nesáhli nikam jinam než k Hamletovi od Williama Shakespeara. A ani návrat skladatele Hanse Zimmera či Jamese Earla Jonese jako hlasu Mufasy (Darth Vader se nahrazuje těžko!) nemusel vzbuzovat naděje, že dorazí něco než víc než zbytečný film, který bude původnímu masterpiecu dělat ostudu. Jsem asi jediný kdo v hraného Lvího krále po tom všem neztratil víru. Sice mi to celé od začátku připadalo jako divný nápad, účast Fevreaua mě ale naplnila důvěrou, která se proměnila v záběry z trailerů, které prostě vypadali úchvatně. Připočtete si boží hlasový casting (Seth Rogen jako Pumbaa) a reálně se netěšit mohl jen buďto naprostý anti-fanoušek Lvího krále nebo někdo kdo má se sebou obří emoční problémy a potřeboval by si s někým vážně promluvit. Oukey, ta kategorie 2 možná trochu sedí i ke mně ale i tak jsem na hraného Lvího krále těšil, kochal jsem se prvními nadšenými ohlasy a následně brutálně ignoroval druhou várku trochu těch chladnějších dotazů. No a teď je hraný Lví král konečně tady a..... Reálně asi opravdu záleží na tom jestli jste fanda původního Lvího krále. Kdyby snad fakt existoval někdo kdo původního Lvího krále nemusí, tomuhle filmu by se měl vyhnout- nedá mu nic. A pak je tu ta skupina fanoušků původního Lvího krále- Ta se bude rozdělovat do dvou kategorií: 1) některým přijde zbytečný, bez duše, který původní koncept nikam neposouvá a vypadá sice hezky ale to je tak vše... 2) někteří ho budou zbožňovat, kochat se několika ikonickými motivy ve zcela svěžím podání, smíří se s faktem, že jde jen o geniální poctu srovnatelnou s King Kongem v režii Petera Jacksona, pořád budou spíše preferovat písně z originálu a celkově si vždy radši pustí původní animák, ale zároveň na tuhle verzi budou vzpomínat v tom nejlepším světle... A já hrdě hlásím, že spadám do kolonky 2. Zbožňuju původního Lvího krále, čím dál tím více nesnáším Lvího krále 2, celkem jsem si užil Lvího krále 3, velice fajn mi přišla z hlídání povinně nakoukaná Lví hlídka... Ale hraný Lví král je to nejlepší co z téhle frančízy přišlo od původního snímku. S přiznáním se snaží napodobit co nejvíce z původního snímku a jen občas trochu cukne. Hyeny jsou trošku víc propracovanější a nefungují jen jako hloupý a slabí poskoci, Scar má trochu víc roztáhlou motivaci a především se více prostoru dočkají Timon a Pumbaa což vůbec není na škodu jako spíš na opak. Nejnovější Lví král není animákem a vlastně ani hraným filmem. 99% všeho co se objeví ve filmu neexistuje ať už myslím stromy, krajiny nebo zvířata. A dalo by se tomu vlastně věřit hodně snadno kdyby digitální stromy nevypadalo jako reálné stromy, digitální krajiny jako pravé krajiny a digitální zvířata jako pravá zvířata. O těžší to byl úkol, že hraný Lví král nemá svého Mauglího, tedy středobod mezi reálným a digitálním světem. A možná absence Mauglího (nic proti) ve finále zařídila, že animace ve Lvím královi funguje ještě o ždibec lépe než ta v Knize džunglí. Akademie asi tady letos Oscara oželí, páč nedá v rámci 3 let dva Oscary jednomu týmu za ,,2 stejné filmy", kdyby se ale stal zázrak, nadávat by mohl jenom hlupák..... K onomu faktu, že jde ve větší části o adaptaci 50:50 je možná ve finále přehlíženo až příliš moc. Chápu to hledání chyb všude kde to je, jen blázen ale mohl čekat, že se hraný Lví král vyrovná tomu animovanému. To se pochopitelně nestalo, mělo by ale stačit, že si hraný Lví král bere z animáku to nejlepší, občas příhodí nějakou tu dekorativní úpravu a vypadá to prostě nádherně. Tohle vyloženě není film na to aby byl divák šokován jakýmsi novým pojetím známého přiběhu. Celé se to sice snaží být ještě o trochu dospělejší, temnější a dialogovější, je to ale pořád především o tom užíváme si ikonické animované momenty v libivém vizuálu a vše zároveň funguje jak v původním animáku. Především emoce, které hraný Lví král překvapivě ždíme hodně solidně a dokáže rozplakat přesně na místech kde to zvládl originál. Fevreau je v tomhle ohledu strašnej pán, kterej by si z fleku mohl klidně vzít i hranou adaptaci Bambiho a přesto by to na 90% klaplo. Fevreau není lenoch a nemá problém strávit nějakou dobu zavřenej ve studiu jen proto aby tovge finále nevypadalo lahůdkově a zároveň strašně realisticky. Jasně, Pumbaa už nemá červenou kůži, Timon červenou srst a Scar nemá tak hnědou kůží čímž pádem ty postavy přicházejí o své animované stylizace, zároveň ale právě působí přirozeněji a..... Vážně si ještě chce někdo stěžovat, že tě mimika emocí ve filmu nefungovala? Na tuhle část jsem si zrovna dával pozor a minimálně Simba, Pumbaa a Mufasa s touhle části vůbec nemají problém.... Zimmer jinak na soundtracku sice především recykluje starou hudbu známou z originálu, zároveň jsem si ale zapamatoval pár nových skladeb, které rozhodně nebyli špatné. Jinak se písně z originálu dočkávají nových verzí a se žádnou z nich jsem neměl problém, dokonce bych je hodnotil velice pozitivně. Žádná neměla na to překonat svou verzi z původního animáku, to však ovšem byla mise nemožná a především překonat Jeremyho Ironse zpívající Be Prepared prostě Chiwetel Ejiofor porazit nemůže....... Hlasový obsazení je jinak vážně super. Jones má ještě hlubší hlas než v originálu a Mufasa je díky tomu od začátku jasnej frajer, Chiwetel Ejiofor si ale také Scara překvapivě užívá, Donald Glover je jako Simba hodně super volba, Beyoncé se na Nalu překvapivě hodí a Billy Eichner si energetického Timona dává na pohodu. Castingu ale vládne Seth Rogen jako Pumbaa. Tohle je prostě casting snů a jestli se někomu bude chtít dělat spin-off Timona a Pumby nemám vůbec problém..... Byl to šílenej nápad, ve finále ale dorazila skvělá pocta původnímu animáku, která skvěle vypadá, skvěle zní a především se hodně dobře vypráví. I přesto, že člověk Lvího krále viděl a miluje ho, tahle předělávka si ho snadno získá, omotá kolem prstu a nepustí ho skoro ty 2 hodiny. Krom Avengers: Endgame snad zatím nejlepší kinozážitek roku. Velký palec nahoru, neskutečně jsem si to užil a těším se na druhou projekci i když bude v dabingu.... () (méně) (více)

KlárkaS

Hm, zase totální ‘meh’. Na papíře to možná vypadalo jako dost možnej film roku, ale celý je to teda fakt vizuálně nádherný, ale za to bez srdíčka, a nezachrání to ani Donald Glover (platonická láska). Nejvíc mi ovšem chyběla Scarova píseň (tady je dost zkrácená) a absence hajlujících hyen, ale co už, je to remake a musel se posunout s dobou, takže beru, ale mohli mu dát aspoň nějaký to současný padoušství, víte co, když už přidali i ty mnohem charakterově výraznější lvice, tak proč ne trumpovskýho Scara? Ale jinak je to strašně zbytečnej film. Svým budoucím adoptovaným dětem tento film rozhodně zamlčím, a to prostě není dobrý znamení! Vím, že Disney to nemá zapotřebí, protože peníze, ale strašně bych ocenila trošku víc risku z jejich strany, jinej pohled, trošku jiný motivy, cokoliv prostě. Protože je tohle fakt zbytečnost:( ()

Big Bear

Jo, je to kompletní remake. Jo jsou tam ty samé písničky. Jo, příběh je prakticky totožný. Jo, postavy jsou stejné... Ale ! To zpracování je neskutečné. Kdo valil oči nad vizuálem u Mauglího, potká jej u tohohle úplně stejný zážitek. Chvilkami jsem až nechápal ty detaily. Jedním slovem nádhera. U písniček potěšilo, že byly v češtině a tradičně byl fajn i český dabink tedy krom hlasu první dámy Mufasy první dámou Havlové. Její hlas tam neseděl a byl opravdu hrozný. Nevím na co koukali ostatní, ale já se i s omladinou výborně bavil u bezpočtu hlášek zvířecích hrdinů. Takhle si zkrátka představuji rodinný film. A řeknu vám rovnou, kdyby Disney studio takto chtělo předělat více filmů co byly původně kreslené, vůbec bych se tomu nebránil ! A to i za předpokladu, že příběhy zůstanou stejné a bude to prachsprostá předělávka. Ono když se to umí, tak je to dokáže udělat úplně nový zážitek, byť ten příběh znáte. Já dávám za 4 housenky s krémovou náplní! * * * * ()

sheen

Vizuálně a hudebně podmanivé, to je ale asi tak vše, úplně se vytratil duch filmu. Dětičky budou ale spokojené, starší publikum spíše zklamané. A dabing Setha Rogena byl boží:) [CSFD předpremiéra Cinestar Černý Most] ()

Allien.9

Čekám, že na další projekci dostanu kamenem, ale nemůžu jinak. Hraný (?) "Lví král" je 99% kopií originálu, a to nejen příběhově, ale i co se jednotlivých záběrů týče. Objektivní přínos tohoto filmu se tedy rovná nule, nehledě na to, že připisuje zásluhy tvůrcům, kteří akorát slovo od slova a záběr od záběru přetočili něco, co už dávno existuje. Pak je tu ale subjektivní přínos a musím říct, že poprvé v životě po dokoukání "Lvího krále" necítím rozpaky. Čert vem neskutečnou animaci, protože vždycky budu inklinovat spíše ke klasickým kresleným Disneyovkám, ale konečně jsem neměla problém se "šup-šup, honem, nestíháme" tempem a naplno se do příběhu ponořila. Hraná (?) verze si sice narozdíl od animáku nemůže dovolit popírat fyzikální zákony, což se odráží na ne-tak-velkolepých muzikálových vložkách, na druhou stranu se jí ale otevírají nové možnosti v oblasti emocí. Například Scarova démoničnost je tak dovedena k absolutní dokonalosti, a i když může zpracování jeho nového vzhledu chvíli trvat, tak ve finále proti němu nemůžu říct ani popel. ()

Posheidon

Je až neskutečné, kam se opět posunula digitální animace. V některých okamžicích je to už takřka k nerozeznání od skutečných záběrů, které známe například z dokumentů National Geographic. Takový Avatar v kontrastu s tímto působí občas jako dětská omalovánka. Vizuálně tedy nádhera, obsahově jsem to ovšem čekal lepší a vtipnější. -Hakuna Matata- Pozor spoiler:🐵📣🤴🦁🐦👿🦁🚷☠️🐕🐕💥👑🦁👍👿🦁🐃💥👑🦁⚰️🤴🦁🐖🐿💥👿🦁⚰️🤴🦁❤️👸🦁 ()

InJo

Vizuálně absolutně překrásná 3D CGI kopie (ne pouze remake, ale fakt echt kopie) 2D tradičně animovaného originálu. To je v podstatě asi jediná výtka - logicky ale zcela zásadní. Vztah diváků k této verzi se bude nejspíše odvíjet primárně od toho, jak moc rádi mají tu původní. Z ní si Favreau a spol. vzali vše dobré a podstatné (děj, scény, postavy, písně) - z uměleckého hlediska je to samozřejmě extrémně kontroverzní a možná až za hranou morálky, mnoha lidem to ale pravděpodobně bude fuk (obzvlášť pochopitelně dětem, kteří "starou" klasiku neviděli a po tomhle nejspíš už ani nikdy neuvidí). Skutečná výzva by bylo natočit to s reálnými zvířaty - jenže to by asi tvůrci skončili u soudu za týrání zvířat. ;-) Čistě z hlediska zážitku bych dal možná i 90 %, ale za to regulérní obšlehnutí scénáře z principu nemůžu dát víc než 70 %. P. S. Seth Rogen se pro nadabování Pumby snad opravdu narodil. :-) ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku