poster

Čára

 • Slovensko

  Čiara

 • Ukrajina

  Межа

 • USA

  The Line

Krimi / Thriller / Drama

Slovensko / Ukrajina / Česko, 2017, 108 min

Externí recenze k filmu (5)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Rozpad stávajících struktur organizovaného zločinu se tu potkává se sociologickou sondou do východňarského zapadákova se svébytným géniem loci i uvažováním lidí v něm. Právě s nimi hledáme odpověď na otázku, kde leží hranice, jež bychom nikdy neměli překročit." (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Keď sa ešte podarí prepašovať do scenára aj do realizácie podobne dramatické finále ako má Čiara, len uveriteľnejšie, bez peripetií za každú cenu, pri ktorých niekedy postavy konajú proti vlastnej logike, len aby sme sa ich zbavili, mohla by vzniknúť kriminálka, na akú by som sa rád pozrel aj o 30…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Alexandra Tinková) ****

  "Čára patří do skupiny realistických thrillerů, což je na československé scéně poměrně typické. Zakládá si na reálnosti svých postav a poměrů na slovensko-ukrajinské hranici před vstupem Slovenska do Schengenského prostoru. Díky vynikající režii a kameře se jí to daří a my máme při sledování filmu…" (více)

 • Moviedreamers.sk (Simona Šípková) ***

  "Tento film bol silno vybudovaný na atmosfére. Kinosála bola colnica. A vy ste sa báli aby ste nezostali v base. Scény vo filme boli perfektné, naozaj tam nebolo herca, ktorý by zle hral. A príjemné bolo vidieť pomaly celé hereckú elitu Slovenska. Ale jaj, veľká chyba sa stala. Tá dĺžka filmu. Scény…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ***

  "Čára se rozjíždí jako běžný krimi thriller, ale tu a tam překvapí fóry, jaké známe z amerických krimi komedií nebo z Kusturicových balkánských divočin. Brutalita se ojediněle mísí s gagy přihlouplých mafiánů nebo policistů. Scénář místy zabředá do mafiánských klišé a nastylizované dialogy zločinců…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace