Maze

Maze

Akční / Drama / Mysteriózní

Irsko, 2017, 92 min

Nečekejte žádnou hutnou vězeňskou akčňárnu, kde si muklové dávají do zhusta do těla. Tohle je rekonstrukce útěku členů IRA z věznice Maze, který se odehrál v roce 1983. A rekonstrukce je to docela přesná, takže docela chápu, že nad tím mnozí krčí nos. Ale mě to bavilo. Plusem je především fakt, že film nijak nesoudí, takže i když je tu na jedné straně voják IRA Larry Marley a na té druhé dozorce Gordon, oba se svými minipříběhy, ani jeden z nich tu není zápornou postavou a bavil mě i načrtnutý vývoj jejich vztahu. Útěk samotný není nijak zvlášť akční, ale jeho civilní pojetí působí v daném konceptu důvěryhodně. A spokojený jsem i s herci. Hodně slušná práce, a ten, co sem film označil za mysteriozní, by se na něj měl asi nejdřív mrknout. 80%(13.2.2018)

Trocha írčiny navyše nikdy nezaškodí.(20.1.2018)

• kaylin

Myslel jsem, že film bude trochu drsnější, než jak se ukazoval. A pak skutečně přišla scéna, která byla dobrá, drsná, dokázala s divákem zamávat. Jenže pak opět dlouho nic. Vězeňská dramata nejsou špatná, ale tohle irské provedení, které je sice založeno na skutečných událostech, postrádá nějaký pořádný náboj.(29.1.2018)

Snímek se mi moc líbil, ale pro některé diváky je možná ne moc záživný. Jde o přepis faktů, autentický film. To si myslím, že splnil na jedničku. Možná se ale děj místy moc natahuje. Herce jsem neznal, ale zahráli to výborně. Jde o přední irské herce, takže to nejsou žádní nazdárci. Stejně tak je to pro ně jistě dost osobní věc na které si dali záležet.(30.1.2018)

Hlavný hrdina so svojim moraváckym ksichtom mi pil celý čas krv v tom svojom svetri a preto som mal trochu nahovno filmový zážitok. Vlastne sa mi nelúbila ani jedna postava , s ktorou by som sympatizoval. Možno strážca Gordon, pretože kôli tím írskym chujom ho opustila žena, mi bol tak civilne prijateľnejší.(12.2.2018)