Parralel

Eric žije so svojím psom v naučenom stereotype v malom byte. Striktný denný režim delí medzi prepisovanie odstavcov z nájdených kníh o rytieroch a drakoch a prechádzky so psom. Každodenná rutina sa mení v okamihu náhleho úmrtia milovaného psa. Hrozná bolesť rozvíri u Erica myšlienky a jeho pamäť sa začína prebúdzať. Spomienky na minulosť sa začínajú vyplavovať na povrch. Čo je dôvodom príčiny Ericovej túžby zabudnúť? Film prepája mnohé paralely, opakujúce sa udalosti, večnosť a všetko čo súvisí s princípom nekonečna. Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami je sondou do života muža, ktorý všetko stratil. Všetko, okrem vôle žiť a prežiť. (Magic Box)

Anderton

Ono je to objektívne skôr na tri hivezdy, ale v tomto prípade, na základe umierneného patriotizmu, som ochotný hodnotiť pozitívnejšie. Ani nie tak kvôli tomu, že ide o dlhometrážny animovaný film, ktorých tu na Slovensku nemôžeme zrovna hrablami prehrabovať, ale pretože ide o veľmi atmosférický kúsok, ťažiaci pri nedostatku financií z fantázie tvorcov. Silná vizuálna štylizácia by ale nestačila, ak by nefungovali emócie a dovolím si tvrdiť, že tu fungujú dostatočne. Všetko by to mohlo byť ešte lepšie, ešte emotívnejšie a ešte katarznejšie (posledná kapitola sa volá kataria), ale asi by bolo nespravodlivé hneď porovnávať s Myiazakim alebo Pixarom, že. ()

Hamaradža

Typicky slovenský počin, malomeštiacke hranie sa na Ameriku či Japonsko s velkolepo rockovým soundtrackom, plné pseudohlbokých úvah ako "niekedy musí byť človek slepý aby skutočne videl, pretože pravda sa dá vidieť iba srdcom." a so scenárom ktorý by bol gýčový snáď aj pred pol storočím. Zaujímavá farebná štylizácia, avšak príšerná animácia a možno by som sa aj zľutoval (keďže slovenskému filmu fandím), keby som tento do veľkej miery amatérsky film nevidel v kine. Ako sa tam dostal? Roztomilý trapas. Napriek tomu som rád že tu vznikol, kvantita časom nevyhnutne produkuje kvalitu. ()

kesty

Ak si odmyslím technické nedokonalosti, niektoré strnulé animácie a nepresný lipsync, a naopak zoberiem do úvahy, že ide prakticky o projekt jedného človeka, je to nadpriemer. Dobre "zahrané", skvelo ozvučené, zaujímavo a poeticky napísané, trefne vypointované a krásne nakreslené. Na druhej strane na môj vkus trochu moc dojemné, príbehovo rozbité a v závere príliš doslovné. Ale ako slovenský film u mňa Parralel obstál. A som veľmi zvedavý, s čím príde autor po ňom. ()

markymarkus

Tak toto som od slovenskeho filmu ani vo sne neocakaval! Obrovske prekvapenie. Ked sa zacinal film, bol som mierne v rozpakoch, dlhe scenerie, zivot cloveka ukazovany v stereotypnej slucke a aj ked velmi zaujimave a pekne dialogy, na moj vkus pomaly nabeh. Potom sa vsetko zacne lamat, je tu dychberuca akcia (na to,ked si budete hovorit,ze stále pozerate na dielo jedineho animatora) a vela twistov a pribehovych zvratov,ktore sa na konci pripoja do emocnej burky. Velmi zriedka sa podari v nasej krajine nieco, nad cim budem este dlho premyslat. Nezvyknem komentovat filmy,ale toto je vynimocny film,ktory si ziada vynimocne uznanie a aj ked ma vela nedokonalosti,neda mi to inak,5 hviezd (80%) a nabuduce vatsi rozpocet na este lepsie dielo ()

fleshbekr86

perfektní vypointovaný snímek, který mě naprosto strhnul svojí složitostí a náročností na přemýšlení. Na konci vše zapadlo jako dokonalé puzzle a odcházel jsem z projekce s pocitem, že vše je jak má být. Život není jednoduchý, ale dá se všemu postavit čelem. A po grafické stránce nádherné! ()

argo.smile

Lip Sync je skoro otrasný ale čo by sme čakali s tým rozpočtom čo mali. Inak dej, námet je super ( značný patos tam je ) aj kvalita spracovania. Tvorcovi držím palce aby dostal do budúcna väčší grant a urobili fantasy anime ako sa patrí. Z úcty a ich snahy dávam 3* ()

Fajolo

Keď sa pubertiak prvý krát zaľúbi, je z toho množstva nových silných emócií taký zmätený, že nevie čo skôr robiť. Napíše báseň, alebo začne rapovať alebo stvorí iné trápne veľdielo, ktoré by svetu odhalilo tú búrku v jeho duši, čo sa musí dostať von. Nuž a podobný pocit mám z tohto filmu. Čo veta, to nejaká z tých večných právd: "Všetko so všetkým súvisí" alebo "Dôležité veci vidíme len srdcom" a k tomu patrične patetická hudba. To všetko sa opakuje dookola vyše hodiny. Strašné. Zatiaľ som žiaden film neohodnotil ako odpad, ale tu som na prvý krát neváhal. Až dodatočne som pridal hviezdičku. ()