poster

Nenasytná Tiffany

 • anglický

  The Greedy Tiffany

Horor / Komedie / Fantasy

Česko, 2015, 80 min

Režie:

Andy Fehu

Scénář:

Andy Fehu

Kamera:

Jakub Ševčík
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (155)

 • Johnny.ARN
  *****

  Tak Češkovia po rokoch utrpenia a preveraných námetov prišli konečne s niečim novým. Originálnym. Ľudovým. Skvelý námet, amatérske prevedenie, prirodzené dialógy a hlavne postavy, ktoré sa na nič nehrajú a konajú presne tak, ako by v realite konali. Žiadne zdržovačky a vysvetľovania, kto sa ako kam dostal ( aj keď v jednom momente by nebolo odveci vysvetliť, kto je vlastne tá Tiffany. Bystrí divák si to ale spojí s tým zámkom ) a prečo robí čo robí. A neni to ani zbytočne naťahované a žiadne kokotné zábery, pri ktorých rozmýšľate nad samovraždou. Úplne ale vidím, že akademici a harcovníci v tomto fachu film zavrhnú, lebo neni podľa predpisov a zaužívaných postupov. Srať na nich. Nový vietor a originálny námet. Diki Andy. Nebojím sa to tam vpáliť. 5 z 5(10.9.2018)

 • Cival
  ****

  Nenasytná Tiffany možná není úplně divácky vstřícná, ale je to sebevědomý debut, který ví, co a jak chce říct a taky to udělá. Sice úsporně, ale naprosto přesvědčivě a bez výkyvů. Nevím, co bych měl filmu vyčítat. Protože prostě jde o hororovou indie, která je v rámci svého žánru naprosto světově vyhovující. Nevtíravý humor, malinko gore, found-footage prvky a zcela uvěřitelná sociální vrstva, která je pravdivější než u většiny domácích psychologických dramat. Dobrá práce, chceme druhý film a více Čtvrtníčka na plátnech.(3.8.2015)

 • Marigold
  ****

  Herecky zřejmě nejvyrovnanější český film posledních let (snad jenom etuda s homevideem působí při tom překřikování dost amatérsky), zároveň po delší době český film, který má odvahu jít mezi spodinu a smíchat herce s neherci v poměru, který jednoduše vychází. Noha má pro démona nonstopáčů se špinavýma rukama bezesporu přirozené vlohy, je libec vidět hrát Čtvrtka zase tak uvolněně a přirozeně a je potěšující koukat se na snímek, který se nebojí pohybovat se mezi spodinou bez prvků nadbytečné exploatace a výsměchu. S trochou nadsázky česká verze Porumboiuova Pokladu, kterou dolů paradoxně sráží jen trochu neobratná práce s žánrovými rekvizitami. Protože jako pohled do života burana, který zoufale touží uniknout vlastní omezenosti, je to prostě dobrý a zábavný. Čtyři spíš ze sympatie.(30.7.2015)

 • KarelR
  ****

  Horory vážně nemusím, Nenasytná Tiffany ale naštěstí není pokusem o žánrovou klasiku. Na každý děsivý moment tu totiž připadá kupa humoru a trefných sociálních hrátek, které z debutu Andyho Fehu dělají povedenou multižánrovou hříčku. Tiffany vlastně se stejným úspěchem zneklidňuje i baví, což je u českého filmu vyloženě nevídaný úkaz. A jelikož je také herecky přesná, rozumně sestříhaná a dokonce tak nějak originální, nejspíš vás přesvědčí o tom, že by se česká tvorba měla ubírat přesně tímhle směrem. Neříkám, že se tu nenajde řada much - především se mohly tlumit kamerové prostocviky a rozjezd trochu tápe. Jakmile ale film chytne slinu a začne do vás šít poctivé čecháčkoství, je to vítaná celovečerní radost, u níž byste málem tipovali australské osmdesátkové kořeny. Kéž bychom tak promyšlené bizáry točili častěji!(29.7.2015)

 • Superpero
  ****

  Vizuál je amatérský, ale Leoš Noha je pán a vaši pozornost si získá ať chcete, nebo ne. Děj není vůbec špatný a líbila se mi taková ta přirozená somráckost. Prostě to těm hercům věříte. Jedinné co mi drhlo bylo, že ta díra byla vždycky znova zakopaná a zarostlá.(17.9.2016)

 • Rob Roy
  ****

  Zjevení. To, co často nefunguje u velkých profesionálních amerických produkcí- spojení děsu a humoru - se tady povedlo funkčně skloubit za minimální peníze. V českém filmu! Konečně. Fehu je borec a Leoš Noha taky. Všichni do kina.(1.8.2015)

 • hirnlego
  **

  Nenasytná nuda.(3.8.2015)

 • Bloody13
  ***

  Nenasytná Tiffany dost klame, a to nejen názvem. Děsí jen sporadicky, spíše znepokojuje. Avšak znepokojuje úspěšně, protože poté, co hlavní hrdina objeví poklad, divák je jako na trní, kam se načnutá premisa bude ubírat. A ona je to do samého závěru vlastně zdařilá a hlavně zábavná sociální kritika na naší českou vychcanost a hamižnost. Tady se člověk musí v několika momentech zasmát, a to ne jen díky hláškám, nastavující českým divákům zrcadlo ("Co to je?" - "Nevim, ale má to každej, tak jsem si to koupil taky."). Co se týče ústředního zla, body sklízí hlavně za originalitu, než za vizuál. Každopádně po delší době se jedná o projekt z našich luk a hájů, který stojí za vaši pozornost. Jinak Horní Jiřetín znám velice dobře, a na zámku Jezeří jsem si zažil svoje. Naposled třeba svatbu. Ale nemusíte brečet, dámy. Na ní jsem byl zatím pouze v roli hosta... (65%)(29.10.2015)

 • xxmartinxx
  ****

  Nepochybně největší překvapení Varů. Důmyslný film tematizující buranství, spodinu a touhu po zázračných řešeních. V českém prostředí nepochybně ojedinělý úkaz hodný maximální pozornosti. EDIT: Napodruhé ještě o kus lepší. 4 a 1/2(10.7.2015)

 • Traffic
  ****

  Ač se to zdá jako vysoce nepravděpodobné tvrzení, Fehu tímto celovečerním debutem potvrzuje svoji pozici předního českého realisty. Nevím o nikom, kdo by takhle nenásilně "uměl" poetiku nádražních bufáčů, piveček, cigár a mastnejch dlouhejch vlasů. Je to do jisté míry opravdu aktualizované cinema verité, akorát filtrované skrze pokleslou žánrovou mřížku. Přirozeně a vtipně zapojené metafilmové prvky zároveň snímek přibližují tvorbě současné americké low-budget scény, tzn. tvůrcům jako Ti West nebo Joe Swanberg. Překvapující je, že Fehu z tohoto srovnání pořád vychází velice dobře.(9.7.2015)

 • Sarkastic
  ****

  Film mě lákal už dlouho. Čekal jsem neotřelou podívanou nejen na české poměry. A pravdou je, že se mi něčeho takového u Andyho celovečerního debutu dostalo měrou vrchovatou. Maximálně jsem fandil skvělému Nohovi, libový byl i Čtvrtníček. Příběh mě dlouho hodně bavil a vcelku i napínal. Užíval jsem si i velmi zvláštní, ale něčím přitažlivou atmosféru. Bohužel s přibývajícím časem to nadšení trochu ustupovalo a od chvíle, kdy se musel Pepa sám „obětovat“, mě to přestalo bavit takřka úplně. A jak jsem se během filmu (snad s výjimkou vlastně dobrého skutku v podobě elegantně vyčištěných ulic) zasmál jen sem tam (s tím humorem to bohužel není zase tak horké, jak by člověk asi čekal), tak u závěru mě ten smích přešel úplně, kvůli tomu, jak hloupý byl. Co se týče technické stránky (kamery a hlavně zvuku), není (mírně řečeno) zrovna z těch nejpovedenějších, na druhou stranu „nízkorozpočtovost“ k filmu sedí (a takové triky se dají považovat za kapitolu samu pro sebe). Celkové hodnocení mi vychází na slušné 4*.(20.3.2017)

 • MM_Ramone
  ****

  Film "Nenásytná Tiffany" je celovečerný debut mladého českého režiséra Andyho Fehu. Natočil ho v roku 2015 podľa vlastného scénara. Musím priznať, že napriek nízkemu rozpočtu a poloamatérskemu vizuálu som sa dokázal ponoriť do deja a vychutnal som si príbeh o kopaní pokladu. Zaujalo ma to a i pobavilo. Hodne ku tomu prispel aj herecký výkon Leoša Nohu, ktorý stvárnil hlavnú úlohu. Režisér Andy Fehu ma svojou kreatívnou prácou oslovil. Som zvedavý na jeho ďalší film. ****(20.6.2017)

 • Davies182
  ****

  Rum místo krve! Film, jehož natáčení by se určitě chtěl zúčastnit každý druhý Čech, kdyby o něm v době jeho vzniku věděl, aneb už nikdy o nikom neřeknu že je buran, aniž bych si předtím nevzpomněl na Pepu. Vskutku moc srandovní sociální horor!(24.11.2016)

 • Insilvis
  ***

  Takový mravoučný příběh na způsob některé balady z Erbenovy Kytice s postmoderním nadhledem. Tiffany se snad odkazuje k tradici jedinečných masožravých rostlin, které se ve fikčním prostoru Čech vyskytují. Je tedy příbuzná Adéle. Líbí se mi, že to šlo bez pitvoření a křečovitosti – beru to jako znak talentu.(12.1.2019)

 • Jhershaw
  ***

  Lepší než jsem se obával, ale hororový klenot v tom nehledejte, to už spíše věrný pohled na dno společnosti. Jako severočech jsem si navíc užil poznávání známých míst a tváří.(17.8.2015)

 • LiVentura
  ***

  Proč ne. Noha má neuvěřitelné charisma a ten jeho civilní herecký projev, to snad nemá u nás obdoby.! :-)(29.5.2018)

 • Pepinec
  *

  Podle názvu péčko, zpracováním ale maximálně céčko. Zase mám jednou pocit, že jsem oproti vám místo na plátno čučel na vyúčtování telefonu, protože dát dokupy tolik hovadin zvládne snad jen T-Mobile... Víc než filmu samotnému ale nerozumím tomu, jak se dostal do multikina? Ono se na noc nezamyká nebo co?(10.8.2015)

 • juta
  ***

  Překvapivě né úplně špatný český horor, ale dalo by se říci, že je docela ucházející. Chamtivost je sviňucha a tady je to dobře ukázáno. Částečně mě i film trochu pobavil, ale přeci jen má k hororu blíže.(29.10.2015)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Leoš Noha má neskutočnú charizmu (to nie je vtip!). Moje sympatie si plne získal v seriáli "Okresní přebor", a tak ma skutočne zaujímalo ako zvládne úlohu v českom Lesnom Duchovi, ktorý povahovo pripomína mnohých ministrov financií. No já teda neviem. Až na záverečnú (pomerne vymakanú) gore pasáž, ktorú by dokonale vystihlo jedno zo slovenských prísloví: "kto druhému jamu kope, ... " ma naozaj nenapadá žiadny dôvod, prečo tento film tunajší našinci vyšklbali na úroveň 65%. Byť to "kraťas", je to pecka!!! U mňa teda s odretými ušami za - pajdu a piet kaček %(1.3.2017)

 • lamps
  ***

  Příběh průměrného českého lempla aneb Jak se jde k penězům přes mrtvoly. Výborná premisa nedotažená k tíženému efektu hlavně vinou děravé produkční peněženky, jinak je to ale hodně sebejistě zmáknutá nezávislá blbna, která až překvapivě dobře zvládá spojení drtivé nadsázky s uvěřitelným zobrazením nižší společenské vrstvy a hamižné nátury Čecháčků. Herecky i režijně sympatické dílo, které samozřejmě trochu doplácí na formální slabiny, ale díky naturalistickému humoru a jasné vizi si zachovává po celou dobu docela silné aroma znepokojivosti a porozumění s postavami - a to není věru málo. 70%(18.1.2018)

 • darkrobyk
  ****

  Zpočátku jsem měl obavy z FF, ty se naštěstí rychle rozplynuly. Nakonec jsem byl spokojen, jelikož takovou Tiffany...hm, mám rád. Nechci prozrazovat, i když člověk vytuší poměrně záhy, co se pod jménem Tiffany skrývá. A já jí tleskám. Normálně bych dal 3*, ale za pěkný konec přihodím ještě jednu. A samozřejmě průpovídky z naší každodennosti - ,,Jak je něco davový, tak to stojí za prd." Ale Tiffany za to stojí. K vidění na STREAMU do zítra (31.10.) v rámci Halloweenu společně s Ghoulem.(30.10.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace