poster

Maze

 • Velká Británie

  Maze

Akční / Drama / Mysteriózní

Irsko, 2017, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ****

  Nečekejte žádnou hutnou vězeňskou akčňárnu, kde si muklové dávají do zhusta do těla. Tohle je rekonstrukce útěku členů IRA z věznice Maze, který se odehrál v roce 1983. A rekonstrukce je to docela přesná, takže docela chápu, že nad tím mnozí krčí nos. Ale mě to bavilo. Plusem je především fakt, že film nijak nesoudí, takže i když je tu na jedné straně voják IRA Larry Marley a na té druhé dozorce Gordon, oba se svými minipříběhy, ani jeden z nich tu není zápornou postavou a bavil mě i načrtnutý vývoj jejich vztahu. Útěk samotný není nijak zvlášť akční, ale jeho civilní pojetí působí v daném konceptu důvěryhodně. A spokojený jsem i s herci. Hodně slušná práce, a ten, co sem film označil za mysteriozní, by se na něj měl asi nejdřív mrknout. 80%(13.2.2018)

 • baclajean
  ****

  Trocha írčiny navyše nikdy nezaškodí.(20.1.2018)

 • kaylin
  **

  Myslel jsem, že film bude trochu drsnější, než jak se ukazoval. A pak skutečně přišla scéna, která byla dobrá, drsná, dokázala s divákem zamávat. Jenže pak opět dlouho nic. Vězeňská dramata nejsou špatná, ale tohle irské provedení, které je sice založeno na skutečných událostech, postrádá nějaký pořádný náboj.(29.1.2018)

 • Petr1Angelov
  ****

  Snímek se mi moc líbil, ale pro některé diváky je možná ne moc záživný. Jde o přepis faktů, autentický film. To si myslím, že splnil na jedničku. Možná se ale děj místy moc natahuje. Herce jsem neznal, ale zahráli to výborně. Jde o přední irské herce, takže to nejsou žádní nazdárci. Stejně tak je to pro ně jistě dost osobní věc na které si dali záležet.(30.1.2018)

 • sochoking
  ***

  Hlavný hrdina so svojim moraváckym ksichtom mi pil celý čas krv v tom svojom svetri a preto som mal trochu nahovno filmový zážitok. Vlastne sa mi nelúbila ani jedna postava , s ktorou by som sympatizoval. Možno strážca Gordon, pretože kôli tím írskym chujom ho opustila žena, mi bol tak civilne prijateľnejší.(12.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace