• Andrea1717
  *****

  Po prvom diely som si povedala, že toto dobre skončiť nemôže, ale až tak fatálny koniec? Napriek tomu som na celých 24 dielov pozerala s nemým úžasom. Okamihy absolútneho lyrična striedané s nevýslovnou krutosťou (fyzickou aj psychickou) a beznádejou: Seriál je plný postáv, ktoré by samé osebe vydali na samostatný film či seriál so svojimi osudmi, ktoré sa spočiatku zdali byť tak nesúvisiace a nakoniec boli viac prepletené ako sa dalo čakať. Milostné vzťahy, kde každý miloval niekoho kto nemiloval jeho a napriek tomu boli, alebo možno práve preto tak čisté, možno až príliš. Skvelý seriál.(14.1.2020)

 • Jirka_Šč
  *****

  “Guns, glory, sad ending.” ■ Seriál stál 27,8 mil. USD a je to na něm vidět. Výborná filmařina. Bez jediné postavy, která by mi vadila. Z filmově neznámého období korejského císařství, ve kterém Japonsko stupňovalo své požadavky. Do jisté míry historická fikce, protože američtí vojáci v tomto čase nebyli v Koreji přítomni, ale nevadí. Mnohé veci odpovídají. ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=rPJSo4fhtRU ■ Pěkně pracovali s písní Greensleeves https://m.youtube.com/watch?v=A8tH9wKvVdY ■ P.S. Víc herců ve vedlejších rolích jsem znal už z Descendats of the Sun.(18.11.2018)

 • Mkqp
  ****

  Look je na poli korejských seriálů bezkonkurenční, ze scén bylo ždímáno opravdu dost, postavy jsou nadstandard, nicméně děj kolísal bohužel hodně. Na rozjezd nemůžu kydnout ani trochu hnoje, jenže kousek za polovinou začala stagnace a vyplňování zbytečnostmi, čímž se děj vlekl. Od té doby nevychytali dějové tempo a připadal jsem si jak na horské dráze zrychlení, zpomalení, zrychlení ... navíc celý následující průběh působil, jako kdyby ho neměli dostatečně promyšlený a snažili se ho vymyslet za chodu.(3.2.2019)

 • Pethushka
  *****

  Tolik krásných scén a tolik úžasných hrdinů, kteří pro mě byli spouštěčem tolika slz. Korejská historie je smutná, a i když se jí tenhle seriál úplně nedržel, dokážu si představit, že se podobné příběhy udály. Potřebuji si to ještě nechat rozležet, ale s hodnocením mám jasno. Tvůrci nepodcenili absolutně nic, vše je vypipláno do posledního detailu a každá odehraná scéna i záběr je v podstatě dokonalý. Jedno z nejkvalitnějších korejských děl. 5*(15.12.2019)

 • ainny
  *****

  Jsem na začátku posledního dílu, a protože tuším, co to se mnou udělá, tak komentář raději napíšu teď. Že bude seriál stát za to, se dalo tušit už jenom z toho, že hlavní roli po devíti letech od ikonické IRIS podepsal Lee Byung-hun. Ovšem, co netušil asi nikdo, je fakt, že tohle bude jeden z nepropracovanějších korejských seriálů vůbec. Tvůrci nezanedbali absolutně nic. Počínaje výběrem herců (excelentní Yoo Yeon-suk dal své roli tolik, že pozornost velké části publika strhl převážně na sebe a já bych nevěřila, že se do podobného charakteru dokáže tak položit), přes výběr lokací, muziku a... a neuvěřitelným smyslem pro detail. Prolínání záběrů, zátiší s dýmkami, nápis v mouce, kde je místo O prstýnek, to všechno jsou věci, které mi braly dech. Obrovskou zásluhu na všem má scénáristka, které jsem po Heirs nemohla přijít na jméno. Dvacet čtyři dílů bez jediného hluchého místa a s tolika emocemi. Akce, romantiku a napětí střídaly chvilky jemného humoru, který obstarávala většinou hlavní mužská trojice, jejíž vzájemná nevraživost proměňující se v pevné přátelství byla prostě uvěřitelná a lidská. Těch věcí tam bylo víc a já bych mohla psát až do příštího roku. A stejně by to ten, kdo neviděl, nepochopil. Tohle se prostě musí vidět. Titulky(31.12.2018)

 • Yeon-seok Yoo

 • - Seriál je z části historická fikce. Americké jednotky nebyly v čase korejského císařství (1897–1910) v Koreji přítomné. (Jirka_Šč)

 • - Frederick Arthur McKenzie, korespondent britakého Daily Mail, který se objeví v poslední epizodě, byl skutečná historická postava. Situaci v Koreji věnoval několik knih, například „Korea's Fight for Freedom“ (1920), ve které píše o setkáni s členy Righteous Army. (Jirka_Šč)

 • - V oblasti Soulu dosáhla finální 24. epizoda sledovanost 21,8 %, což je nejvíc, co dosud epizoda seriálu měla na kabelové televizi (kabelové televize nejsou v Jižní Koreji až tak sledované). Celkově byl Mr. Sunshine s průměrnou sledovaností 12,955 % třetím nejsledovanějším seriálem na kabelové televizi v Jižní Koreji. (Jirka_Šč)