Konec řetězce

(festivalový název)
  • Estonsko Keti lõpp (více)

Ponuré ráno ve fast foodu zejícím prázdnotou nevěští nic dobrého. Nápad na kulturní vložku, která by místo oživila, dopadá tragicky a předznamená atmosféru celého dne. Všichni příchozí se totiž dneska namísto konzumace burgerů rozhodnou zasvětit milou servírku do trablů, o nichž je lepší nevědět. Navíc i náštěva rodičů, zklamaných dceřiným neperspektivním životem, přinese jen hlubší splín a sympatický filozof sesumíruje její povolání jako nesmyslnou činnost nevyžadující použití mozku. Může takový den vůbec dobře skončit? (MFF Karlovy Vary)

Bachy

Jako jo, snaží se to vytvořit tu podivnou náladu v uzavřeném všedním objektu, kterou bych i já od filmu chtěl, ale nevylezou z toho samozřejmě ani Clerks ani Cashback, protože myšlenek tam moc není. Jen ta touha najít podivnost ve všednosti. ()

wikked

Znáte to. Poslední den v práci a sere se, co může. Zákazníci jsou samí podivíni a ještě vám šlape na paty nemotorný absolvent filologie. První půlka filmu je opravdu vtipná a hlavní herečka velmi sympatická. V druhé půlce tomu ale bohužel dochází dech a v závěru se to snaží být až příliš festivalově existenciální. Kéž by nechali nohu na plynu celou dobu. // KVIFF 52 ()