Nenasytná Tiffany

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík

• Hwaelos

V podstatě fuknční spojení grind hororu s komedií, ale filmu by slušelo přitlačit na pilu oběma pólům a mohl vzniknout dobře zapamatovatelný český snímek, který by na hlavu porazil i pozapomenutý Choking Hazard. Navíc je trochu smutný, když komparzisti-homlessáci působí přirozeněji v hereckém projevu než skuteční herci. Za vidění to ale stojí.(2.8.2015)

Nenasytná Tiffany možná není úplně divácky vstřícná, ale je to sebevědomý debut, který ví, co a jak chce říct a taky to udělá. Sice úsporně, ale naprosto přesvědčivě a bez výkyvů. Nevím, co bych měl filmu vyčítat. Protože prostě jde o hororovou indie, která je v rámci svého žánru naprosto světově vyhovující. Nevtíravý humor, malinko gore, found-footage prvky a zcela uvěřitelná sociální vrstva, která je pravdivější než u většiny domácích psychologických dramat. Dobrá práce, chceme druhý film a více Čtvrtníčka na plátnech.(3.8.2015)

Herecky zřejmě nejvyrovnanější český film posledních let (snad jenom etuda s homevideem působí při tom překřikování dost amatérsky), zároveň po delší době český film, který má odvahu jít mezi spodinu a smíchat herce s neherci v poměru, který jednoduše vychází. Noha má pro démona nonstopáčů se špinavýma rukama bezesporu přirozené vlohy, je libec vidět hrát Čtvrtka zase tak uvolněně a přirozeně a je potěšující koukat se na snímek, který se nebojí pohybovat se mezi spodinou bez prvků nadbytečné exploatace a výsměchu. S trochou nadsázky česká verze Porumboiuova Pokladu, kterou dolů paradoxně sráží jen trochu neobratná práce s žánrovými rekvizitami. Protože jako pohled do života burana, který zoufale touží uniknout vlastní omezenosti, je to prostě dobrý a zábavný. Čtyři spíš ze sympatie.(30.7.2015)

Horory vážně nemusím, Nenasytná Tiffany ale naštěstí není pokusem o žánrovou klasiku. Na každý děsivý moment tu totiž připadá kupa humoru a trefných sociálních hrátek, které z debutu Andyho Fehu dělají povedenou multižánrovou hříčku. Tiffany vlastně se stejným úspěchem zneklidňuje i baví, což je u českého filmu vyloženě nevídaný úkaz. A jelikož je také herecky přesná, rozumně sestříhaná a dokonce tak nějak originální, nejspíš vás přesvědčí o tom, že by se česká tvorba měla ubírat přesně tímhle směrem. Neříkám, že se tu nenajde řada much - především se mohly tlumit kamerové prostocviky a rozjezd trochu tápe. Jakmile ale film chytne slinu a začne do vás šít poctivé čecháčkoství, je to vítaná celovečerní radost, u níž byste málem tipovali australské osmdesátkové kořeny. Kéž bychom tak promyšlené bizáry točili častěji!(29.7.2015)

Vizuál je amatérský, ale Leoš Noha je pán a vaši pozornost si získá ať chcete, nebo ne. Děj není vůbec špatný a líbila se mi taková ta přirozená somráckost. Prostě to těm hercům věříte. Jedinné co mi drhlo bylo, že ta díra byla vždycky znova zakopaná a zarostlá.(17.9.2016)

Zjevení. To, co často nefunguje u velkých profesionálních amerických produkcí- spojení děsu a humoru - se tady povedlo funkčně skloubit za minimální peníze. V českém filmu! Konečně. Fehu je borec a Leoš Noha taky. Všichni do kina.(1.8.2015)

• hirnlego

Nenasytná nuda.(3.8.2015)

Nenasytná Tiffany dost klame, a to nejen názvem. Děsí jen sporadicky, spíše znepokojuje. Avšak znepokojuje úspěšně, protože poté, co hlavní hrdina objeví poklad, divák je jako na trní, kam se načnutá premisa bude ubírat. A ona je to do samého závěru vlastně zdařilá a hlavně zábavná sociální kritika na naší českou vychcanost a hamižnost. Tady se člověk musí v několika momentech zasmát, a to ne jen díky hláškám, nastavující českým divákům zrcadlo ("Co to je?" - "Nevim, ale má to každej, tak jsem si to koupil taky."). Co se týče ústředního zla, body sklízí hlavně za originalitu, než za vizuál. Každopádně po delší době se jedná o projekt z našich luk a hájů, který stojí za vaši pozornost. Jinak Horní Jiřetín znám velice dobře, a na zámku Jezeří jsem si zažil svoje. Naposled třeba svatbu. Ale nemusíte brečet, dámy. Na ní jsem byl zatím pouze v roli hosta... (65%)(29.10.2015)

Nepochybně největší překvapení Varů. Důmyslný film tematizující buranství, spodinu a touhu po zázračných řešeních. V českém prostředí nepochybně ojedinělý úkaz hodný maximální pozornosti. EDIT: Napodruhé ještě o kus lepší. 4 a 1/2(10.7.2015)

Ač se to zdá jako vysoce nepravděpodobné tvrzení, Fehu tímto celovečerním debutem potvrzuje svoji pozici předního českého realisty. Nevím o nikom, kdo by takhle nenásilně "uměl" poetiku nádražních bufáčů, piveček, cigár a mastnejch dlouhejch vlasů. Je to do jisté míry opravdu aktualizované cinema verité, akorát filtrované skrze pokleslou žánrovou mřížku. Přirozeně a vtipně zapojené metafilmové prvky zároveň snímek přibližují tvorbě současné americké low-budget scény, tzn. tvůrcům jako Ti West nebo Joe Swanberg. Překvapující je, že Fehu z tohoto srovnání pořád vychází velice dobře.(9.7.2015)

Film mě lákal už dlouho. Čekal jsem neotřelou podívanou nejen na české poměry. A pravdou je, že se mi něčeho takového u Andyho celovečerního debutu dostalo měrou vrchovatou. Maximálně jsem fandil skvělému Nohovi, libový byl i Čtvrtníček. Příběh mě dlouho hodně bavil a vcelku i napínal. Užíval jsem si i velmi zvláštní, ale něčím přitažlivou atmosféru. Bohužel s přibývajícím časem to nadšení trochu ustupovalo a od chvíle, kdy se musel Pepa sám „obětovat“, mě to přestalo bavit takřka úplně. A jak jsem se během filmu (snad s výjimkou vlastně dobrého skutku v podobě elegantně vyčištěných ulic) zasmál jen sem tam (s tím humorem to bohužel není zase tak horké, jak by člověk asi čekal), tak u závěru mě ten smích přešel úplně, kvůli tomu, jak hloupý byl. Co se týče technické stránky (kamery a hlavně zvuku), není (mírně řečeno) zrovna z těch nejpovedenějších, na druhou stranu „nízkorozpočtovost“ k filmu sedí (a takové triky se dají považovat za kapitolu samu pro sebe). Celkové hodnocení mi vychází na slušné 4*.(20.3.2017)

Film "Nenásytná Tiffany" je celovečerný debut mladého českého režiséra Andyho Fehu. Natočil ho v roku 2015 podľa vlastného scénara. Musím priznať, že napriek nízkemu rozpočtu a poloamatérskemu vizuálu som sa dokázal ponoriť do deja a vychutnal som si príbeh o kopaní pokladu. Zaujalo ma to a i pobavilo. Hodne ku tomu prispel aj herecký výkon Leoša Nohu, ktorý stvárnil hlavnú úlohu. Režisér Andy Fehu ma svojou kreatívnou prácou oslovil. Som zvedavý na jeho ďalší film. ****(20.6.2017)

Rum místo krve! Film, jehož natáčení by se určitě chtěl zúčastnit každý druhý Čech, kdyby o něm v době jeho vzniku věděl, aneb už nikdy o nikom neřeknu že je buran, aniž bych si předtím nevzpomněl na Pepu. Vskutku moc srandovní sociální horor!(24.11.2016)

Takový mravoučný příběh na způsob některé balady z Erbenovy Kytice s postmoderním nadhledem. Tiffany se snad odkazuje k tradici jedinečných masožravých rostlin, které se ve fikčním prostoru Čech vyskytují. Je tedy příbuzná Adéle. Líbí se mi, že to šlo bez pitvoření a křečovitosti – beru to jako znak talentu.(12.1.2019)

Lepší než jsem se obával, ale hororový klenot v tom nehledejte, to už spíše věrný pohled na dno společnosti. Jako severočech jsem si navíc užil poznávání známých míst a tváří.(17.8.2015)

Proč ne. Noha má neuvěřitelné charisma a ten jeho civilní herecký projev, to snad nemá u nás obdoby.! :-)(29.5.2018)

• Pepinec

Podle názvu péčko, zpracováním ale maximálně céčko. Zase mám jednou pocit, že jsem oproti vám místo na plátno čučel na vyúčtování telefonu, protože dát dokupy tolik hovadin zvládne snad jen T-Mobile... Víc než filmu samotnému ale nerozumím tomu, jak se dostal do multikina? Ono se na noc nezamyká nebo co?(10.8.2015)

Překvapivě né úplně špatný český horor, ale dalo by se říci, že je docela ucházející. Chamtivost je sviňucha a tady je to dobře ukázáno. Částečně mě i film trochu pobavil, ale přeci jen má k hororu blíže.(29.10.2015)

Leoš Noha má neskutočnú charizmu (to nie je vtip!). Moje sympatie si plne získal v seriáli "Okresní přebor", a tak ma skutočne zaujímalo ako zvládne úlohu v českom Lesnom Duchovi, ktorý povahovo pripomína mnohých ministrov financií. No já teda neviem. Až na záverečnú (pomerne vymakanú) gore pasáž, ktorú by dokonale vystihlo jedno zo slovenských prísloví: "kto druhému jamu kope, ... " ma naozaj nenapadá žiadny dôvod, prečo tento film tunajší našinci vyšklbali na úroveň 65%. Byť to "kraťas", je to pecka!!! U mňa teda s odretými ušami za - pajdu a piet kaček %(1.3.2017)

Příběh průměrného českého lempla aneb Jak se jde k penězům přes mrtvoly. Výborná premisa nedotažená k tíženému efektu hlavně vinou děravé produkční peněženky, jinak je to ale hodně sebejistě zmáknutá nezávislá blbna, která až překvapivě dobře zvládá spojení drtivé nadsázky s uvěřitelným zobrazením nižší společenské vrstvy a hamižné nátury Čecháčků. Herecky i režijně sympatické dílo, které samozřejmě trochu doplácí na formální slabiny, ale díky naturalistickému humoru a jasné vizi si zachovává po celou dobu docela silné aroma znepokojivosti a porozumění s postavami - a to není věru málo. 70%(18.1.2018)

Zpočátku jsem měl obavy z FF, ty se naštěstí rychle rozplynuly. Nakonec jsem byl spokojen, jelikož takovou Tiffany...hm, mám rád. Nechci prozrazovat, i když člověk vytuší poměrně záhy, co se pod jménem Tiffany skrývá. A já jí tleskám. Normálně bych dal 3*, ale za pěkný konec přihodím ještě jednu. A samozřejmě průpovídky z naší každodennosti - ,,Jak je něco davový, tak to stojí za prd." Ale Tiffany za to stojí. K vidění na STREAMU do zítra (31.10.) v rámci Halloweenu společně s Ghoulem.(30.10.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8