poster

Hlubiny času (TV seriál)

 • Česko

  Pradávná historie

 • USA

  Deep Time History

Dokumentární

USA, 2016, 3x51 min

Scénář:

Gabriel Rotello

Hrají:

Michio Kaku
 • Arsenal83
  ****

  Je to síce ako z rýchlika, ale dozvieme sa aj zaujímavé veci, napríklad, prečo bolo čierne korenie (pepř) na konci 15. storočia najžiadanejšou komoditou na svete a nebolo to kvôli dochucovaniu jedla. Seriál by si zaslúžil aspoň desať podrobnejších častí.(22.10.2018)

 • ostravak30
  ***

  Dokument je rozhodně zajímavě zpracován ohledně vyprávění. Problém ale je co vypráví. Připadá mi to jako mix všeho, co už se mohli lidé dozvědět z jiných dokumentů. Jako by autoři vzali všechno, co už někde zaznělo a nacpali to sem. Opravdu se nic nového nedozvíte. Plusem snad je jen to, že to vše se dává do souvislostí s věcmi, s kterými bychom znázorněné události dohromady nikdy nedali. Jinak se ale divák nedozví nic nového a většinu informací už běžný člověk musel pochytit kdekoli, pokud má alespoň nějaký elementární všeobecný přehled.(25.3.2019)

 • Zeck
  ***

  Komplexní pohled na historii Země a lidstva, který ale trpí díky své zkratkovitosti. Představit během tří dílů alespoň zlomek všech podstatných momentů od Velkého třesku k novověku, to je neproveditelné jinak než na nejzákladnější úrovni pro úplné ignoranty. Člověk s elementárním přehledem se nic nového nedoví, tudiž je samotný dokument vhodný tak pro základní školy jako doplňkový materiál k výuce, nebo pro lidi, kteří ještě v dospělosti netuší, že obilí je vyšlechtěná tráva a srážky tektonických desek vytvořily hory. 60 %(13.7.2017)