sochoking

Film o mladej babe z neúplnej rodiny a chabého sociálneho zázemia, ktorá sa jedného dňa nečakane ocitne v nezávideniahodnej situácii. (To len naozaj v skratke, kedže nie je mojim zámerom absolútne naznačovať dej, či dokonca spoilovať.) V podstate poctivá depka, ktorá však ku koncu filmu stráca podľa mňa na sile. Buď bola hlavná hrdinka totálne poleno, alebo to tvorcovia tak zamýšľali, ale potom by to bola pekná hovadina! Auden Thortnton s tvárou mladej Jodie Foster a pohybmi čerstvo podťatého smreku značne oslabila záver filmu. Ùsudok si radšej ale urobte sami. No i napriek tomu si to 3 hviezdy vpohode zaslúži. ()

silentname

V jadre je podľa mňa "Beauty Mark" dobrým filmom, no akosi zápasí vnútorne s problémami, ktoré bránia tomu, aby to bolo o niečo silnejšie, alebo aby to bolo divácky pre nás zaujímavejšie. V prvom rade sa podľa mňa film snaží do toho všetkého vtesnať obrovské množstvo dejových línií a vecí, ktorým sa nestíha následne venovať a vypália absolútne do prázdna. Nebudem vám to spoilovať v prípade, že chcete film vidieť, no pár vecí si je jednoznačne treba povedať. V prvom rade vraj film vychádza zo skutočných udalostí. Neviem či je to len marketingový ťah, alebo je to pravda, lebo na konci nám viac povie koľko detí je sexuálne zneužívaných a koľko to reálne nahlási. Môže to byť teda aj kompletne vyfabulovaný príbeh, ktorý má tému, zo skutočného života. Hovorím to preto, lebo reálne je to až príliš nafúknuté. O tom ako hlavná hrdinka absolútne prichádza o všetko, kým človek, ktorý jej ublíži si postavil nový bazén. Potom sa tu rieši, že by mohla urobiť súdny proces, ak by našla iné osoby, ktoré by boli ochotné násilníka žalovať. Lenže reálne tá časť vypáli úplne do prázdna. Potom je tu aj príbeh jej šéfa, ktorý sa adresuje v poslednej scénke, pričom by si to zaslúžilo oveľa viac priestoru než to dostane. A potom si myslím, že záverečné rozhodnutie našej hrdinky je síce pochopiteľné, ale v podstate ide proti všetkému, čo sa film snažil vybudovať počas celého času. A pre mňa mu to berie body. Teraz však tie pozitíva filmu. Angie je dobrá hlavná hrdinka a skutočne jej verím, že sa snaží. Jej matka je tiež pre mňa zaujímavou postavou a hoci som mal najprv dojem, že nebude na nej nič pozitívne, tak dokáže ukázať, že má srdce a vie byť aj dobrou matkou. A sama si prešla svojimi zlými momentkami. A dosť ju poznačili. Lorraine je pre mňa okey a hoci môže byť trošku diskutabilnou postavou tak reálne sa o niečo aj pokúsila. Ostatní ľudia sú typickí Američania, pre ktorých sú zákony a ich sebectvo viac než čokoľvek ostatné. A je to tu pekne vidieteľné. Osobne by som asi film viac ocenil, keby sa nesnažil vtlačiť toho tak moc dokopy a reálne len pár dejových línií dostalo potom priestor. Na jedno pozretie to odporúčam ak máte radi depresívne drámy, no aj keby film nemal tie problémy, ktoré som tu spomenul, tak neviem si predstaviť, že by to niekto chcel vidieť aj viackrát. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B- ()

• Celosvětová premiéra proběhla 16. června 2017 na filmovém festivalu v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Natáčelo se v Louisville (Kentucky, USA). (BMW12)