The Defiant Ones (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 2017, 4x60 min

Allen Hughes

Jasně, jsem si vědomý toho, že jde hlavně o marketingový tah (ty sluchátka jsem si po posledním díle málem utíkal taky koupit), ale co už, když je to ve výsledku asi nejdůslednější rekonstrukce všeho toho dění kolem Dreho, NWA,Death Row Records, Interscope Records atd.. Řemeslně je to špička. Chlapi se nevyhýbají ani těm nejožehavějším momentům své minulosti (narozdíl od např. Straight outta Compton ze kterého Dre vyšel jako Mirek Dušín).. Prostě klobouk dolů. Luxusní 4 hodinky které i nerappery pravděpodobně přesvědčí, že v těch rýmovačkách přecejenom něco je. Pro hudbofily povinnost.(10.12.2017)

These guys figured out the 90's.(5.10.2018)

Ambiciózní a hodně hajpovaný dokument, na který jsem se těšil a měl i možnost zajít na úvodní díl do kina. Je to příběh dvou velikánů hudebního byznysu, potažmo řady bossů a interpretů, kteří byli hodně vidět v době kdy jsem vyrůstal. Důkladná mapa života dvou legend a jejich přátelství, od newyorské Record Plant s Johnem Lennonem, přes boom gangster rapu až po zásadní přechod muziky v digitál a bilionový obchod s Apple, je tady toho hodně zajímavýho a k obdivu. A Dre je Dre (toho už si podal STRAIGHT OUTTA COMPTON atd.), ale konečně jsem se mohl pořádně seznámit i s tak prominentním jménem v zákulisí - Jimmy Iovine je slušně fascinující týpek. Mozek, koule, zápal, intuice, pracovitost... Za mě jediný "bohužel" (snad krom absence exkluzivní účasti Mansona) jsou o něco slabší prostřední dva díly, ten první a poslední ale rozesmívá a nemá chybu. Kdo se rád hrabete v populární muzice, doporučuju snímky SOUND CITY a ALL THINGS MUST PASS. (a ukořistil jsem tričko)(15.7.2017)

Jimmy Iovine a Dr Dre aneb od vinylu po sluchatka. Vytecne sestrihany dokument mapuje cestu dvou legendarnich producentu pekne od prvnich krucku az k odkoupeni Beats jablecnym gigantem. Skvely doplnek k Straight Outta Compton a zaroven prehlidka zasadnich ikon svetoveho rapu, rocku a popu - pro kazdeho, kdo ma rad hudbu, imho jednoznacna povinnost. Jakozte zdejsi expert na Psychora davam plnou palbu.(28.7.2017)

Fantasticky hudebni dokument. Pokryva castecne stejnou plochu jako Straight Outta Compton, ale zatimco to bylo divadlo, tohle je real deal a k tomu pridava jeste Jimmy Iovina a cele spektrum umelcu okolo Interscope. Od hudebnich a produkcnich zacatku, pres management hudebniho vydavatelstvi, po merge s Applem a online streaming kde jsme dnes. Cele je to pekne natocene a prokladane NIN instrumentalkama, proste parada. 9/10(6.10.2018)

• Eminem