The Fisherman

(festivalový název)

Krátkometrážní / Drama / Horor

Španělsko, 2015, 20 min

Andrew Ng

Rybaření pro zábavu je fajn relax. Naproti tomu rybaření pro obživu už asi taková prdel nebude. Svý by o tom mohl vyprávět Wong. Nutně potřebuje chytit životní úlovek. Vzápětí se ale stane něco co změní život nejenom mu.... Ale jo. Nic světobornýho ale ušlo to. Souhlasím s kolegou SOLOM. Jen by to chtělo zkrátit zbytečně dlouhej začátek.(23.4.2020)

Borci z barcelonského Onírikal Studia, zaoberajúceho sa vizuálnymi efektami natočili tento kraťas v Hongkongu a obsadili doň tamojších hercov, dieru do sveta ním ale zrovna neurobili. Morská príšerka bola síce fajn, na krátkometrážny horor to však bolo príliš fádne.(2.6.2017)

Ale jo, nebylo to vyloženě špatné. Taková menší invaze pěkně slizkých potvůrek. Jen bych o něco zkrátil ten úvod. Ten byl docela nezáživný. Potom co se šikmooký strejda s hákem místo ruky vydá na moře, do kterého uhodí…(no obyčejný blesk to nebyl) a jde se na věc. Ta ozubená příšerka nevypadala vůbec zle – navíc celý jejich souboj doprovází i „nechtěné“ humorné situace. Takže průměr si to dle mého zaslouží.(3.3.2018)

Starec a More v španielsko-hongkongskej produkcii. A zrejme to nikdy tak rázne a rozprávkovo nefungovalo. Toto je ašpirant na niečo väčšie, romantickejšie a hlavne dlhšie.(31.3.2018)

• Forsberg11

Ničím nevýrazný priemerný kraťas, v ktorom sa dohromady nič nestalo. K tomu ešte prehnaná stopáž 20 minút a prúser je na svete. Oničom... 30 %!!(18.6.2017)

Zajímavý a velmi přímočarý krátkometrážní snímek, který stojí za shlédnutí.(19.11.2017)

U filmu the Fisherman se musí pochopit, že to není nijak převratný snímek, ale s veškerou úctou se odkazuje na sci-fi žánr, který mi doslova schází. Není zázračně spíchnutý, ale vizuálně to dohání skvěle a herecké výkony jsou tu nečekaně bravurní.(30.11.2017)

Na malý indie film rozhodně dobrá práce. Možná, že se mi taky líbil tolik díky hlavnímu hrdinovi, kterej je fakt obstojně zahranej. + to jméno, you cant go Wong with this one: D(7.1.2019)