Má volba (festivalový název)

And Then I Go

USA, 2017, 99 min

Pomalé, ale za mě prostě dobré.(2.5.2018)

"And Then I Go" je nakoniec celkom dobrým filmom, no mám pocit, že sú tu určité veci, ktoré v mojich očiach držia trošku dole. Takže si rozoberieme najprv moje problémy s filmom. V prvom rade poviem, Flake mi vôbec nie je ničím sympatický. Mám pocit, že by sme mali chápať oboch hlavných hrdinov. Edwina aj Flakea. No reálne mám z filmu iba pocit, že kým Edwin dáva filmu srdce, tak Flake mu celý čas berie. Má síce možno malé momentky, no spôsob akým rozpráva, scénky, ktoré s ním vidíme a jednotlivé dôvody sú pre mňa málo na to, aby som dokázal v jeho prípade prijať to finále filmu. A celý čas bol pre mňa vo filme problémom. NIektoré menšie story sú tu podľa mňa úplne zbytočné. Nikam to neposunú, nikdy sa k nim viac nevrátime a jediné čo robia je, že zabíjajú čas. Môj názor. A čo sa týka tempa filmu, tak povedzme si pravdu, ide to pomaly. A miestami by sa práve mohlo pár scénok vyhodiť, aby to fungovalo lepšie. Teraz poďme na pozitíva. Edwin je podľa mňa dobrým hlavným hrdinom. A film s ním má pár skutočne skvelých scénok. Osobne moja najobľúbenejšia je asi scénka, kde bude pod posteľou. Nebudem hovoriť viac. Každopádne silný moment. Takisto musím povedať, že záverečná momentka filmu je silná. Keď vidíme čo sa udeje a ako to začne a porovnáme reakcie medzi Flakeom a Edwinom, mám pocit, že je viditeľne jasné, kto je v jadre viac ľudská bytosť. Takže to veľmi oceňujem. Je rovnako super, že film podáva tému násilia a streľby na škole z pohľadu útočníkov. A budeme vidieť čím všetkým prechádzajú až do toho záverečného momentu. A potom sú tu ešte asi 3 postavy, ktoré boli podľa mňa fakt super. V prvom rade pochválim Melanie Lynskey, ktorá hrá Edwinovu mamu. Absolútne jej to verím, pôsobí veľmi namieste a funguje. Herečka čo hrá učiteľku kreslenia je tiež skvelá. A dáva trošku viac srdca a farby do toho hnusného prostredia školy. A ešte je tu jedno dievča, ktorej meno mi uniká, no verím, že ak si film pozriete, budete vedieť koho myslím. Osobne dávam filmu pozitívnu odozvu, no to tempo mi skutočne prekážalo. Neviem či by som si film pozrel znovu, ale som rád, že som ho videl aspoň raz. Hodnotenie: B-(16.5.2018)