Chalard Games Goeng

• Thajsko ฉลาดเกมส์โกง (více)

Kradla sa Venuša, torzo Jupitera, vykrádali sa vlaky, banky, kasína. Tentoraz sa budú kradnúť odpovede medzinárodných testov. Lynn sa vďaka vynikajúcim študijným výsledkom dostane na prestížnu strednú školu, ale získa aj prospechové štipendium. Všetko je super, až kým nezačne pomáhať kamarátke Grace s prípravou na skúšky a nezistí, že vybratí študenti majú prístup k výsledkom testov. A keď ju Grace a niekoľko ďalších spolužiakov osloví s obchodnou ponukou, kocky sú hodené. Najväčšia výzva však na Lynn ešte len čaká. Spolužiaci by sa radi dostali na prestížne americké univerzity. Skutočný prípad podvodu počas všeobecných prijímacích skúšok na americké univerzity sa v Podfuku mení na napínavý heist triler, v ktorom svoju úlohu zohrajú aj triedne rozdiely, statusové problémy mladých a zjavná nerovnosť šancí. (Art Film Fest)

Trailer 2

dr.horrible

Nakoniec som sa rozhodol dať tam plnú. Už pri predošlom Poonpiriyaovom filme som váhal a toto bol skrátka bezchybný thriller s nezvyklou tématikou a perfektne premakaným scenárom. Trochu to kazí len moralizujúci záver, ale tak už to pri filmoch zo školského prostredia býva. Miestami identické s réžiou Dannyho Boylea. 90% ()

EvilPhoEniX

Na můj vkus v zahraničí trochu vyhajpovaná záležitost (81% od 4000 lidí na IMDB mi příjde trošku přestřelené), ale svým originálním námětem Thajsku rozhodně nedělá ostudu. Příběh o slečně, která je matematickým géniusem a rozhodne se svým nadáním vydělávat peníze, že bude při exams radit svým spolužákům, ovšem nápad a styl cheatování je hodně nápaditý (piáno) a při závěrečné zkoušce se z toho stává slušně napínavý thriller. Kdyby hlavní hrdinka nebyla taková ošklivá tlama a zkrátili by stopáž o 20 minut, možná bych šel i na 4. Na Thajsko však inteligentní a originální snímek. 65% ()

misterz

Na ťamanov celkom zaujímavá dejová linka, a tentoraz ani nebol problém s rozpoznávaním tvárí, takže som mohol sledovať príbeh už od začiatku. Sympatické tiež bolo, že sa netočil okolo lacného námetu vykradnutia banky v štýle amerického Podfuku, ale že sa snažil o originalitu. Áno, ľudia sú vynaliezaví, len keby tú vynaliezavosť využívali aj trocha iným smerom ku prospechu všetkých, nielen seba. Celkovo spokojnosť. Nadpriemer. 75/100 ()

freddy

Znáte ten pocit, když se zakoukáte na plátno, bojíte se jen na chvilku vypnout, kouknout se jinam nebo se prostě jen obyčejně nadechnout, aby vám cokoliv neuteklo? Přesně tohle jsem zažil při sledování tohoto navýsost dokonalého a beze vší pochybnosti strhujícího filmu, který je vlastně o tak obyčejném tématu, jako je podvádění u zkoušek na střední škole. A pokud jste si dosud mysleli, že podvádění za pomoci obyčejného taháku je nebezpečné, tak hlavní hrdinové v čele s Lynn zde rozehrávají vysokou mezinárodní podvodnou hru, která může skončit všelijak. Ale je zaručené, že nudit se nebudete. Zde vše stojí na správném místě, od perfektně promyšleného střihu, přes skvělý hudební doprovod v těch správných pasážích, až po strhující finále, které člověka donutí zamyslet se nad morálkou a nad vlastními prioritami. Nelze nemilovat hlavní hrdinku, člověk si dokonce oblíbí i jejího soka, a vlastně celá ta parta měla něco do sebe. Tohle bylo tak skvělé, že těch 130 minut uteklo jako nic a mrzelo mě, že se musím s Lynn rozloučit. Nadšení střídá úžas nad tím, jak se z banálního tématu dá vykřesat skvělý film. Rozhodně nezapomenutelný zážitek. [27. Art Film Fest Košice] ()

Enšpígl

Po cca 8 hodinách v pendolínu, jsem se v Košicích seznámil za hotelových okolností s csfd parťákem freddym, chrstnul jsem do sebe dvě piva, něco co se tvářilo jako jídlo a jupijajej za thajským filmem. Musím přiznat že v oblasti Thajské kinematografie jsou mé znalosti na úrovni novorozeněte, protože včetně tohoto filmu jsem viděl celkm dva thajské filmy, ovšem z průměrným hodnocením 5* což je tedy bomba. Film jeho nápad se může zdát naprosto fádní , zkoušky ve škole, možná prestižní, ale pořád zkoušky, ale co z toho udělali tvůrci to se hned tak nevidí. Regulerní moderní thriller, který má neskutečný tempo, působí sexy, je napínavej, skvělý soundrack umí dokonale vygradovat všechny "zkouškový" scény. Tvůrcům není cizí se dotknout i sociálního tématu u ekonomické situace studentů. Hlavní hrdinka Lyyn je superkočka. Už tak skvělý filmový zážitek ještě umocnil silný závěr. Festivalový start na Artfilmu v Košicích jak hrom. Navíc příjemný popíjení před a po projekci na zahrádce před kinem spojená s pokecem, víc už chtít prostě nemůžu. ()