The Commuter (E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Commuter

Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2017, 52 min

Režie:

Tom Harper

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Scénář:

Jack Thorne

Kamera:

Ollie Downey

Střih:

Steven Worsley

Scénografie:

Julie Berghoff, Lisa Hall

Kostýmy:

Laura Jean Shannon
(další profese)
 • Cybernaut
  ****

  Předlohu k tomuto dílu neznám, tak nemohu srovnávat. Příběh je značně surreálný, snový, a má pěkně skličující atmosféru. Scénář se kupodivu nevyvíjel tak klišoidně, jak jsem zpočátku považoval za téměř jisté. Naopak právě kvůli obratnému, hravému, lehkému a hlavně docela svéráznému zacházení s postavami (které jsou naopak smrtelně vážné a ponuré) i prostředím podle mě tento díl zatím z ostatních epizod série PKD Electronic Dreams, které jsem dodnes zhlédl, vyniká asi nejvíc. 8/10(25.4.2020)

 • PKD
  ****

  Výborný (leč nějak pohublý) Timothy ´Prašivka´ Spall v (při zpětném pohledu) docela depresivní adaptaci stejnojmenné povídky,která končí tak trochu,docela, nějak,podobně:) Ale neměl jsem z ní určitě pocit,jakési tíživé akutní melancholie,jako zde. Povídka sama,je spíše prdle ironická. Dick tzv. ´ztemněl´ závěry svých povídek až v 60.letech. V 50tých si ještě hrál:)(1.5.2018)

 • Radek99
  ****

  Timothy Spall je opravdu pan herec a první polovina tohoto dílu je vskutku kromobyčejně tíživá, vhled do skličujícího života stárnoucího zaměstnance britských drah s několika přesnými postřehy a melancholií stáří a sociální nejistoty...jakož i rodinných problémů... Druhá polovina je ale poněkud slabší...ovšem motiv bezpodmínečné lásky k dítěti je silný...(2.10.2018)