Trezor

The Vault

Horor / Thriller

USA, 2017, 91 min

• TheSpearCZ

Velice slabý thriller, který se ve výsledku snaží přenést alespoň trochu duchařiny do filmu. Začátek přitom nebyl vůbec špatný, rychle nás vtáhl do děje a řekl bych, že první dvacetiminutovka byla super, ale to co se událo potom už jaksi nebylo ono. Děj najednou strašně nepřehledný, scény ve tmě jdou sotva vidět a tu duchařinu měli taky provést daleko lépe nebo nechat thriller thrillerem, což by bylo ve výsledku asi úplně nejlepší. Velice uspávací film to je, doporučuji alespoň tři energy drinky před filmem. Čisté 2*(11.10.2017)

• Cinematrix

Nemusím vám snad ani říkat, že James Franco v tomto kousku hlavní roli nemá, ale nepopírám, že nepodává ten nejlepší herecký výkon. Osobně si myslím, že tento talentovaný herec se rozhodl pohřbít svou kariéru (podobně jako Nicolas Cage) v kvantitě natočených filmů. Ale já bych to dělal stejně. Proč se vydat na pokraj sebezhroucení pro nějaký oscarový film, když stejný výdělek mi přinese pohodlné účinkování v nenáročných béčkách? Prostě přijdu včas na natáčení, něco zamumlám, protože mám vybudované jméno, fotogenickou tvář a honorář je doma. Základ je nenasrat reřiséra. Ale nejsem Mickey Rourke ani Mel Gibson, takže nikoho neseru a mám víc peněz, než by se vám zdálo v nejbujnějších snech. Mám navíc normální vejšku, takže na rozdíl od Toma Cruise můžou do komparsu vybírat i normálně rostlý lidi. Prostě pohoda. Film jako takový sice opravdu za moc nestojí, ale kéž bych dokázal i já v něčem tak špatném účinkovat...(28.9.2017)

V dnešnej dobe vymyslieť niečo nové v hororovom žánri je celkom fuška. The Vault nie je vôbec takou inováciou, ako spočiatku vyzerá. Ide viac-menej o jednoduché a príbehovo veľmi naivné béčko, ktoré trochu pôsobí ako nie príliš podarená adaptácia nejakej zabudnutej kingovky. Musím však uznať, že i napriek predvídateľnému spádu to malo niečo do seba, náznak tajomnej atmosféry a zle viditeľné zlo tomu dodávali istý znak tradičného hororu. Francova rola bola v tomto prípade iba lákadlo, a vrcholné mrhanie jeho hereckým talentom.(20.11.2017)

• venison

Naprosto mimo záběr Jamese Franca.. Skoro déčkový rádoby krimi duchařský horůrek o přepadení banky.. Příběhově je "Trezor" laciný asi jako porno.. Zápletka absolutně překombinovaná.. Jediný, kdo to tady kapinku herecky zvládá je překvapivě Taryn Manning známá třeba ze seroše "Orange Is the New Black".. Moje doporučení je, v zájmu nezkaženého večera, nekoukat :-D(3.2.2018)

Keď prižmúrim očko nad miestami až prekvapivo naivným scenárom, z ktorého The Vault vychádza, tak ma tieto nadprirodzené bankové hrátky kupodivu celkom bavili. Je však pravda, že Trezor diváka vo svojej druhej polovici tak nejak omrzí, príbeh už zásadným spôsobom nikam nenapreduje a záverečné odhalenie nie je zďaleka tak neočakávané a šokujúce, ako by si jeho tvorcovia iste priali.(7.10.2017)