poster

Ti, kdo mění svět (neoficiální název)

 • USA

  The Game Changers

 • Austrálie

  The Game Changers

Dokumentární / Sportovní

USA, 2018, 88 min

Režie:

Louie Psihoyos

Scénář:

Mark Monroe

Kamera:

John Behrens

Hudba:

Wendell Hanes

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Viktooorka
  *****

  "Je to nesmysl." "Dokument je objednaný." "Je to jednostranné." -- říkají lidi, kteří rostlinnou stravu v životě nezkusili. Před 5 lety mi diagnostikovali nevyléčitelnou nemoc. A verdikt? Budete brát léky na bolest do konce života. V ten moment jsem řekla, že ne, tohle nechci, musí být jiná možnost. Začala jsem tedy hledat jiný způsob a narazila na veganství. Jelikož jsem neměla co ztratit, protože jsem chodila o berlích, spala max. 3 hodiny denně, přítel mi musel pomáhat s oblékáním a trpěla jsem bolestí, kdy léky max. lehce utlumily na pár hodin bolest.. šla jsem do toho. A víte co? Léky neberu, bolesti nemám, chodím sama, oblékám se sama, spím celou noc a zánětlivé složky v těle způsobující mou nemoc mám na minimum. Zkuste nejdříve sami vyzkoušet, než budete nadávat, že dokument je brak. Příjemný dokument, sympatičtí osobnosti, veškerá fakta pohromadě a některé testy fakt úsměvné :o)(21.10.2019)

 • Garson
  *

  Cyklisti,vzpěrači,ultimátní zápasníci,běžci a další mizivé procento propagátorů rostlinné stravy se sešlo v tomto dokumentu objasnit ostatním,proč je rostlinná strava zdravější a pro organismus přijatelnější.Mihne se tu několik vybraných sportovců(o kterých jsem samozřejmě nikdy neslyšel) kteří údajně svůj vytrvalostní úspěch postavili na bezmasé stravě,což jim pomohlo k růstu svalů a zpevnění kostí a stali se z nich vytrvalostní nadlidé,supermani ve svých oborech,no musel jsem se smát,protože celý dokument na mně působí hrozně nepřirozeně,něco jako ekologická agitace na zakázku a tak falešně jako "plamenná" řeč krajně nesympatické švédské aktivistky Grety Thunberg.A prezentované studie o tom,že gladiátoři byli vegetariáni to už bylo i na mně moc.Silně pochybuji o tom,že by si dal gladiátor okurku a pak šel bojovat se lvy do arény.Z jedné strany se na nás valí dokumenty o rostlinné stravě(TI,KDO MĚNÍ SVĚT) a z druhé strany se na nás valí dokumenty o špatném zacházení se zvířaty(NADVLÁDA) a tím že je člověk někde uprostřed tak mnoho lidí začne řešit dilema,jestli,z jakého důvodu a proč by měli přejít na rostlinou stravu?Z lásky ke zvířatům?Z "lásky" k výživovým poradcům nebo z vlastního přesvědčení velmi ovlivněném současnými trendy a smáznout tak jedním šmahem studie o minulosti kde se jasně píše že člověk byl většinu svého evolučního období všežravcem?Proč většina vědeckých studií,které jsou draze placené běžným obyvatelstvem platí jen několik let a pak přijde někdo kdo začne zpochybňovat jejich věrohodnost a to co bylo dřív zdravé(např.mléko,sója a další) se začne podle jiných vědců pohybovat na hranici škodlivosti?Veganství i vegetariánství mi připadá kromě různých pro mě nepochopitelných věcí i hrozně zženštilé,proto bych se nikdy nemohl vydat touto cestou směr "louka s pampeliškami".Asi na minutu se v tomto dokumentu THE GAME CHANGERS mihne i největší hvězda tohoto braku kterou jsem poznal bez problému a to Arnold Schwarzenegger,který zde odříká pár slov o svých bezmasých pondělcích,ale co,v 72 letech už si může dovolit vynechat maso,ale před 45 lety by bez masa a bez steroidů sotva mohl někde pózovat a výhrát 7xMr.Olympia a 5xMr.Universe.Ne,to opravdu ne a měl vlastně štěstí,že tenkrát tento rostlinný trend tolik nefrčel jinak se mohlo stát,že bysme třeba o Arnoldovi ani nikdy neslyšeli.TI,KDO MĚNÍ SVĚT jsme MY,MASOŽRAVCI a přes to prostě vlak nejede.(21.10.2019)

 • sWONDER
  ***

  dost jednostranné, občas až usmevné, ale musím priznať že sa ma to dotklo(17.10.2019)

 • rottenpolo
  *****

  sánka dole... ak sa po tomto ľudia nezamyslia, tak už nikdy :D(19.10.2019)

 • Flory14
  ****

  Když jsme viděl trailer, říkal jsme si “paní tohle je fakt nahecovaný” a bum pustil jsme si dokument a celý se to přesně v tom duchu neslo! Chválím opravdu kvalitně grafické zpracování které ukazuje vyší budget filmu, hudba je moderní a dodává tomuto dokumentu šťávu plus samotné příběhy lidí. To je asi největší plus, kde vrcholý sportovci mluví a ukazují svůj pohled a opravdu to baví, já bych nejvíce vystihnul vojáka z Afriky ten na mě udělal největší dojem. Každý si může v dokumentu najít co chce a to je super! O jednu hvězdu to šlo dolů protože mi to přišlo moc jednostranné a občas přiřatažené za vlasy, hlavně provazy ( z 8minut na 1h+) to trochu kazí důvěryhodnost. Ale pro lidi co mají trochu otevřenou hlavu, zajíma je zdravý životní styl nebo chtějí další podmět jak třeba zlepšit svůj sportovní výkon vřele doporučuji! Jak říkal Arnold, je to cesta a nikdo nikomu nic necpe a nejlepší hlaška filmu “většina lidi v mém věku se nemůže rovnat se svými vnoučaty ale moje vnoučata se nemůžou rovnat se mnou!”.(7.10.2019)

 • montelie
  odpad!

  Tendenční, zaujaté, jednostranné, zřejmě i objednané, rozhodně zavádějící...atp...Rozhodně však dobře natočené i napsané, ale to byl i Žid Süss...Tedy chceme li zůstat u " dokumentů ", radši tedy Věčný žid ...(20.10.2019)

 • Thaarm
  odpad!

  Tak nam tu podsuvaju, ze vegan je nejaky zazrak a nevegan = jed. Tie ich akoze studie na 3 ludoch s burritom boli na smiech. Proste blud. Dame 3 ludom jest rozne burita 2 mastne (hovadzie a hydinove) a jedno nemastne s fazulou a potom aha zazrak odstredime plazmu a ta z mastneho (masoveho) jedla bola kalna. Nikde nic o kaloriach a nutricnom rozlozeni toho jedla urceneho na test. Keby tam mali v burite varene kuracie prso, tak nic kalne nebude. Jaj no, cele je to v takom pseudovedeckom duchu. Experiment na hasicoch detto. Nikde nic o tom ako jedli predtym (predpokladam junkfood ako prasce, aj tak vyzerali) A potom im dali vegge dietku a zrazu ake zlepsenie za tyzden tusim.... No jasne, ale info aky mali rozdiel v prijatych makrozivinach/kcal nikde...(20.10.2019)