Kriminálna dráma podľa skutočných udalostí sa odohráva v Palerme sedemdesiatych rokov, kde policajný šéf Boris Giuliano zavádza nové metódy boja proti mafii a snaží sa nadviazať spoluprácu s americkými vyšetrovacími orgánmi, aby tak odhalil vzťahy medzi sicílskou a americkou vetvou mafie a ich operácie na pašovanie heroínu. (STV)

kedluben

nojo já vím. na tři hvězdy to není. občas to připomíná barvama a hudbou nějakou esmeraldu nebo něco takovýho. je to hrozně utahaný... no ale já byl v palermu dvakrát a to město i s tím pozadím je tam myslím vykreslený dobře. ()

Lacike

Neuveritelne roztahany dvojdielny zivotopisny film o takom realnom inspektorovi Cattanim, ktory cely zivot bojuje s mafiou, dokial im nedôjde trpezlivost a nepicnu ho. Prvy diel je strasne pomaly. Funguje len ako take zoznamenie sa s inspektorovou rodinou a situaciou v Palerme bez nejakeho vyrazneho pripadu. To podstatne z tohto dielu by sa dalo zostrihat do dvadsiatich minut. Druhy diel je ovela sviznejsi a jedna epizodka strieda druhu az to je na skodu, lebo som sa miestami dost stracal v ich vyzname pre nejaky väcsi celok. Takze som sa nakoniec nudil prakticky rovnako ako pri prvom diely a utrpne som cakal na ocakavany koniec s inspektorovou popravou. Boris Giuliano si kvôli svojim uctihodnej praci pravdepodobne zasluzil ovela lepsi zivotopis. Mozno by to lepsie fungovalo ako serial v ktorom by sa kazdej z tych nekonecnych epizodiek venovala jedna epizoda. 4/10. ()

yntelygent

Na dva diely je to dlha minutaz,cital som skutocnu kniznu verziu pripadu-ani tam to nebolo nejake extra akcne,ale nebola to beletria,ale literatura faktu,takze tam to chapem.Film je prilis roztahany a pre toho co dopredu vie ako to skonci,(ako napr.ja)je to len natahovanie casu vyplnene nic nehovoriacim dejom.talianska kinematografia ma aj lepsie kusky s prostredia mafie,nemusia tam byt potoky krvi ako v americkych produkciach...ale toto bolo sedivo nudne. ()

nobodyfamous

V podstate pomerne dobrý film. Dobrý scenár a herci to zahrali dosť uveriteľne. Scény ale zbytočne naťahované a vďaka tomu to človeka začne nudiť. Plus je realistickosť - neurobili z neho superhrdinu akého by z neho vyprodukovali amíci ... Za mňa mínus za úplne zbytočnú scénu na konci , s deťmi na pláži ,, tak ale taliani aaa ich zmysel pre teatralnosť a pátos ... 3,5 * ()