poster

Cukrář

 • Izrael

  האופה מברלין

 • Německo

  The Cakemaker

 • Slovensko

  Cukrár

  (festivalový název)

Drama

Izrael / Německo, 2017, 104 min

Scénář:

Ofir Raul Graizer

Kamera:

Omri Aloni
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (22)

 • horovska
  *****

  Tichý příběh, minimum slov na omezeném prostoru s minimálním rozpočtem. Minimalistické, úsporné, komorní. Opravdový život opravdové vztahy hetero a homosexuálních mužů braných s odstupem a bez moralizování. Krásná kamera, zvláštní role jídla v celém příběhu má jemný erotický náboj. Civilní a neskutečné fungující projev obou hlavních herců. Jen si tak nahlas přemýšlím, čím mne ten film dostal a jak vidím, není toho vůbec málo. Bravo!(6.7.2017)

 • Marigold
  ****

  Decentní, poměrně elegantně vystavěné, herecky přesvědčivé. Film, který pracuje s tezí, že sdílené emocionální pouto k chybějící třetí osobě může být někdy silnější než sexuální orientace. Cením způsob, jakým Graizer uhýbá před úskalími melodramatických klišé a patosu, když některá podstatná místa nechává otevřená (nádherná epizoda s matkou). Především Tim Kalkhof svojí robustní figurou, ale nesmírně subtilním a skromným herectvím film táhne. Hořkosladké klavírní etudy - je to žánr a žánr já respektuju. V téhle podobě určitě. Kosher approved.(7.7.2017)

 • Disk
  *****

  Nádherné melodrama, které mohu jen a jen doporučit. Herecky super, mistrovsky zachycené vztahy jednotlivých postav, skvělé klavírní melodie. Přitom se Graizerův snímek netopí v patosu a sladkobolnosti, které by se u podobných zápletek jinak daly očekávat. Milovníci sladkých dobrot si určitě přijdou na své. :)(17.1.2018)

 • jhrasko
  *

  Rosamunde Pilcher meets Ferzan Özpetek. Kto videl Le Fate Ignoranti, vie, o čom píšem. Až masochistické motivácie hlavnej postavy, ktorá jedná neracionálne, nelogicky, akokoľvek osamelo sa cíti...považujem sa za priemerne citlivého človeka, ale toto ma obišlo navždy a ďaleko. Už si len zahrať na klavíri a poplakať..PS: mnohé scény boli koncipované nepatrične až amatérsky...nie, nie, nie...(25.10.2017)

 • joker.george
  ***

  Přišlo mi, že většina dialogů neprobíhá bezprostředně a často se ani nedočkáme jejich zakončení. To samé platí i o jednotlivých scénách. Neznamená to však, že by snímek byl prázdný. Ke zvolenému tématu mi tato volba seděla a herci to odehráli suverénně. Jenom prostřední část zbytečně opakovala předchozí dění a větší míra explicitnosti taky nebyla nutná. Jinak se s tím ale pracovalo decentně a neobjevila se namyšlená snaha moralizovat. A soundtrack je krásný, ale příliš mi neseděl k momentům, které podkresloval. 3,5* (Brno, kino Scala)(28.1.2018)

 • zette
  *****

  Vyborne odvypraveny pribeh, ktery do sebe hezky zapadne (dobra, poslednich deset minut by se dalo udelat i trosku jinak...). Film zdobi perfektni herecke vykony Adler a Kalkhofa, scena, kdy Anat vyjede po Thomasovi je bezchybna! Spousta kontrastu Nemecko/Izrael, heterosexualita/homosexualita, nabozenstvi/tolerance a v neposledni rade oslava cukrarstvi! Ciste drama, cistych pet hvezdicek. Videno v ostravskem Artu, 9 divaku.(28.1.2018)

 • venca163
  ****

  Naštěstí to nebyla taková ta klasická gayparade, kde by člověk musel furt sledovat, jak jsou si v jednom kuse přisátí čuňou na pyji. Na rozdíl od Pekaře (Jsem tvůj) je tohle taková pocitovka, ve který neni bohužel ani špetka humoru. Chybělo mi dovysvětlení tý matky a líbil se mi sad end. Jen ten desetiminutovej potlesk mi to trochu zprotivil =). Kabrousci jsou holt pořád ještě v kurzu. #kviff (70%)(7.7.2017)

 • Trash
  ****

  Nejsilnější scéna? Šprcky ve skříňce na bazénu.(7.2.2018)

 • Danqo
  *****

  Veľmi sa mi páčilo realistické prevedenie takmer všetkých scén, najmä na začiatku. Neuveriteľný príbeh bol vypovedaný prekvapivo uveriteľne. V sále som bol jediný, kto sa smial – pri mojich súkromných referenciách na Vraždu Ing. Čerta a pri #meToo sexuálne obťažovanie na pracovisku stop stereotypom! Niekto tu napísal, že "Tiersen" a "vykrádanie," tak som rád, že nie som sám, kto to počul. Soundtrack bol zvláštny, nerušil ma, ale niečo mi na tom nesedelo. No a vykreslenie Izraelčanov ♥, presne tak by reagovali.(10.1.2018)

 • mysakus
  *****

  Krásné melodrama u kterého není důvod se nudit. Neznámí herci umí okouzlit a vtáhnout diváka do příběhu. Kamera, střih a soundtrack nemají chybu. Zmiňovaný standing a nekonečný potlesk je na místě. Film mě inspiroval, že jsem se večer pustil do pečení štrůdlu. :-)(22.1.2018)

 • Jolee
  *****

  Desetiminutová standing ovation tvůrcům filmu byla na místě. Introvertní snímek o introvertech, který překypuje emocemi, jež jsou ale drženy celou dobu pod povrchem. Nádherně netradiční a komorní příběh o lásce, kde se místy prolínají i dozvuky bolestivé německo-židovské otázky. Skvělá intimní kamera. PS: Nechoďte na tenhle film, pokud máte hlad. Je to sebemrskačství.(6.7.2017)

 • aDDix
  ****

  Trochu jsem se bal oslavneho gaypride filmu a byl jsem velmi prijemne prekvapen - 4,5*. Akorat vykradeny Yann Tiersen trochu zamrzel ...(8.12.2017)

 • darkphoenix
  ****

  Bál som sa. A dostal som do držky. Avšak v tom najlepšom. Film sa nikdy nedostáva do prvoplánového emocionálneho vydierania, naopak necháva vzduch čistý a pomalé oťukávanie hlavných postáv vrství v elegantných kompozíciách a silnom herectve. Jediné čo by som dokázal vytknúť bol nezvládnutý záver (sekol by som to dobrých päť scén pred ním). Tu, že ide o režijný debut? Skvelý zážitok, kde som ani na chvíľu nezapochyboval o motiváciách hlavných hrdinov. Sarah Adler je úžasná!(19.3.2018)

 • Shikunek
  *****

  Nádherný snímek, který nijak nestrhne ani nemá dramatický twist, ale celou dobu sem neměl pocit nudy a kdyby měl film o hodinu více, vůbec by mi to nevadilo.(7.7.2017)

 • susanella
  ****

  Jemné drama za semknutými ústy hlavní hrdinky, "já nejsem pobožná", ale židovství čpí každým koutem. Budu prodávat koláče, nebo budu kosher chudá ?! ovšem láska proniká všemi póry, včetně skříňky v plaveckém klubu, máme rodiny a taky máme nature/přirozenost…osamělost v přímém přenosu. Babička.(18.2.2018)

 • Hans_z
  *****

  7 let práce na filmu se vyplatilo. Překvapení festivalu(5.7.2017)

 • vyhnalek
  *****

  Dojemný příběh netradičního milostného trojúhelníku. Nekonečný potlesk na filmovém festivalu ve Varech vypovídá nejlépe o kvalitě snímku.(8.7.2017)

 • hanca.uh
  *****

  Za mě nejhezčí a nejpůsobivější film za poslední půlrok, který jsem v kině viděla a který mě teda fakt totálně "dostal", nehledě na téma... Filmová prvotina izraelského režiséra - smekám, prostě vynikající, uhrančivé, osobní. Po všech stránkách.(21.2.2018)

 • kaku108
  *****

  Vlastně je to poměrně běžný smutný příběh o smrti milované osoby a vyrovnávání se s ní. Ovšem zpracované je to tak skvěle, že si na konci říkáte: "Sakra, to bylo dobré!"...(7.7.2017)

 • mac000
  ****

  Dějově se film točí kolem osudových setkání a nevyhnutelných událostí. Střízlivost scénáře ale udržuje diváka v neustálém očekávání. Pouze mi trochu vadila předvídatelnost dějového zvratu, šlo pouze o to kdy. Ale celkově výborný film, především díky skvělému výkonu S. Adlerové a T. Kalkhofa. Těším se už na druhý ročník Festivalu izraelských filmů(21.10.2017)

 • kondicioner
  *****

  Film jsem viděl v rámci festivalu izraelského filmu (říjen 2017) a byl to jeden z nejhezčích gay snímků, který jsem za poslední dobu viděl. Dokonce bych řekl, že to byl stejně dokonalý počin jako Single Man s Colinem Firthem a Julianne Moore, který jsem tehdy (r. 2009) viděl snad 20x. <3 V Cukráři mě naprosto odzbrojovala Thomasova citlivost. Vedle toho spojení jeho postavy s cukrářským prostředím (miluju sladký) bylo neuvěřitelně romantický a cute, takže v podstatě kdyby celých 100 minut bylo jen o tom, jak Thomas peče dorty, tak bych také dal 5 hvězdiček. Navíc něžný klavír (soundtrack) v podání Dominika Charpentiera dodával celému filmu třešníčky na pomyslném Schwarzwaldu. Jemný, citlivý, lehce melancholický příběh. P.S.: Pokud milujete sladké, tak si ho rozhodně užijete. <3(11.1.2018)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace