Boris Giuliano: Un poliziotto a Palermo (TV film)

Boris Giuliano - Policajt v Palerme

Krimi / Životopisný

Itálie, 2016, 203 min

V podstate pomerne dobrý film. Dobrý scenár a herci to zahrali dosť uveriteľne. Scény ale zbytočne naťahované a vďaka tomu to človeka začne nudiť. Plus je realistickosť - neurobili z neho superhrdinu akého by z neho vyprodukovali amíci ... Za mňa mínus za úplne zbytočnú scénu na konci , s deťmi na pláži ,, tak ale taliani aaa ich zmysel pre teatralnosť a pátos ... 3,5 *(6.8.2018)

• omega_SK

Tak spackat dobry namet dokazu snad len Taliani ... a vlastne pardon ... nemecke polena by to pohnojili este viac :D(28.6.2017)

nojo já vím. na tři hvězdy to není. občas to připomíná barvama a hudbou nějakou esmeraldu nebo něco takovýho. je to hrozně utahaný... no ale já byl v palermu dvakrát a to město i s tím pozadím je tam myslím vykreslený dobře.(13.8.2018)

• Lacike

Neuveritelne roztahany dvojdielny zivotopisny film o takom realnom inspektorovi Cattanim, ktory cely zivot bojuje s mafiou, dokial im nedôjde trpezlivost a nepicnu ho. Prvy diel je strasne pomaly. Funguje len ako take zoznamenie sa s inspektorovou rodinou a situaciou v Palerme bez nejakeho vyrazneho pripadu. To podstatne z tohto dielu by sa dalo zostrihat do dvadsiatich minut. Druhy diel je ovela sviznejsi a jedna epizodka strieda druhu az to je na skodu, lebo som sa miestami dost stracal v ich vyzname pre nejaky väcsi celok. Takze som sa nakoniec nudil prakticky rovnako ako pri prvom diely a utrpne som cakal na ocakavany koniec s inspektorovou popravou. Boris Giuliano si kvôli svojim uctihodnej praci pravdepodobne zasluzil ovela lepsi zivotopis. Mozno by to lepsie fungovalo ako serial v ktorom by sa kazdej z tych nekonecnych epizodiek venovala jedna epizoda. 4/10.(22.6.2017)