Reklama

Reklama

Epizody(24)

Mladý chlapec, který po „korejské expedici“ v roce 1871 skončí v USA, se vrátí do Koreje přímo v historický moment a zamiluje se do aristokratky. (Netflix)

Recenze (19)

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Look je na poli korejských seriálů bezkonkurenční, ze scén bylo ždímáno opravdu dost, postavy jsou nadstandard, nicméně děj kolísal bohužel hodně. Na rozjezd nemůžu kydnout ani trochu hnoje, jenže kousek za polovinou začala stagnace a vyplňování zbytečnostmi, čímž se děj vlekl. Od té doby nevychytali dějové tempo a připadal jsem si jak na horské dráze zrychlení, zpomalení, zrychlení ... navíc celý následující průběh působil, jako kdyby ho neměli dostatečně promyšlený a snažili se ho vymyslet za chodu. ()

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele

Svojou produkciou, hereckými výkonmi a postavami zdvíha latku pre kórejské seriály a zaslúžil by si medzinárodnú slávu. Seriál je oveľa zaujímavejší než jeho stručný obsah. Je viac o hrdinoch a antihrdinoch, snahách ochrániť domovinu, blízkych, o priateľstve, o pozdvihnutí kórejského ducha než love story (i keď láska poháňa viaceré rozhodnutia). A bavil ma napriek tomu, že nemám rada historické drámy a aj napriek tomu, že epizód je viac než zvyčajne (pri druhom zhliadnutí som si seriál obľúbila ešte viac, užívala som si tie rozhovory a zábery plné podtextu, metafor a nuanse, zatiaľ čo sa dej pomaly posúva). Postavy tak sympatické a komplexné, že by mohli mať vlastný spin-off. Obľúbila som si aj niektoré vedľajšie postavy. Takéto postavy ako v tomto seriáli mám rada - kde vidíme cestu hrdinky a že láska dotvára postavu, kde muži aj ženy sa navzájom o seba starajú, pomáhajú si a bojujú spoločne po svojom. Množstvo brutality a srdcervúcich scén odľahčuje kúsok humoru, a ako si traja muži doberajú jeden druhého boli jedny z mojich obľúbených scén. Podmanivý soundtrack si diváka tiež získa, a obzvlášť táto skladba. ()

Reklama

ainny 

všechny recenze uživatele

Jsem na začátku posledního dílu, a protože tuším, co to se mnou udělá, tak komentář raději napíšu teď. Že bude seriál stát za to, se dalo tušit už jenom z toho, že hlavní roli po devíti letech od ikonické IRIS podepsal Lee Byung-hun. Ovšem, co netušil asi nikdo, je fakt, že tohle bude jeden z nepropracovanějších korejských seriálů vůbec. Tvůrci nezanedbali absolutně nic. Počínaje výběrem herců (excelentní Yoo Yeon-suk dal své roli tolik, že pozornost velké části publika strhl převážně na sebe a já bych nevěřila, že se do podobného charakteru dokáže tak položit), přes výběr lokací, muziku a... a neuvěřitelným smyslem pro detail. Prolínání záběrů, zátiší s dýmkami, nápis v mouce, kde je místo O prstýnek, to všechno jsou věci, které mi braly dech. Obrovskou zásluhu na všem má scénáristka, které jsem po Heirs nemohla přijít na jméno. Dvacet čtyři dílů bez jediného hluchého místa a s tolika emocemi. Akce, romantiku a napětí střídaly chvilky jemného humoru, který obstarávala většinou hlavní mužská trojice, jejíž vzájemná nevraživost proměňující se v pevné přátelství byla prostě uvěřitelná a lidská. Těch věcí tam bylo víc a já bych mohla psát až do příštího roku. A stejně by to ten, kdo neviděl, nepochopil. Tohle se prostě musí vidět. Titulky ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Tolik krásných scén a tolik úžasných hrdinů, kteří pro mě byli spouštěčem tolika slz. Korejská historie je smutná, a i když se jí tenhle seriál úplně nedržel, dokážu si představit, že se podobné příběhy udály. Potřebuji si to ještě nechat rozležet, ale s hodnocením mám jasno. Tvůrci nepodcenili absolutně nic, vše je vypipláno do posledního detailu a každá odehraná scéna i záběr je v podstatě dokonalý. Jedno z nejkvalitnějších korejských děl. 5* ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

“Guns, glory, sad ending.” ■ Seriál stál 27,8 mil. USD a je to na něm vidět. Výborná filmařina. Bez jediné postavy, která by mi vadila. Z filmově neznámého období korejského císařství, ve kterém Japonsko stupňovalo své požadavky. Do jisté míry historická fikce, protože američtí vojáci v tomto čase nebyli v Koreji přítomni, ale nevadí. Mnohé veci odpovídají. ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=rPJSo4fhtRU ■ Pěkně pracovali s písní Greensleeves https://m.youtube.com/watch?v=A8tH9wKvVdY ■ P.S. Víc herců ve vedlejších rolích jsem znal už z Descendats of the Sun. ()

Galerie (196)

Zajímavosti (5)

  • V oblasti Soulu dosáhla finální 24. epizoda sledovanost 21,8 %, což je nejvíc, co dosud epizoda seriálu měla na kabelové televizi (kabelové televize nejsou v Jižní Koreji až tak sledované). Celkově byl Mr. Sunshine s průměrnou sledovaností 12,955 % třetím nejsledovanějším seriálem na kabelové televizi v Jižní Koreji. (Jirka_Šč)
  • Frederick Arthur McKenzie, korespondent britakého Daily Mail, který se objeví v poslední epizodě, byl skutečná historická postava. Situaci v Koreji věnoval několik knih, například „Korea's Fight for Freedom“ (1920), ve které píše o setkáni s členy Righteous Army. (Jirka_Šč)
  • S náklady 27,8 milionů USD se jedná o dosud nejdražší seriál natočený v Jižní Koreji. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama