poster

Střemhlav (festivalový název)

 • Ukrajina

  Strimholov

 • Ukrajina

  Стрімголов

 • anglický

  Falling

Drama

Ukrajina, 2017, 105 min

Scénář:

Marina Stepanska
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jevablo
  ****

  Hned na počátku je třeba se připravit na to, že se ve filmu se slovy šetří, zejména představitel hlavního hrdiny je v tomto opravdu spořivý a vyjadřuje se hlavně pohledy. Ale nejsme přece na festivalu, abychom viděli jen hollywoodské ukecanosti. Proč si nevychutnat delší záběry než obvykle a to, že se valnou většinu toho podstatného dozvíme až v úplném závěru? Chce to tu správnou náladu, kterou jsem měl. Jediné, co bych chtěl vytknout, je scéna se žebříkem, zbytečná a k obdobnému finále bychom se dostali v každém případě.(4.7.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  Takové hezké festivalové nic. Tváří se to velmi zásadně a s přesahem, i když ani jedno to nemá. Tváří se to jako ze života, i když to má blíž k divadelní hře... ale iluzi toho, že by to člověk měl vidět, protože jinak budou hrdinové smutní, si to uchovat dokáže.(26.11.2017)

 • MartinNDL
  *****

  Pro mě vrchol letošních Varů. Velice sympatické a zároveň velice problematické hlavní postavy, úspora slov jednoznačně k dobru. A bez dlouhého rozepisování v tom bylo zachyceno skvěle to, čemu by Rusové řekli "ruská duše", ale ona je to spíše slovanská duše. A jakkoliv to nemůže pochopit i docela sympatický německý fotograf (postava z filmu), pro českého diváka by to mohlo být snadnější a ztotožnitelné. Hned několik sond do osobností různě se hledajících lidí se složitou identitou. Rok se s rokem sešel a na KVIFF jsem narazil na dalšího skvělého umělce z východu. Jen tak dál Marino Stepanska. A více obou herců na plátně.(5.7.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace