Dvě odcizené sestry jsou nuceny vyloupit banku, aby zachránily svého bratra, který vypálil sklad vlastněný nechvalně proslulým gangstrem. Není to ovšem jen tak obyčejná banka. Snímek Trezor je mysteriózní thriller o loupeži, který je plný akce, napětí, zděšení a neuvěřitelné hrůzy. (HBO Europe)

Trailer 1

ricci.s

Spočiatku si to ešte ako tak udržiavalo moju pozornosť, ale tá postupom času klesala viac a viac. Horor ani náhodou. Z 90% je to čistý rukojemnícky film, ktorý sa to celé snažil osviežiť nejakými duchmi, ale bolo toho fakt len minimum. Koľkokrát tam "niečo" ukázali, trikrát? Navyše akýchsi mŕtvoliek s vrecami na hlave sa sotva niekto zľakne. Film je našťastie aspoň celkom akčný, takže pri ňom divák nezaspí. Akurát nič zaujímavé neprináša a záverečné minúty sa už naťahujú do takej miery, že na záverečné titulky som čakal ako na spasenie. ()

kingik

Důkaz toho, že dobře zvolený song udělá za režiséra polovinu práce. Režijní nadhled, výrazovost a dramaturgická pospolitost už mu můžou být buřt. Můžou, ale neměly by. Vzniklo tak neforemné dílo, inklinující k nablblým slátaninám. Je vykradena banka. Kde, kdy a proč je vedlejší, prakticky na tom nezáleží. Pětici lupičů, z nichž tři jsou sourozenci, se ale dostane hubeného lupu, s čímž se samozřejmě nehodlají spokojit. Následně se jeden zaměstnanec banky upomene, toho hraje James Franco, že je zde ještě trezor, v němž je uložený balík peněz. Jenže kolem něj krouží duch lupiče, který banku vykradl v osmdesátých letech minulého století, což samozřejmě už lupičům nesdělí. Od té chvíle se roztočí kolotoč plný duchaplných duchů. V úvodních titulcích, které značně navnadí, můžeme v retrospektivní koláži sledovat inkriminovanou dávnou bankovní loupež. Doporučuji tuto koláž bedlivě studovat, neb je v ní ukryta pointa celého vyprávění. Do toho zní matka všech hitů Crimson & amp;Clover, v naprosto úžasné verzi, která ve filmu nezní jen tak. A když to tak vezmu, jedná se absolutně o nejvýraznější a nejzapamatovatelnější vjem z celého filmu. Režisér a současně i autor scénáře Dan Bush nemá příliš výrazný režijní rukopis, smíchal dva žánry k sobě, což sice není úplná zrada, nicméně s poslabší režií se mu z toho nepodařilo vyrazit nic extra. Když pominu disproporční údaj, že banka disponuje jen jakýmisi "drobáky", stejně je zde těch nesmyslů poměrně dost. Hororovým fandům, libujícím si v gore, přinese film velké zklamání. Úmrtí jsou vidět jen prostřednictvím kamerového záznamu, ke všemu jsou značně krotká. James Franco a jeho kariérní propad. No co, srát na Oscary. Víc nemám, co bych dodal. A jedná se spíše o vedlejší roli. Z castu zaujme jen Francesca Eastwood, její tatík Clint na ni zadělal v 93, přišít oči k sobě a je dobrá. Známých herců je ve filmu víc, Taryn Manning notně zestárla, Clifton Collins jako představitel zákona přijatelný. V celkovém vyznění mě film moc nezaujal. Když už se vymanil z jakési křeče prostřednictvím pointy ve stylu "Obvyklého podezřelého", přišel příšerně "céčkový" závěr, který mě utvrdil, že to film na extra známky nevytáhne. A to může být za ně rád. 6/10 ()

Yoshitsune

Problém ani tak neni v tom, že film se snaží být krvavá duchařina, problém je v tom že charaktery zlodějů, psychopata a Jamese Franca byť sou zajímavé, tak nedostanou tolik prostoru kolik by si zasloužili. Nicméně to hodnocení tady, je zase nějak moc přehnané, tenhle film má svoje mouchy, ale jako odpad ? Ehm mno, asi v osmé minutě, mně to začalo bavit, v polovině to začalo ztrácet dech, aby to všechno, v posledních deseti minutách vynahradilo. Nicméně přítomnost dvou zlodějů, blbý a blbější, sou až na docela slušné úmrtí, v podstatě k ničemu a kdyby se vypustili, tak by trojice sourozenců, mohla dostat víc prostoru a pořádně by se to mohlo mezi nimi rozjet. Ale takhle je to škoda, atmosféra místy nebyla špatná a kdyby se scénárista, zaměřil na důležité postavy, tak by se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Takhle to taky neni špatné, ale je znát že je to šité horkou jehlou a přitom totálně zbytečně. Velká škoda, takhle zajímavé téma, promarnit v rychlovce, smutnější tři. PS: a ten kdo psal ten obsah, ten to teda dost prožíval (který je plný akce, napětí, zděšení a neuvěřitelné hrůzy) velká legrace :DDDD ()

honajz

Tak dobrý nápad, a tvůrci se ho nepokusili posunout nějak dál a spokojili se ve druhé půli jen s klišé na klišé včetně toho pomocníka s knírkem (abych moc nespoileroval). Eastwoodova dcera tady nemá moc co hrát, takže se vše snaží uhrát očima, až bych ji hnal na vyšetření štítnice, jestli nemá basedovku. Zhruba od 30. minuty jsou karty víceméně jasné, jenže nic nového (nějaká mytologie v pozadí, další zvrat) už nepřicházejí, takže zkušení diváci již vědí, co a jak přijde. V jednu chvíli, těsně před útěkem, to ještě má nějaké drobné strašidelné grády, ale u závěrečného setkání sester už jen čekám, abych si odškrtl poslední položku v seznamu klišé, a ono se tak stane, a šup sem s titulky. Ale třeba tvůrci plánují druhý díl, co já vím. Takže originální nápad, jemuž v půlce dojde dech a další nápady, a spokojí se s dojezdem na klišé volnoběh všech podobných duchařin. ()

Marceloo

Partia kriminálnikov sa rozhodne prepadnúť banku a zaistiť rukojemníkov. Všetko ide hladko až do chvíle, kým sa dostanú k trezoru, v ktorom má byť ukrytých šesť miliónov. V tej chvíli sa okolo nich začnú diať zvláštne veci a postupne začínajú zisťovať, že v útrobách banky číha desiatky rokov skryté zlo a že to oni sa práve stali rukojemníkmi. - Nakoniec to bolo hororové o trochu viac, než som čakal, ale aj tak to nie je žiadna sláva. Tých supernaturálnych elementov tam je žalostne málo a podobné záležitosti fungovali v hororoch niekolko desiatok rokov späť. Dnes už pôsobia skôr úsmevne. Vďaka sympatickému obsadeniu a tomu, že je to obsahovo celkom akčné, sa na to dá pozerať, ale nie je to nič, čo by hororového diváka potešilo. + herec z Alien: Covenant + herečka z #Horror + herečka z Final Girl + herečka z Unnatural + herec z Exeter + herec z Stung + herečka z Outcast a Rings ()