Epizody(8)

Jamestown zažívá konjunkturu a Virginie slibuje bohatství a svobodu anglickým usedlíkům. Zničená Jocelynina plantáž se obnovuje, avšak staré spory neutuchají. Ona plánuje pomstu, ale Yeardley se nevzdá bez boje. Zisky v kolonii opět přitahují pozornost Anglie a příjezd záhadného muže do města přinutí mnohé obyvatele zakrýt stopy svých minulých neuvážených činů. Uprostřed konfliktu však bují i láska. Dokonce i Jocelyn stojí před budoucností, o které se jí ani nesnilo. Maria, Pedro a ostatní Angolané bojují za své postavení v kolonii. Už však nelze popírat tyranii, kterou zažívají, a hrůznou realitu toho, co takové zážitky znamenají pro jejich budoucnost. Sharrowovi navázali hluboký vztah s domorodými indiány. Henry si vzal členku kmene Pamunkey a Silas s nimi žije ve vyhnanství. Jeho přátelství s válečníkem Chacrowem však prochází zkouškou, když se ocitne uprostřed nejhoršího souboje Angličanů s místními indiány. Tyto konflikty zvěstují novou kapitolu v historii Virginie, která ovlivní Nový svět na několik století. (Viasat)

NikiVai

Třetí série už mne moc nebavila. Do kolonie přišli malí chlapci na nucené práce, tudíž přibylo pár dalších postav. Jedna hlavní postava odchází zpět do Anglie. A ve Virginii je to samý mocenský boj. Víc mi seriál vyhovoval, když byl věnovaný osobním problémům jednotlivých postav a jejich sžívání se mezi sebou i s novým prostředím. ()