Epizody(8)

Druhá série se zaměřuje na životy třech žen: Jocelyn, Alice a Verity, které se potýkají s problémy nového života v překrásné a zároveň nevlídné zemi. Vracíme se zpět do prosperujícího Jamestownu. Tabákové plantáže začínají přinášet zaslíbené bohatství a obchod jen vzkvétá. Tento stav však bude brzy narušen. Naši průkopničtí usedlíci se opět ocitají ve středu závažné situace. Jejich poklidné soužití totiž naruší únos, španělská výzva královi a zemi a zrádce. I víra nadále prověřuje společnost Jamestownu, neboť nově příchozí dělníci z Angoly se musí vzdát své naděje stát se svobodnými občany. Jsou navázány nové milostné vztahy, potlačeny touhy a i ta nejryzejší lásky procházejí zkouškou. Příznivé vztahy s domorodými obyvateli zaručují městu autoritu. Nikdo se však bez boje nevzdá svého podílu na bohatství Virginie. Při boji o nadvládu ovlivní politika celou komunitu. Vytváření domova v novém světě rozhodně není hračkou. Podaří se našim osadníkům zachovat si čisté svědomí? (Viasat)

NikiVai

V druhé série se dostává více ke slovu i problematika bílý vs rudý muž. A na tabákové plantáže jsou přivlečeni afričtí otroci. Seriál tak kromě romantické linie dostává i něco navíc, trochu víc naturelu. ()