Reklama

Reklama

Ach, můj duchu!

(seriál)
  • Jižní Korea Oh naui gwishinnim (více)

Epizody(16)

Stydlivou pomocnou kuchařku posedl duch sexuchtivé panny, a tak se jí začnou zapalovat lýtka, čímž na sebe přiláká pozornost namyšlené kulinářské hvězdy. (Netflix)

Recenze (9)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Jo Jung-suk je jako vždy k sežrání, i Park Bo-young je dobrá herečka a svoji dvojroli zvládla s naprostým přehledem. Problém mám spíš s tím, že se mi nelíbilo, jak byl napsaný její charakter. Já se z toho jejího pípaní, vyděšenosti a neschopnosti vyjádřit se málem zbláznila. Už jsem si toho u téhle scénáristky všimla, že se mi netrefuje do vkusu tím, jaké povahy volí pro své hrdiny. A to mi potom kazí celkový dojem. O mém rozhodnutí nakonec rozhodl konec, kdy byla ve scénáři využita zápletka, kterou prostě nemám ráda. Aspoň mi to ulehčilo rozhodování. 3,5* ()

TheRoller 

všechny recenze uživatele

OK, každý má svoj sentiment, svoj guilty pleasure a u mňa je to Oh My Ghostess, na plnej čiare. Mne sa na tom páčilo proste všetko. Od námetu cez cuteness s polmesiačikovitými očami s perfektne odohratou v podstate dvojrolou, Seul-gi, ktorá sa týmto stala mojou nekonečnou platonickou láskou a už ju pravdepodobne netrofne žiadna deva, cez skvelého Jo Jung Seok, podarenú kuchársku crew až po mrazivého, dokonale odohratého Lim Ju-hwana. Postupne to bolo lešpie a lepšie a v nie jednom momente som pritom reval jak nacitlivešie žieňa až mi sopel tečie doteraz. Toto je jeden z mála seriálov, o ktorých viem, že ho budem vidieť ešte veľakrát a tak nejak sa zato vôbec nehanbím. A za Šostakovičov druhý valčík ďalší palec hore. V budúcnosti pri rewatch to možno rozpitvám na drobnejšie. ()

Reklama

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele

Začnem pozitívami: Postavy, s ktorými som sa vedela stotožniť, a ktoré mi v mnohom pripomínali Coffee Prince SPOILER (majetnícka hlavná mužská postava, hlavná ženská postava, ktorá až tak neprejavovala náklonnosť oproti mužskej postave a s tým vycestovaním za štúdiom, odhalenie pravdy a vysporiadanie sa s tým, taktiež Joon mi propomínal Seon-Ki), a chémia medzi postavami bola lepšia než napr. v Goblin. Oh my Ghost v sebe taktiež skrýva posolstvá, ako mať rád sám seba, veriť si, užívať si života pokiaľ ešte môžeme. Tiež musím spomenúť komediálnu zložku, keďže som sa veľakrát pri výrokoch/scénach poriadne zasmiala. Teraz niečo k negatívam: Seriál začal byť naozaj zaujímavý až v polovici, kedy sa veci konečne rozbehli. Nemôžem dať lepšie hodnotenie práve kvôli tomu, že polovica seriálu bola dosť slabá a viac-menej som ju len pretrpela, i keď aj v tých epizódach boli nejaké zaujímavé scény a dozvedeli sme sa dôležité veci (ohľadom high-school reunion, ako byť zdatnejší v kuchyni - ako správne krájať, ako ochutnávať atď.). Takže zo seriálu mi v pamäti utkvie hlavne druhá polovica, a taktiež hlavný párik, ktorým to svedčalo. ()

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdinka byla moc sympatická. Když nemluvila. Buď originální osoba v těle byla samé promiňte a kam mě postavíte, tam zůstanu a ta druhá zase ječela, až to uši trhalo. Snad až okolo 12tého dílu začalo být sledování příjemnější. A když tak nad tím přemýšlím, nevím, kdo byl víc panenský. Jestli ta holka nebo její vyvolený. Kriminální zápletka se dala, ikdyž mi to nedalo, abych se nepozastavila nad prací místní policie, ale je to primárně romantický seriál, tak tam nemůžu čekat Grissoma. Líbí se mi Kang Ki Young, který nemusí říkat vůbec nic a už se směju. Párkrát jsem nad trapností skutečně musela zavřít oči, hlavně při, no nazvat to sváděním je trochu tristní. Možná podat trochu sedativ hlavní holčičí postavě, píchnout trochu adrenalinu hlavní mužské postavě a bylo by to o dost lepší. Škoda. ()

Lama.Lama 

všechny recenze uživatele

Věřím, že hodnocení tohoto počinu bude hodně různorodé. Ze začátku jsem si myslela, že ode mně nevyfasuje víc než 2*, jenže se to v polovině tak dobře rozjelo a tak mě to chytlo, že dávám nakonec 4*. Hlavní hrdinka byla na začátku opravdu nesnesitelná, ale pak jsem si ji oblíbila. V porovnání s The Master's Sun to nedosahuje takové kvality, ale zase na druhou stranu se tady ta zápletka vyvinula vážně luxusně. Z Lim Ju-hwana mě mrazilo v zádech! 4* jsou možná trochu nadhodnocené, ale hlavní dvojice (trojice) byla pak vážně fajnová, tak si nemůžu pomoct a ty 4* tam prostě plácnu! ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama