Nová šance

The Whole New Everything

(pracovní název)

Komedie / Drama

USA, 2017, 100 min

Taký malý veľký film, ktorému scenár dal Život. Nehovorím, že film je dokonale natočený (aj z hľadiska príbehu sú niektoré vedľajšie časti „nekorektne“ ukončené), ale za to herecky veľmi dobre zvládnutý. Veľmi dobrý výkon od J. K. Simmonsa. Vo vedľajšej roli nestarnúca J. Delpy. A ten, kto nevie súcitiť s Billom (J. K. Simmons), tak asi nepozná pojem „hlboká láska“. PS.: „Kúpil som ti kvety, ale zabudol som ich doma.“ „To je nejaký trik, aby som išla s tebou dovnútra?“ Osobné hodnotenie: 81% (****) (24.2.2018)

Když Vám z kraje sednou herci, tak dobře, můžete si připsat jednu hvězdičku. Pokud na nich ale vůbec nic nevidíte a na film koukáte jen z čisté otupělosti přepnout kanál, tak zůstaňte u tří a podle stupně nasranosti postupně klesejte. Průměrný americký drama, kterých je tuna. A J.K. Simmons a Julie Delpy se svojí francouzštinou to nezachránila.(18.3.2018)

Film, ktorý rieši smutné veci, ale veľmi príjemne sa naň pozerá. Všetko zlé sa na dobré obráti, všetci nasadnú do modrého auta so zmrzlinou v rukách, budú viesť veselý rozhovor, hrať bude pohodový song a vy sa budete usmievať ako tichý blázon. Ale človek potrebuje niekedy vypnúť, a na to sú tu takéto filmy. Herecky veľmi fajn.(23.2.2018)

Po dlhšej dobe som konečne narazil na niečo pozerateľné a zmysluplné! Konečne tu je dosť solídne vystavaná pútavá dráma s výbornými hercami, poteší ich súhra ale i vyhrotené situácie, nechýba občas aj nejaké to trefné odľahčenie. Ten strašne nápomocný psychiater a jeho elektro terapia fakt na odstrel. /90%/(23.2.2018)

Je jasné, že Kurt Voelker v živote nebehal, inak by do úlohy bežcov neobsadil nebežcov a neopomenul tak fakt, že hlavný nebežec Wes by s takou technikou nikdy nevyhral (ibaže by bol reinkarnáciou Emila Zátopka) a v takom hovadskom vedre by prvé, čo by urobil po dobehnutí bolo, omdlel, alebo keby nie, ihned' by sa domáhal vody! Inak sa mi film celkom páčil. Taká príjemná jednohubka po poobednej šichte pred spaním ideálna.(21.2.2018)