Čipollino

• Sovětský svaz Tshipollino (více)
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný / Pohádka
Sovětský svaz, 1961, 39 min

Ej Hlemýžď

Tento film u nás běžel, doufám, že se nepletu a z dětství ještě nezkresleně pamatuji, pod názvem Cibuláček. Byl tenkrát mezi dětmi velmi oblíben, vždy jsme se na něj těšili. ()

Flego

Adaptácia knižky talianskeho spisovateľa Gianniho Rodariho z roku 1951 "Il Romanzo di Cipollino" od sovietskych filmárov. Animácia je perfektná, hudby nadostač. Cipollino ( v našej distribúcii bežal film v kinách od roku 1964 pod názvom Cibuliačik ) je malá cibuľka, ktorá stúpla na nohu princovi Citrónovi a tým sa spustil rýchly sled udalostí, tak príznačných pre bláznivú kreslenú rozprávku. Piate hodnotenie a druhý komentár. ()

majo25

Jedna z mála sovietskych animákov, ktoré si pamätám aj z detstva. Kedysi ju  kompetentní boli schopní aj viackrát zreprízovať....aj preto sa zaryla do pamäte viacerým deckám. Veľmi pekná animácia so zaujímavými postavičkami v tvare ovocia a zeleniny, ktoré neomrzia starých či mladých. Aj keď protiburžoáznu propagandu cítiť. Dopomôcť väzňovi k úteku - takéto nerešpektovanie autority?...no toto...ale keď ide o dobro veci, tak sa to dá aj v sovietskom animáku. ()

Marius_ss

Jedna z rozprávok môjho detstva, ktorá patrila k mojim vôbec najobľúbenejším. A to aj vďaka prekrásnej animácii. Slovenský názov - Čipollino (STV). ()