Don't Come Back from the Moon

silentname

Don´t Come Back From The Moon je možno v jadre dobre napísaným filmom, no mám pocit, že poslednej dobe som videl typ tohto filmu toľkokrát, že už akosi nemá moc čo priniesť. Dám však filmu aspoň jeden kredit a to, že to nebolo tak utápajúco nudné ako v prípade minuloročného filmu "Poor Boy". Možno to má o niečo zaujímavejší príbeh o deckách, ktorých otcovia opustili ich domovy a rozhodli sa ísť skúsiť šťastie do sveta. Ale ženy a deti tam nechajú, lebo určite sa im bude dariť lepšie bez nich. Mám pocit,že je tu niekoľko príbehov a opäť niektoré vypália vysoko do stratena. Napríklad časť, kde si mama nájde nového nápadníka je tu absolútne zbytočná. Aj keď som rád, že vidím Rashidu Jones, ktorá je celkom šikovná. Záver je spracovaný podľa mňa veľmi dobre a má svoje silné momentky. Dokonca to tak ukazuje, že vždy môžeme urobiť niečo inak. A je tu ešte jedna skvelá scénka, kde jedna postva odchádza so svojim otcom preč a čaká, či sa s ňou náš hlavný hrdina príde rozlúčiť a máme tu prestriedavané scénky medzi nimi. To sa mi páčilo. Ako celok je to ale len okey film. Vzťahy medzi deckami nie sú dobre spracované a je to všetko veľmi povrchné. Nemáme moc čas ich spoznať. A to som sa snažil. A takisto nemôžu otcovia čakať, že keď sa zrazu vrátia, všetko bude v poriadku a budeme sa tváriť, že tie momenty nenastali. A je to tu spracované celkom okey. Ale mohlo byť lepšie. Je tu kopec otvorených otázok, veci sa nedopovedia a myslím si, že v prípade tohto filmu by to bolo treba. Nie je to ako niektoré veľké filmy, ktoré sa dočkajú pokračovaní, ktoré nám to ukážu nabudúce. V tomto prípade máte skutočne len jednu šancu. A mám pocit, že bola trošku premrhaná. Hodnotenie: C ()

• Celosvětová premiéra proběhla 20. června 2017 na filmovém festivalu v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)