Johnny English znovu zasahuje

• Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (CinemArt)

panMartin

Celkově Johnny English znovu zasahuje nepřináší do své série nic nového, natož převratného. Prostě jen dál zůstává parodickou špionážní komedií. Drží si to stále stejnou kvalitu. I proto jsem viděl zatím všechny díly a musím říct, že bych se vůbec nebránil dalšímu. Rowan Atkinson prostě je komik a mě baví se na něj dívat. Pozitivně lze také rozhodně hodnotit herecký výkon Emmy Thompson jako premiérky a krásně sexy Olgu Kurylenko jako Bond girl. Jinak hlavní záporák docela slabota. A musím vyzdvihnout naprosto fantastickou taneční scénu! Ovšem jako milá jednohubka na večer to je jako dělané. ()

otík

Johnny English 3. Sice zřejmě nejslabší díl série, ale stále je to jakž takž slušná komedie, která je naštěstí krátká, protože místy fakt nudí. Ale sem tam jsem se zase s chutí od plic zasmál. Film dokáže v některých scénách fakt zabodovat (obzvlášť scéna s VR je výborně natočená a hlavně vymyšlená), potěší krásné červené Aston Martin, milé jsou i některé "fyzické" vtípky. Téma Atkinsonova agenta už je sice notně vyčerpané, ale jako milý staromódní filmeček milovníky Mr. Beana určitě potěší. PS: minirolička Edwarda Foxe (Šakal) jako agenta na důchodku potěší, ale dalo se z toho vytěžit daleko víc ()

Script

Nic se nezměnilo. Akorát záporák je horší než ten předešlí, trapnější, hloupější,... Ve filmu není žádné napětí ani není taková akce. Jediné co se ve filmu povedlo je scéna s virtuální realitou, která vás nenechá ani dýchat. Je spousta věcí, který mě na filmu naštvalo, ale přežít se to dalo. 3 hvězdy. ()

PBLead

Solidní tříhvězda, která se nemá za co stydět. Několik vtipných gagů se tam určitě najde - např. jízda v autoškole, výměna telefonu, spadlá zbroj, naspeedovaný tanečník... Pozitivně lze rozhodně hodnotit herecký výkon Emmy Thompson jako premiérky a krásu Olgy Kurylenko jako "English (Bond) girl". Jinak hlavní záporák docela slabota, zápletka jak zachránit svět taky špatná, ale co čekat od 3. pokračování Johnnyho Englishe. ()

vnimatkrasu

Rowan má furt super komediální tah, Olga je víc 🔥 než kdy jindy a to ostatní tak nějak kulhá. Ale who cares. Jako nedělní odpolední výplachovka je i třetí Johnny vstřícný jako máloco. A tak jsem vstřícný taky. ()

chelseaman22

Johnny English má ubohý scénář, který je naštěstí kompenzován humornými scénkami, jejichž četnost je kupodivu značná. Především v návaznosti na tuto skutečnost uteče krátká metráž jako voda. Pokud by bylo zapracováno na scénáři, jednalo by se o parádní komedii. 65% Celosvětový příjem k 4. 2. 2019: $158,256,993, což je 6,33 násobek rozpočtu ()

filmmovier

Třetí štace a další sázka na komediální jistotu. A zase to vyšlo. Atkinson je ve svém živlu, návrat Bena Millera je skvělý tah a komické situace zase fungují na jedničku. Osobně mně potěšila i hvězdná camea a samozřejmě vynikající Emma Thompson. I tento díl je opět prvoplánově zábavný (a vychází mu to a v 95% jsou ty momenty opravdu vtipné tak, jak mají být) a akce je taky v typické JE stylu, takže za mně je to v pořádku. I třetí příspěvek do série se velmi vydařil. 80%. ()

Mrkvič

Bondovka pro velké plátno, jen s ne moc šikovným agentem. Jinak by ale ty lehké fórky při srovnávání "staré" školy s modernou mohly být klidně součástí i regulérní bondovky. Třetí díl opět trpí na slabší momenty, kdy jsem se trochu styděl za tvůrce, čím se nás to snaží rozesmát. Naopak vykrádačka Bláznivé střely mě ani neurazila, ale spíš mile potěšila. A že Rowan tak často zapojil grimasy svého legendárního Beana také nebylo na škodu. Dokonce i velmi mladé osazenstvo se v kině řehtalo smíchy. ()

Helmutek

Ten moment překvapení z jedničky se sice už neopakuje, jinak ale celkově rozhodně lepší než dvojka - těch scén, který byly zábavný, tam bylo dost na to, aby to jako příjemná odpočinková komedie obstálo. A mně osobně sedla i ta sázka na motiv starý vs. nový, resp. analogový vs. digitální atd. - sice tim nikdo Ameriku neobjevuje, ale k věku i stylu Englishe nedůvěra k novejm technologiím víc než sedne a ve filmu to jako leitmotiv smysl dávalo. Třeba u scény s floppy disketama jsem úplně nostalgicky zjihnul... Líbilo se mi i znovuangažování (zase oproti dvojce) parťáka Bougha, ta dvojice přece jenom funguje mnohem líp než Johnny samotnej. I ta Kurylenko byla celkem fajn, i když celkově samozřejmě platí, že film nic novýho nepřináší, děj je v zásadě plochej a předvídatelnej, a že za měsíc si toho už moc asi zase pamatovat nebudu - v tomhle mi jak Malkovich, tak nakonec i ta Imbruglia z jedničky pořád přijdou o ligu jinde. ()

Lachtaan

Inu, je to neuvěřitelné, ale znatelně stárnoucí Johnny English i samotný Rowan Atkinson to na své potřetí zase společně utáhli, navzdory zpackané dvojce. To, že jsem po celý film slintal nad Olgou Kurylenko, je druhotné, jde hlavně o to, že jsem se bavil a to se mi stalo jen u původní parodie na britské agenty. Nemůžeme zazlívat scéně s VR, jak praštěná je, já jsem se rozhodl ocenit fakt, že je třeba se přizpůsobit moderní době i ve filmové sféře. A úsek s autoškolou? Ten mě pobavil už v prvním traileru, nad kterým jsem se smál při letní návštěvě kina za druhým Jurským světem. ()

Johnny.ARN

Trojka je v pohode. Pekné lokácie, očakávané vtípky, zábavné situácie a Olga. Ked to beriete ako lahkú komédiu, tak sa zabavíte. Nič vážne za tým netreba hladať a prijať to ako to príde. 2 z 5 ()

elanius

(116/2018) / Žiaden zázrak. Ale ku koncu sa to celkom pekne rozbehne a konec je vyslovene to naj z celého filmu. Inak Rowan je stále sympaťák a aj side kick ujde. Inak úbohý hlavný padouch. Oddychovka na nedeľu. (6/10) ()

Yoshimitsu

Opětovný zásah Johnnyho Englishe byl místama debilní, ale po chvíli jsem tomu přišel na chuť a bylo to pro mě koukatelné i jsem se párkrát zasmál. Dávám 70% ()

Bobik9

Drží si to svůj stále stejnou kvalitu. I proto jsem viděl zatím všechny díly a musím říct, že bych se vůbec nebránil dalšímu. Není to nic, co vás vystřelí, ale je to zábavné. Uspokojí to. Rowan Atkinson je prostě neskutečný borec a tohle umí jako nikdo další. Jedinečný typ komika. Zde se přidala ještě krásná Olga Kurylenko a zábavná Emma Thompson. A musím vyzdvihnout naprosto fantastickou taneční scénu! ()

BROKEN_

Zajímalo by mě kdo furt žere tyhle filmy Atkinsona. Vždyť je to furt to samé. Každý má svůj styl, ale tohle mě někdy už uráží. Zápletka nic moc, spíš to vypadá že se scenárista soustředil na Englishe. Dvě scény s ním jsou super, první když si dal místo prášku na spaní prášek energie nebo jak tomu říkali. To jak trsal na diskotéce bylo cool. A druhá když si vzal virtuální brýle, to byla topovka. Záporáka jsem uhodl hned když se objevil na scéně. Dobře já :D. Řek bych že to byl nejslabší záporák, kters se za poslední dobu objevil. Olga byla krásná. Za ty dvě scény a Olgu 3 hvězdy. ()

Trustme

Návrat idiota. Britská komedie. Opět taškařice stojící na jednom jediném prvku zvaném frank drebin styling. Rowan Atkinson jako nejapný zvláštní agent, který se chová jako James Bond. Paradoxně je zde více té klasické bondovské osnovy, nostalgie a typičnosti, než mají pravé bondovky posledních let. Legrace zde spočívá v kontrastu hereckého rejstříku Rowana Atkinsona, kdy prostřednictvím mimiky protřelého profesionála ustojí složité, vypjaté situace a doplní je suchou hláškou. Atkinson jako známý fanda sporťáků se zde též pouští podobně jako jiný populární britský odpůrce elektro a hybridních vozů do trefných narážek. Olga Kurylenko si zase zahrála, to co vždy. Film je vtipný opravdu jen díky Atkinsonovi a v dabingové verzi určitě bude ještě o něco méně. Přesto jde o komedii, která má rozchechtávací předpoklady. (scéna záměny prášku na spaní za prášky na povzbuzení). ()

Yoda sama

Nemyslím si, že Rowan patrí do starého železa a stále dokáže svojou charizmou utiahnuť aj tak nezaujímavý charakter, akým je Johnny English. Bohužiaľ, miesto nejakej oldschoolovej špionážnej zápletky sa tu po vzore moderných špionážnych filmov bojuje proti kyberterorizme, čo v podobne hlúpučkom filme nemá šancu zaujať (ako vždy napríklad presahom), nie to pôsobiť ešte komicky, ergo to nikoho naozaj nezaujíma. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce