poster

Mu ji zhe

 • Tchaj-wan

  目击者之追凶

 • anglický

  Who Killed Cock Robin?

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Tchaj-wan, 2017, 118 min

Režie:

Wei-hao Cheng

Scénář:

Wei-hao Cheng

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Fr
  ***

  „CHCI ZJISTIT, CO SE TENKRÁT STALO…“ /// Mladej paparazzi invistigačně pátrá po viníkovi autonehody, který byl před 9 lety svědkem. Brzo se ukazuje, že to nebyl šťastnej nápad... Je to ... prostě Tchaj-wanský. Ne debilní, jen trochu ... nudný. Ovšem uznávám, že se to moc hezky zamotává. Jen nevím, jestli na to má cenu čekat. Závěr je dramatickej i krvavej, takže příběh zajímavě graduje. (Takže cenu čekat asi mělo) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád zamotaný věci. 2.) Jsem (minimálně) poloviční Tchaj-wanec. 3.) Thx za titule ,,langi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(7.1.2019)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Pomalý a pro mne né příliš zajímavý Krimi-Thriller z Tchaj wanu. Samotná zápletka mě neoslovila, k akci zde nedojde vůbec a jediné, co se dá vychválit je závěrečné rozuzlení, které je poměrně překvapivé, ale film v mých očích vyloženě nezachraňuje. Moc mě to nebavilo. Slabší průměr.50%(21.3.2019)

 • Vavča
  ****

  Prohnilí, proti prohnilým a zapoměntlivým! Novinář Wang Yi-Chi (Kaiser Chuang) po neplánované pauze v práci začne v okolí Taipeie a samotné metropoli pátrat po příčině dávné autonehody, kde byl sám svědkem. Pokouší se přitom pár lidí zachránit, včetně sebe, ať jsou známí, nebo neznámí, no jak to celkově dopadne si musíte shlédnout sami. Film, který při sledování hlavní linie dovede několikrát retrospektivně překvapit a celou situaci otočit. Nečekejte žádnou zběsilou akci, pomalé budování napětí, precizní prokreslení charakterů, vysvětlení jejich motivace, pohlcující atmosféra nic nekulhá, závěr poněkud nejasný a pro mnohé jiště rozpačitý nejen po morální stránce. Přesto jeden z nej filmů loňského roku, výborné herecké výkony hlavního představitele a jeho kolegyně Maggie (Tiffany Hsu) i těch dalších ve vedlejších rolích.(14.5.2018)

 • LangiJ
  ****

  Pro mě původně zcela neznámý snímek s neznámými herci, ale vyloupla se z toho napínavá, tajemná podívaná se sympatickým hrdinou, který ne vždy jedná jako klaďas. Na začátku je nám předhozen případ 9 let staré autonehody a postupně dochází k odkrývání pravdy. Děj rychle odsýpá, už dlouho jsem nezažila, že 2 hoďky jsou tak krátká doba :) Je to napínavý až do konce. Když už se zdá, že je vše odhaleno, objeví se další kousek skládanky, který to překope. Pro mě velký překvápko, který určo stojí za vidění. Přeloženo.(17.12.2018)

 • MATADOR
  **

  Z popisu je jasné, že pravda je nebezpečná a v tomhle případě se i můžete ukousat nudou, než se k ní dostanete. Ten potenciál tam ale byl, je tam cítit.(3.1.2019)

 • lioncel
  ****

  Zajímavý styl vyprávění, kdy divák sleduje postupně (s pár mezi ději) jednu a tu samou, klíčovou scénu pohledem všech zúčastněných, do děje zapojených osob, se mi zdá v tomto případě velmi, velmi přijatelný ...(2.10.2017)

 • Lucretius
  ***

  Vcelku dobře natočný thriller s více méně povedenou snahou o nelineární strukturu vyprávění. Od Taiwanu bych asi čekal trochu více hrůzy, ale hlavně mi přišlo, že film ničím vyloženě nezaujme. Ani příliš netěží z prostředí, ani v něm není v něm nic moc nového. Možná jsem něco nepostřehl, ale podobných snímků je spousta a to často s komplexnějšími postavami a hutnější atmosférou.(23.8.2017)

 • Cvalek
  **

  Neskutečně nudné zpracování které mně vůbec nebavilo. Celkem zajímavý námět ale to zpracování by mohlo být lepší. Děj mi připadal zmatený a nudný. Hlavní hrdina mi na začátku filmu moc nesednul ostatně jako všechny postavy. Film byl na na mě až moc zmatený a jeho provedení se mi moc nelíbilo.(19.12.2018)

 • cezero
  ***

  Když zjistíte, že auto které jste si koupil není ve stavu v jakém vám prodejce tvrdil, ale bylo už bourané a při nehodě v něm zemřel řidič.. Při nehodě jíž jste byl před devíti lety svědkem a která doposud nebyla objasněna.. A k tomu jste navíc novinář, který dostal zrovna padáka v práci, tak se v tom začnete vrtat... Film má svižné tempo, verze jak se to celé tenkrát událo se několikrát změní.. Možná bych čekal nějaké překvapivější finále, ale i tak lepší průměr. Menší problém jsem měl s orientací podle jmen, protože jsou pro nás evropany hodně podobné.(20.12.2018)