Epizody(10)

Amalberga

Seriál se mi líbí, i když je trochu povrchní. Jistou podobnost mezi ním a Sexem ve městě vidím, Jane mi svou prudérností a upjatostí připomíná Charlotte. Seriál protlačuje Girl Boss mentalitu, hlavní postavy v práci prakticky žijí a velkou část večerů tráví přesčasy. Idol kapitalistické Girl Boss představuje šéfredaktorka, která má na svoje zaměstnance pořád čas, udílí jim pořád rady do života a její trpělivost snad nemá hranic. Stylingem připomíná Meryl Streep z Devil Wears Prada. Na seriálu oceňuju jasný feministický podtón a věnování se ženským tématům (zápletka s Adenou je super). Seriál je stále plný New Yorského pozlátka, ale občas v něm zahlédneme realistické momenty (štěnice v bytě, potíže Sutton vyjít s příjmem asistentky). Těším se na další řady. ()

chrispe

Vychází mi tu tři hvězdy, ale přemýšlím nad čtyřma, protože tři většinou dávám průměru a tohle je určitě nad. Lidi to srovnávají se Sexem ve městě, ale já tam podobnost fakt nevidím. Líbí se mi otevírání palčivých témat - ať už se jedná o prevenci rakoviny, znásilnění, novinářskou etiku, skutečnost, že velké procento žen nedosahuje orgasmu, nebo třeba otázka, proč je mužská bradavka v pohodě a ženská nepřípustná. Holky nejsou jen sympatický (Jane fakt nemusím) a "teta" Jacqueline děsně prvoplánová. Rozhodně to nesplnilo očekávání, která jsem ještě u prvních dvou dílů měla a doufala, že to půjde jen nahoru, ale i tak mě to baví a jsem zvědavá na další řady. ()