Behen Hogi Teri

Komedie

Indie, 2017, 128 min

Ajay Pannalal

Žiadne veľké očakávania som nemal, keďže úroveň väčšiny indických komédií je ťahaná dole prílišnou teatrálnosťou a infantílnymi reakciami postáv... No napokon sa z Behen Hogi Teri vykľul celkom pozerateľný film, a čo je najdôležitejšie - bez zbytočného teátra. Už samotná ústredná téma rakhi so sebou prináša pútavý základ príbehu, ktorý sa napokon v príjemnom tempe rozvíja a rozvetvuje, až sa napokon v dôsledku niekoľkých náhod a klebiet zamotáva a komplikuje. No na môj vkus až príliš - napríklad tá gangsterská vsuvka tu bola viac než zbytočná. Dialógy žiaľ taktiež neboli silnou stránkou tohto filmu. Ale aspoň hlavné postavy Gattu a Binny (v podaní Rajkummara a Shruti) a príjemný soundtrack to čiastočne vynahradili. Je to tak na hrane 3 a 4 * (ale keby sa prikloním k 4*, nebolo by to fér k ostatným filmom, ktorým som dal také vysoké hodnotenie).(17.12.2018)

Milá komédia o nesmelom mladíkovi, ktorý sa zamiluje do dievčaťa od susedov v mestečku, kde sviatok Rakhi Bandan (sviatok bratov a sestier) po generácie zneužívajú, aby z mladíkov urobili brata každého dievčaťa v okolí a zabránili sa im zamilovať. Gattu ( Rajkummar Rao) si Binny (Shruti K. Haasan) získa, zamilujú sa, ale nastanú problémy s tým, aby Gattu dal svoju lásku najavo, čo vedie k tragikomickým situáciám až do takej miery, že jeho milovanú Binny sľúbia inému mužovi. Film má zaujímavý námet čo sa týka rakhi, je vtipný, zamilovaný a má pekné piesne.(23.10.2018)