Anderton

Anna Paquin je Terence Howard a Terence Howard je Anna Paquin. No vyznajte sa v tom. Máme tu tak dve hlavné postavy v samostatných príbehoch, ale vzájomne pevne prepojených. Je jasné, že iba jedna verzia je pravdivá. Nakoniec je aj riešenie jednoznačné a priame, čo ale vzhľadom na atmosféru a filozofické podhubie nevadí. Predovšetkým za vytvorenú atmosféru dokonalej budúcnosti a v podstate taktiež sci-fi "súčasnosti" hodnotím plným počtom. Na oboch hercov by som rád narážal častejšie, keďže ich mám dlhodobo rád a Annu som nedávno videl znova vo výbornej 25. hodine. ()

PKD

Ze začátku nenápadné,ale pak...TOTAL! ne Recall ale něco podobného s Rogue a mou milovanou Irenou Adlerovou ze Sherlocka.:) A jelikož se toto (s místy žůžovou koncepcí alá Blade Runner, což je taky sranda, neb by totiž většina dodnes natočených Dickovek měla vypadat právě tak trochu dost, jako svět BR a ne, pokažde úplně jinak. To jen tak pro zajímavost) dílo opět s povídkou moc nepotkává (vlastně vůbec) vznikl tak zcela originální, tj.původní příběh, který jsem nemohl tím pádem poznat a pokud bych se nekoukl na wikipedii, tak bych předlohu nemohl poznat i v př., že bych ji znal nazpamět. P.s.to nejvyšší hodnocení je za ten konec, který je (konečně!!!) alá Dick! ()

xzajox

Doslova a do písmena "mind f**k". Zatiaľ najlepšia epizóda, hlavne z pohľadu poviedky - predlohy. Aj keď opatrnejšie, ale predsa, som sa niekde od polovice začal dobre baviť. Veľmi mi nesedela herečka hrajúca hlavnú hrdinku v budúcnosti, no dalo sa to zvládnuť. Ostatní fajn. Je to tesné, ale dávam 81% - 5* ()

JohnCZ

Další klasické sci-fi téma - co je realita, co je fikce. Bavilo mě, jak povídka drží diváka až do finální pointy v napětí a stejně nejistotě, v jaké se nachází hlavní postava. Plus ten vizuál futuristického města budoucnosti ala Blade Runner, lahůdka. ()

PeteBuck

Ronalda D. Moora poznám ako scenáristu Star Treku (ešte z dôb, kedy to bol kvalitný seriál) a je podpísaný pod dobrými časťami/filmami. A je to vidieť aj na tejto časti. Trochu tu chýba atmosféra z prvých troch dielov, na druhú stranu sústredí sa to priamo na dej a vnútorné rozpoloženie hlavnej postavy. Nie je to až tak šokujúce a prevratné, takýchto príbehov som už pár videl, ale stále dobre napísané a so zaujímavým koncom. Áno, občas sa niektorí chcú trestať, ale nesúhlasím, že všetci. Niektorí sú so sebou extrémne spokojní. Herečka, ktorá hrala hlavnú postavu, mi trochu nesedela, ale celkovo sa to dalo. Inak Netflix začína pripomínať rasistov zo 60-tych rokov v amerických filmoch a seriáloch, kedy všetci Aziati boli automaticky zlí ľudia. Tu sú bieli chlapi psychopati a na druhej strane ženské a černosi obete, obe žijúce v lesbickom alebo rasovo zmiešanom vzťahu. Tento koktejl tu vidím už tak často na Netflixe, že to začína byť smiešne. A to nie som žiadny rasista a nič proti vzťahu rovnakých pohlaví, ale keď to nasilu tlačíte každému do ksichtu, akoby nič iné neexistovalo, začne to byť trápne. ()