Po stanovení profilu vraha sa okruh podozrivých zužuje. Moore a Sara sa dostanú do intímnej chvíľky, Kreizler dostane radu od svojho starého mentora a Roosevelt začne konečne konať. (Arsenal83)

Necrotongue

Pátá epizoda by ode mě dostala čtyři hvězdičky (4+), trojku jsem udělil jen proto, že mě tvůrci naštvali neuvěřitelně profláklou scénou s klepáním na dveře. Tohle je už tak provařená záležitost, že by měla být oficiálně zakázána. K čemu to bylo dobré? Takhle mělo vzniknout nějaké napětí? Fakt mě to vytočilo. ()

ALIENka_

Ta chemie mezi hlavníma postavama je tak strašně divná a fakt si užívám ten pohled na to. Dr. Kreizler je arogantní zmrd, John většinu času neví, co tam vlastně dělá a Sara je nezávislá žena, která se nemůže rozhodnout jestli teda bejt sama a vysrat se na chlapy, nebo se teda spářit s Johnem, protože je to fakt sexy cápek. Nevěřím, že to říkám, ale tohle je větší zábava, než to samotný vyšetřování. Jo a ty návštěvy v léčebnách, vězeních jsou naprosto úžasný, ta temná atmosféra je vždycky tak hutná mmm. Příběh je možná trochu pomalejší, ale už jsem si na to asi nějak navykla, protože mě to vůbec nesere, naopak každýho času s těmahle postavama si cenim. Začíná se mi to fakt hodně líbit ajaj. Hodnocení: prostě 8/10 ()

Trevor

Doktor Kreizler a John Moore navštívia v bostonskej väznici muža, ktorý rovnako ako páchateľ po ktorom pátrajú zabíjal chlapcov a ich telá potom znetvoril, avšak jeho vypočúvanie neprinesie žiadny pokrok. Starosta tlačí na Rooswelta, aby prestal vyšetrovať bohaté newyorské rodiny. Až neskôr sa Rooswelt od Kreizlera dozvie, že podozrivým je William van Bergen a tak prikáže kapitánovi Crawfordovi zistiť mu, kde sa teraz ukrýva. Medzitým László vyšetruje iného možného páchateľa, ktorým je cirkevný hodnostár. Vďaka pohľadu na cirkevný kalendár zistí, aké termíny si vrah na svoje skutky vyberá. Rooswelta privedie Crawford zámerne do nesprávneho domu a ten ho z polície prepustí...zaužívaný stereotyp a trochu menej napätia, korupcia v polícii a zneužívanie v cirkvi, nie žeby sa to nedialo ale trochu to dojem z úvodných epizód pokazilo, napriek tomu ešte celkom vysoká spokojnosť, ale zhodnem sa s ďaľším komentárom, že to klopanie na dvere na zvýšenie napätia bolo trochu trápne. ()

JIRKKA

U třetí epizody jsem napsal, že je nejlepší z prvních tří. U páté musím napsat stejně, nejlepší z prvních pěti. Knížku jsem ještě nečetl, podle recenzí je výborná, ale také má pomalejší, hodně podrobný rozjezd. Tady se mi líbí moc ta scéna, jak John Moore vyjdou se Sárou na ulici a on si nechá čistit ty boty, ten její výraz ve tváři a ten dialog :) Jinak jsem zjistil, že pták zvaný leskoptev, opravdu existuje. Já myslel, že to je překladatelský oříšek. Ptal jsem se lidí kolem a nikdo tohohle ptáčka nezná, zajímavý. ()

Anderton

Najnapínavejšia paralelná montáž dopadne presne tak ako očakávate, ale aj tak bola dobre nakrútená a mala grády. Najmä ale to, čo po nej nasledovalo. Takže vrahovi sme už do očí videli, už sme ho aj počuli, stále je ale vyšetrovanie zaujímavé, pretože všetci traja vyšetrovatelia prichádzajú na nové a nové súvislosti. Máme tu tak dátum predpokladanej ďalšej vraždy a dá sa očakávať, že naša trojka sa bude snažiť vopred zistiť, kde by sa mohla uskutočniť. ()