Deset let lásky (festivalový název)

10 rokov lásky

Ten Years of Love

(festivalový název)

Dokumentární

Slovensko, 2017, 95 min

Adam Hanuljak

Adam Hanuljak

„Mama musí byť silná.“ Mám veľmi rád časozberné dokumenty, ale na Třeštíkovú sa len tak niekto nechytá. Bohužiaľ, ani toto. Nie je to zlé a má to správnu časozbernú poetiku, ale niečo tomu chýba. Miestami je to až jemne nudné. Chcelo to niečo viac. Ale neviem čo.(2.12.2017)

Neplánované rodičovstvo, to je možno to najlepšie rodičovstvo na svete. Deti vyrastú a pomerne mladý 35-ročný človek má voľno pre seba s partnerom. Teda pokiaľ sa s ním nerozíde, alebo si nepořídí detí toľko, že je to na trvalý plný úväzok, prípadne celých 10 rokov filmu dokončuje jeden dom. Rôzne krajiny, podobné problémy. Film krásne ukazuje, ako sa (ne)naplnia sny ľudí z mladosti, a tak to vlastne v živote chodí a môže to potvrdiť skoro každý v strednom veku. Ako to vidia starší ľudia, to napíšem o pár desaťročí, a s nadšením o nejaké desaťročie očakávam pokračovanie tohto filmu. Som rád, že česká dokumentaristka Třeštíková má zdatného nasledovníka. –––– Asi to klesá na intenzite trošku. V zásade. A možno stúpa na kvalite. Klesá na intenzite, a stúpa na kvalite, ja mám dosť. – Sakra, som ešte mladá na to, aby som mala raz mesačne. Mala sex. –––– Ja nechcem byť v puberte, chcem byť ešte dieťa. No v tom veku sa veľa vecí zmení, všetci sú z toho vystresovaní.(1.12.2017)