Johnny English znovu zasahuje

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Francie / USA, 2018, 88 min

Rowanův komediální comeback je pro mě zázrakem a snad i splněným snem. Jsem strašně rád, že třetí English vznikl. Některé vtipy byly tradičně zcela jednoduché, nevypointované, předvídatelné a já nevím, co všechno.Ale to je mi v tomto případě úplně jedno. Možná mě akorát trochu mrzí, že hackarská nebyla vůbec využita a záporák stál za starou bačkoru. Ale důležitý byl vlastně jenom humor. A zasmál jsem se skoro včemu jsem měl. Ty vtipy mají učinnost. Hlavně pokud se vám líbily předchozí díly a jste fanoušci Rowana Atkinsona, jehož komika je pořád neodolatelná. A stále je nejlepší ve stylu Mr Beana. Takže naprostým vrcholem filmu je tanec na diskotéce. Ten má pro mě šanci stát se legendou. Ale asi úplně nejvíc mě pobavily záběry čitého zla, z narozeninové oslavy. A třetí English u mě má ještě jedno velké plus svým návratem ke stylu prvního dílu. Dvojka si tak trochu jela po svém a jedničku ignorovala. Tohle je návrat ke starým kořenům. A to velmi potěšující. Mé nadšení z něho by se mohlo vyrovnat majetku Andreje Babiše.(30.10.2018)

"Johnny English Strikes Again" bolo pre mňa očakávanie. Mám rád túto postavu a celkovo som mal pocit, že sme tu mali aj dobrý humor. Najmä som rád, že sme sa vrátili k tomu, čo sme mali v prvom filme, lebo najviac som sa bál toho, či to bude tentokrát fungovať. Aby som v rýchlosti povedal iba svoje dojmy z predošlých filmov tak "Johnny English" je pre mňa kultovka. Vždy sa na tom rehocem a plus som zbožňoval hlavného hrdinu. Bol to čistý pako, ale tak presvedčený o svojej dokonalosti, až to bolo milé. "Johnny English Reborn" je žiaľ iná story. Tento film sa pokúsil o niečo úplne iné, Bough mi tu veľmi chýbal a snažili sa to poňať miestami serióznejšie. Je super, že Johnny tu mal lepšiu charizmu a chceli sme ho vidieť zvíťaziť, plus je tu pár dobrých scénok ale celkovo pre mňa viac priemer. Trailery tu naznačovali, že to bude ako prvýkrát. A je to v mojich očiach aj plus aj mínus. Pretože ak ste videli prvý film, tak vás toto asi v ničom neprekvapí. Role sú jednoducho rozdané, konania postáv sú veľmi predvídateľné a vieme presne kto zohrá v celej situácii akú rolu. Zloduch filmu je tu podľa mňa menej zaujímavý ako v posledných dvoch filmoch. Najmä v porovnaní s našim prvým padouchom je toto nič. Johnny a Bough sú opäť dvojka a to ma skutočne potešilo. Okrem toho niektoré jeho monológy ma opäť berú. A plus aj časti, kde vyučuje deti na mladých agentov sú podľa mňa dobre spracované a bavia ma. Okrem toho je tu skvelá scénka s magnetickými botami a tiež nemôžem nespomenúť Johnnyho vo virtuálnej realite. Absolútna nádhera. Možno by ma to bavilo o niečo viac, keby som nedokázal všetko tak jednoznačne odhadnúť, no otázkou je, či fungovala komédia. Lebo to táto séria hlavne je. A tam je to pre mňa lahôdka. Fóry ma skutočne bavili a vedel som sa na nich celkom dobre zasmiať. Ak ste fanúšikom Atkinsona, alebo len fanúšikom Englisha, tak budete spokojní. Ja som svoj čas a peniaze na film neľutoval Hodnotenie: B(27.10.2018)

Sice slabší než dvojka (kterou považuji za jednoznačně nejlepší ze série), ale srovnatelná s jedničkou. Je však pravda, že v kině jsem se ovšem už dlouho tak nenasmál, což je skvělé. Jen škoda že to nemá lepší příběh a záporáka (jednoznačně nejhorší) a ani Emma Thompson překvapivě nic moc. Ale nudit se nešlo, Atkinson skvělý (Ikdyž překvapivě i on již není nejmladším), ale nejvíc jsem rád za Kurylenko. Škoda jen českého dabingu, jenž je prostě tragický, ale co naplat, užil jsem si to s to je hlavní....55%.(1.11.2018)

Ten moment překvapení z jedničky se sice už neopakuje, jinak ale celkově rozhodně lepší než dvojka - těch scén, který byly zábavný, tam bylo dost na to, aby to jako příjemná odpočinková komedie obstálo. A mně osobně sedla i ta sázka na motiv starý vs. nový, resp. analogový vs. digitální atd. - sice tim nikdo Ameriku neobjevuje, ale k věku i stylu Englishe nedůvěra k novejm technologiím víc než sedne a ve filmu to jako leitmotiv smysl dávalo. Třeba u scény s floppy disketama jsem úplně nostalgicky zjihnul... Líbilo se mi i znovuangažování (zase oproti dvojce) parťáka Bougha, ta dvojice přece jenom funguje mnohem líp než Johnny samotnej. I ta Kurylenko byla celkem fajn, i když celkově samozřejmě platí, že film nic novýho nepřináší, děj je v zásadě plochej a předvídatelnej, a že za měsíc si toho už moc asi zase pamatovat nebudu - v tomhle mi jak Malkovich, tak nakonec i ta Imbruglia z jedničky pořád přijdou o ligu jinde.(8.12.2018)

Teda klobouk dolů, udělat film a vůbec přitom nepřemýšlet a to i přesto, že se jedná o komedii. Fajn, beru že jsem se nejednou zasmál, hlavně, když JE machruje a pak příjde fiasko, to jsem měl rád už na Clusovi i ta jeho old school póza byla fajn, nakonec ty tři dám, ale teda hrnečku vař i když jsi prázdnej.(29.10.2018)

• - Ben Miller si po absenci v Johnny English se vrací (2011) zopakuje roli Bougha v tomto filmu. (10milda)

• - Rowan Atkinson opět zapůjčil pro potřeby filmu své auto, a to konkrétně Aston Martin V8 Vantage classic. V rozhovoru uvedl, že si auto pořídil pouze 6 měsíců před natáčením filmu. (10milda)

• - Johnny English (Rowan Atkinson) nosí hodinky IWC Pilot's Watch Mark XVIII Edition "Le Petit Prince". (Liqid)