Sedm sekund

• USA Seven Seconds

Epizody(10)

Policie v Jersey City tutlá okolnosti smrti patnáctiletého Afroameričana. Hledání pravdy začíná. (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (11)

Sedm sekund (2018)

Vydarena kriminalna zalezitost, ktora cca posledne tri diely je i vybornou "podivanou" zo sudnej siene. Dvom postavam a ich prejavom som sice zo dva diely moc neveril, avsak pribeh, celkova atmosfera a motivy zucastnenych to prekryli a v dalsom ma to uz nerusilo. Naviac, som rad, ze tvorcovia ostanu verni tomu, akymi smermi sa linia ubera a neurobia na vas lacny trik v zavere. Rozhodne nadpriemerna zalezitost, ktora ma stupajucu tendenciu a maze stereotypy o heroickych "hrdinoch", ktori nikdy nesklznu, ci maju vzdy vsetky esa v rukave. Urcite odporucam. 75% Skoda, ze sme sa nedockali i druhej serie. Rozhodne by bolo "o com". ()

Pilot (2018) (E01)

Mal som serial rozpozerany, tusim po druhu epizodu este pred dvomi rokmi, ale az teraz som sa k nemu konecne vratil a nacal ho opat nanovo. Zaujimave charaktery a svinarna hned na zaciatku, ktora je velmi slusnym otvarakom. Napatie medzi policiou a verejnostou spolu s "policajnou rodinkou", ktora za sebou vie zametat svinstva. Moc som neveril tomu, ze by si okrem vnimaveho ukecaneho typka nikto iny nevsimol alkoholovy odor slecny zalobkyne v depke. Mierny nadpriemer. Vtedajsie stvorhviezdie vnimam dnes mierne nadnesene. ;) Ale nie o moc. ()

Brenton's Breath (2018) (E02)

Zalobkyna na podiv nechlasta, ale hlada spolu s ukecanym "tajrlikom" stopy a podhodeneho "vinnika", nezhltla. Maloleta svedkyna zahra na kapa fizlov divadielko a zrazeny mladas to ma za sebou. Udrziavaci priemer. ()

Matters of Life and Death (2018) (E03)

Klasicke prepojenie policie, protidrogoveho a "drug king-a z ulice". Kolkokrat sme to uz videli. Som zvedavy, ci holcina s fialovym pruhom vo vlasoch a plnou hubou sexistickych fraz bude dlho unikat jednemu, ci druhemu timu. Priemer. ()

That What Follows (2018) (E04)

Rodinne rozbroje pri nedostatku penazi, strese doma a pevnom gangsterskom spojeni ma moc nebralo. Je to znama a pre mna uz dost ohrana linia. Ale velmi pekne to v zavere vygradovalo. Teda hlavne od chvile, co sa detektiv s teen-kou nesral a dovliekol ju na stanicu. Takze vyzera to tak, ze "si to spocital" on, i zalobkyna. Uvidime. Konecne to ma naboj. 70% ()

Of Gods and Men (2018) (E05)

Slusna atmosfera, hoci divaka vodia celkom slusne za nos. Ale neprekaza mi to, aj ked su to lacne tahy. Skoda, ze sem-tam z toho doslova krici amatercina, mohol by to inak byt 5kovy pocin. Mierny nadpriemer. 65% ()

Until It Do (2018) (E06)

Opat velmi dobre scenaristicky zvladnute a atmosfera tentokrat dost temna. Keby udrzali nastavenu latku bude to parada. Prekvapilo, ze nactka este dycha. Inak, cim to je, ze v tychto filmoch velmi casto tichy a "tajny" rozhovor zacuje nahodou sa v nocnych hodinach na schodisku vyskytujuca "svedkyna"? ;) 80% ()

Boxed Devil (2018) (E07)

Necakal som tak "hladky" priebeh, ani ze svedomie "sofera" zvitazi. Hoci je pravda, ze v prvych epizodach ho clovek povazoval za rovneho chlapa. Kedze vsak do konca serie ostavaju este tri casti, mozme ocakavat "zadrhele". Fajn atmosfera. V zavere kontrast s tym, ze tu na Slovensku mame momentalne nudzovy stav, ktory de jure znemoznuje verejne protesty. ()

Bailed Out (2018) (E08)

Tato epizoda je uz thriller a sudny pripad v jednom. Zaver bol silna kava. Najskor depka z "vodicovho" detstva a potom ten brutus na konci. Akurat neverim, ze by sa nasi traja zmrdi "bez obav" a pozornosti opat stretli v jednom aute. Zas tak naivni snad nie sme pani tvorcovia. Inak vyborny diel. 85% ()

Witnesses for the Prosecution (2018) (E09)

Tentokrat drama viac-menej v sudnej budove. Nech uz su obhajkynine argumenty akokolvek neprijemne, drzala sa faktov. Plus ta nazorna ukazka s figurinou.... Nesporna chyba s hate crime u zalobkyne. To bolo inak prve, co mi vadilo, ze z toho automaticky robila rasovo motivovanu vrazdu. Co by clovek uz vzhladom na jej farbu pleti vnimal ako predpojatost. Ale ked chcete ovplyvnovat porotu, potrebujete kartu, ktoru vydrazdite emocie, ze ano. Je to ich system no. Toto je vec, ktora ma pri sudnych pripadoch, nie len v americkom sudnictve, hneva. Ze totiz, kvoli pravnickym kluckam sa odbieha od podstaty a merita veci. Ten slovesnky sudny system, a nedavne rozhodnutie sudu o Kocnerovi a Zuzovej u nas, je toho jasnym dokazom, predpoklada velmi silne a neprerusitelne dokazne bremena na prokuratora. Zial, vdaka tomu a hlavne prehnitosti nasich sudov, toto v mnohych pripadoch bolo v prospech kriminalnikov. To len taky drobny "insight" z nasej malej krajinky a preco sme v dovere obyvatelstva v sudnictvo na chvoste Europy. Kazdopadne zaujimavy diel. Vyzera to, ze dockame neblaheho, ale na zaklade videneho, ocakavaneho, a teda logickeho zaveru. Mozno snad nejakej "karmy zadarmo". ()

A Boy and a Bike (2018) (E10)

Som velmi rad, ze tvorcovia nezmrsili koniec, a ostali verni tomu, k comu to posledne diely smerovali. Mame medzi nami mnohych, ktori budu tvrdit o nejakej agitke a podobnych blbostiach. Ale statistiky v americkom sudnom systeme presne o pomere odsudenych, vyskach trestov a tak dalej jasne hovoria. Preto boli zrejme i jednym z nametov k tomuto serialu. Co ma vsak zaskocilo, ze napriek informacii, ktoru dostal Jablonski od svojej zeny, ze totiz sa ho jeho "sefino" chcel zbavit, na sude vypovedal, ako vypovedal. Zrejme mal uz hlavicku z toho stresu a rodine v modrom vymletu hlavu. Alebo to tak len tvorcovia chceli, aby nas na*rali. Mne to totiz hlava neberie a i preto nedavam plny pocet. Kazdopadne vyborne zavrsenie serie. Napriek mojmu divackemu zelaniu, aby "spravodlivost zvitazila". ;) Odporucam. ()