Hlubiny času (TV seriál)

Dokumentární

USA, 2016, 3x51 min

Gabriel Rotello

Michio Kaku

Je to síce ako z rýchlika, ale dozvieme sa aj zaujímavé veci, napríklad, prečo bolo čierne korenie (pepř) na konci 15. storočia najžiadanejšou komoditou na svete a nebolo to kvôli dochucovaniu jedla. Seriál by si zaslúžil aspoň desať podrobnejších častí.(22.10.2018)

Dokument je rozhodně zajímavě zpracován ohledně vyprávění. Problém ale je co vypráví. Připadá mi to jako mix všeho, co už se mohli lidé dozvědět z jiných dokumentů. Jako by autoři vzali všechno, co už někde zaznělo a nacpali to sem. Opravdu se nic nového nedozvíte. Plusem snad je jen to, že to vše se dává do souvislostí s věcmi, s kterými bychom znázorněné události dohromady nikdy nedali. Jinak se ale divák nedozví nic nového a většinu informací už běžný člověk musel pochytit kdekoli, pokud má alespoň nějaký elementární všeobecný přehled.(25.3.2019)

Komplexní pohled na historii Země a lidstva, který ale trpí díky své zkratkovitosti. Představit během tří dílů alespoň zlomek všech podstatných momentů od Velkého třesku k novověku, to je neproveditelné jinak než na nejzákladnější úrovni pro úplné ignoranty. Člověk s elementárním přehledem se nic nového nedoví, tudiž je samotný dokument vhodný tak pro základní školy jako doplňkový materiál k výuce, nebo pro lidi, kteří ještě v dospělosti netuší, že obilí je vyšlechtěná tráva a srážky tektonických desek vytvořily hory. 60 %(13.7.2017)