Pravá tvár

Epizody(16)

Po nečakanej rodinnej tragédii sa mladá Vika (Monika Horváthová) sťahuje z malého mesta na Orave do Bratislavy. Vpred ju ženie nielen chuť zmeniť svoj život, no hlavne silný záväzok a túžba po pomste. Vďaka svojej bezprostrednej povahe, ráznemu vystupovaniu a nonkonformnému správaniu sa veľmi rýchlo spriatelí s mnohými svojráznymi ľuďmi. Excentrický kaderník Yvann (Juraj Hrčka), u ktorého sa zamestná, extravagantná dôchodkyňa Kamila (Anna Javorková) s bizarnými koníčkami a uletená Saša (Dáša Šarközyová), ktorá vie veštiť z vlasov, sa stanú jej najbližšími priateľmi. A jedného dňa stretne toho pravého - pána Dokonalého. Akurát v tej chvíli ešte netuší, že jej vyvolený je zároveň jej najväčší nepriateľ. Jednoducho za zamilovala do nesprávneho muža. Do svojho nepriateľa, ktorému sa chce pomstiť. Čo zvíťazí? Srdce alebo rozum? A čo ak je pravda niekde úplne inde? Pre všetkých to bude životná skúška, pri ktorej každý napokon odhalí svoju skutočnú tvár. (TV JOJ)

Arsenal83

Niektoré línie seriálu boli dobré, dobre to ale neskončilo. V podstate sa z hlavnej zápletky pomsty za mŕtvu sestru stala telenovela a pomstiť už nebolo čo, lebo mŕtva sestra bola najväčšou ludrou široko ďaleko. A vraj o mŕtvych len v dobrom. Seriál obsahuje inak podprahové správy, ktoré majú evokovať správny politicko-korektný názor. Mám pocit, že to bola reakcia aj na voľby 2016, kedy sa do parlamentu dostali šokujúco údajní extrémisti a tak si režisér ako správny liberál musel kopnúť. Najväčším chujom v seriáli je národovec, ktorý má doma slovenskú vlajku, čiže je jasné, že je to fašista. A bodaj by aj nie, ešte aj názov strany, do ktorej vstúpil dali že NSDP, čiže už len jedno písmenko chýbalo do Hitlerovej strany. Aké prefíkané! Každý, kto má rád svoju vlasť, je automaticky psychopat a nácek. Kresťania sú ukázaní ako homofóbovia, zaseknutí v stredoveku, neznášanliví a odsudzujúci. Proste odporní ľudia. No a kto je ten dobrý? No predsa teploš, čo sa oblieka do ženských čias a šminkuje, že ani predajná pani pri diaľnici mu nekonkuruje. Okrem toho, že rád fajčí vtáky je to úžasný človek, čo by ani muche neublížil. Čistý labužník, ale „našťastie“ sme tu mali možnosť vidieť aj buzi pusy, takže všetko super korektné. Herecké výkony sú tu inak také silné, že dokonca im bez problémov konkurovala aj Mamba. A aká je jej rola v seriáli? Samozrejme, poukazovať na proticigánsky rasizmus všade, kde sa len dá. ()

classic

Nenávideného právnika, ktorý ma nepriamo na svedomí smrť jej sestry, si mohla vyhľadať na GOOGLE, aby presne vedela, ako vyzerá, nielen, kde sa nachádza, vo veľkej dedine Slovenska, v Bratislave, a tak by nemuselo dochádzať k zbytočným prieťahom, alebo nerozumiem, že JA, ako ANTI - fanúšik slovenskej, seriálovej produkcie súkromných televízii, som sa normálne podujal na plnohodnotné sledovanie celej epizódy, aj s dvomi debilnými reklamami, pretože sledovanie, nie je nič jednoduché, i keď oravský úvod, má čosi do seba, ale neskôr som si taktiež pripomenul titanicovskú scénu z jedného bratislavského mosta, a dodatočne je to už iba sled tupých scenáristických a režisérskych absurdít ( sekvencii ), aké presne pasujú do súčasnej prostej, obyčajnej komercie, vlastne, na čo Preboha sa vyrába jeden tupý slovenský i trebárs americký seriál za druhým ? Vlastne, to je úplne bezvýznamná vec, hlúpota, daromnosť, taľafatka, haraburda, krám... Prosím vás, už by bolo na čase urobiť rázny krok, a venovať investovanie financií do rozumnejších televíznych formátov !!! ()

borec999 odpad!

Práva tvár ukazuje pravú tvár našej seriálovej tvorby. A tá je taká, že sa ju zväčša nedá pozerať a že polovicu z nej tvoria podobné romantcko-telenovelové záležitosti ako cez kopirák. Tejto sa to dokonca ako jednej z mála nepodarilo dotiahnuť na aspoň 300 dielov čo je u nás štandard. Ale to je vlastne, skôr pozitívum. 0% ()

janesX

Viem že by som teraz nemal každý jeden nový slovenský seriál porovnávať s Panelákom - samozrejme by som tým musel zakaždým laťku nastaviť na úplný spodok a každé takéto hodnotenie by bolo neprimerane a nezaslúžene nadhodnotené. Preto sa radšej budem držať mojej laťky, a tiež dodávam že za Pravú tvár sa istotne nemusíme hanbiť tak ako za hore spomenutý skutočný trapas. Zatial 49%. ()

mira007

Slovenský seriál, který začne něco jako drama se solidní zápletkou a skončí jako klasická vztahová telenovela. Přesto je tento seriál o třídu lepší než ateliérové vztahové pásově vyráběné seriály, protože: 1) solidní námět ikdyž ty kotrmelce od pomsty "vrahovi" své sestry do zamilování se do něj byly hodně naivní 2) způsob vyprávění - celkem to šlape a drží to s ohledem na daný žánr diváka v pozornosti také díky zajímavým souběžným dějovým linkám ( až na tu iritující s dámou převlečenou do homeless ) 3) sympatické obsazení, Moniku Horváthovou jsem si zapamatoval z Celebrity s.r.o. sice polovinu času hrála, že nehrála, ale polovinu času řekněme solidní výkon, charismatický Geišberg se neztratil , ale největší objev a nejpřirozenější herecký výkon se mi líbil u Dáši Mamba Šarközyové. To byl uragán a energie v uvěřitelném balení a hezky se na ní kouká. 4) každý díl má dva tři mikrodialogy, které jsou úderné, přesné a zábavné a převyšují běžnou produkci. 5) točilo se i v exteriérech, takže to je vždycky plus. ()

Marvinko odpad!

Krátka SPOJLEROVÁ recenzia: Rovno priznám že Slovenské televízne seriály nie sú moja šálka kávy, keď som narazil na tento predtým som o ňom nepočul a keďže bol pomerne krátky rozhodol som sa pozrieť si ho bez nejakých predsudkov. Čo povedať po vzhliadnutí, asi že najlepšiu robotu odviedol scenárista keď presvedčil televíziu aby tento počin natočila. Čo to o kvalite sa dalo tušiť už po prvej epizóde v ktorej sestra hlavnej hrdinky spácha samovraždu, kvôli tomu že ju niekto znásilnil ona zostala tehotná a narodilo sa jej dieťa. V liste na rozlúčku pre sestru by človek čakal prosbu o to aby sa postarala o svoju neter a vychovala s nej poriadneho človeka, k môjmu prekvapeniu sestru prosila o to aby ju pomstila a tým sa rozbehne táto skrátená telenovela. Sestra čašníčka z Oravy si zoberie zbraň a ide do hlavného mesta zabiť človeka ktorého meno jej sestra nechala, veď prečo nie keď ju o to poprosila sestra. Prečo mi tento seriál pripomína telenovelu lebo sa v ňom odohrajú všetky klasické klišé, napríklad hlavná hrdinka si v hlavnom meste veľmi jednoducho nájde človeka na ktorom sa prišla pomstiť zistila si o ňom všetko okrem toho ako vyzerá a samozrejme sa do neho zamiluje okrem toho sú tu aj iné klasické klišé ako žiarlivý bývalí, niekoľko pokusov o vraždu, úžerníci, kóma, strata pamäti, vyspanie sa s bratom svojej veľkej lásky a podobne. To čo ale v telenovele človek čaká a odohráva sa to v stovkách častí sa tu odohrá v priebehu šestnástich epizód a preto premeny charakterov postáv vyznievajú niekedy až komicky, za všetky príklad chúďa mŕtva sestra s prvého dielu sa pred koncom seriálu zmení na miestnu radodajku a nikto o nej nepovie že by ju niekto musel znásilniť. To že hlavný dejový príbeh je skrátená telenovela je vlastne ešte dobre lebo vedľajšie dejové línie sú ešte horšie, máme tu rôzne ale nezáživné postavy napríklad úplne života neschopného 37 ročného kaderníka manipulovaného matkou neskôr priateľkou u ktorého hlavná hrdinka v hlavnom meste pracuje, staršiu majetnú dôchodkyňu ktorá má problém zo susedom a vo voľnom čase sa prezlieka za bezdomovkyňu alebo bývalého vojaka ktorý sa nechá oklamať a okradnúť priateľkou a pritom sa pokúša o vstup do politiky u ktorého hlavná hrdinka na začiatku býva. Ani si neviem spomenúť na nič pozitívne ohľadom tohoto seriálu a nájsť nejaký dôvod prečo si tento seriál pozrieť. ()