Resort (studentský film)

Resort

(festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2015, 20 min (Alternativní: 26 min)

Martin Hrubý

Martin Hrubý

Lukáš Milota

Lukáš Vaculík (vyp.)

Konceptuální doku-ambice jsou svěží, místy (found footage filmová vsuvka) však odbíhají ke klišé postupům domácí tvorby. Rozdíl UMPRUM volnosti (vs. FAMU trendů) v autorově vkusu je znát v zaujetí samotným rytmem, který je stavebně členitý, jako studovaná stavba, a povrchovými fenomény s tématem spjatými, které jsou zpracovávány v ne/cílené hře s doku-žánry.(10.7.2015)

• MartinNDL

Tak atraktivní téma by tu objektivně bylo, teď jde jen o to, jak s tím Martin Hrubý naloží. Bohužel výsledkem je jen průměrný příspěvek do nějakého náhodného televizního pořadu z Dvojky. Formálně absolutně bez nápadu, investigativní složka buď chyběla záměrně nebo rejža neměl koule se v tom rejpat a architektonická část tak na úrovni wikipedie. Ach jo, nemám chuť se ani ptát, proč tohle někdo zařadil do soutěžní sekce, no a vlastně vůbec na festival.(7.7.2015)

Netradiční portrét jednoho netradičního místa na mapě ČR. Lukáš Vaculík nejprve čte komentář, načež začne dávat smysl, proč ho čte zrovna on. O chvíli později je tam najednou o 20 let mladší Lukáš Vaculík, a chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že jde o záběry z filmu Válka barev, které tu mají také význam (jen není jisté jaký). A někdo možná pochopí i ty noční lesní hrátky na Blair Witch. Celkově mi to přišlo trochu nepochopitelné, ale co čekat od diváka, který ani nechápe, co je to Ateliér Intermediální konfrontace. ;-)(12.10.2017)

• Agoran

Velmi zajímavé téma, ale bohužel velmi rozpačité zpracování. Pro toho, kdo by se chtěl pokochat zajímavou architekturou, je zde málo o ní samotné. Pro toho, koho zajímala historie vzniku, je historie podána jen zběžně a zmatečně. A pro toho, koho by zajímala temná minulost v devadesátých letech? Náhodný rozhovor s panem Provodem, bez vysvětlení jakou roli vlastně hrál. A oproti zmínce autora před projekcí nový majitel opravdu nevypadá jako ideál morální čistoty, kterou chce prý areálu přinést. (KVIFF 2015)(14.7.2015)

• fctp

Z toho, co jsem viděl ve Varech na festivalu, bohužel uznávám, že uplynulý rok se filmarům z produkce ČT nepovedl. Tolik atraktivní téma, přitom natočeno tak nudně a monotónně, že jsem byl dost zklamán. Jako by ani film nenabízel to, co chce divák vidět, historické dokumenty žádné, jednoduše odfláklé. A takovým způsobem odchází hotový režisér z FAMU...(13.7.2015)