The Female Brain

Komedie

USA, 2017, 98 min

Medzi komédiami podľa mňa "The Female Brain" moc nevyniká. Je to síce veľmi kreatívne, celkom dobre napísané a má to formu, ktorá ma skutočne dokázala vziať, tak humorom to miestami funguje a miestami nie. Niekto tu písal, že je to viac komédia pre ženy a asi to bude pravda, lebo moja manželka si film užila asi viac. Ja som sa na niektorých hláškach zasmial, ale mal som pocit, že mi to mohlo ponúknuť trošku viac. Ale zase mám pocit, že film mal dostatočnú dávku osobnosti, nápadu a elegancie, ktorú vedel ponúknuť. Hlavná hrdinka je dosť zaujímavá, jej výskum je dobrý a možno sa z toho človek aj niečo dozvie a pochopí. Takže ako oddychovka to stačí. Zvážte si sami. U mňa trošku priemer. Hodnotenie: C+(26.3.2018)

Občas je to hodně složité až vědecké, ale jinak velmi zajímavé a podnětné.(18.3.2018)

• Morholt

Tak já nevim, co tohle vlastně bylo. Ze všeho nejvíc asi pseudodokument o tom, jak funguje ženský a mužský mozek, což je demonstrováno na několika párech v různém vývoji jejich vztahů. Děj prakticky neexistuje, vtipu ani co by se za nehet vešlo a příliš nezaujmou ani herci, což je dílem dáno tím, že jsou silně nesympatičtí a dílem faktem, že jejich postavy jsou do jednoho kreténi. Anebo jsem to jako chlap vůbec nepochopil. 10%(6.3.2018)

není to zrovna komedie (opravdu vtipná scéna je tu jedna) a osobně moc nepobírám to jak primárně američani tyhle vztahové věcí extrémě hrotí,ale jinak je Female brain příjemným kouskem který neurazí a obsahuje až překvapivě hodně pravdy,kterou zažil asi každý kdo kdy měl nějaký vztah (alespoň zčásti určitě)...60%(11.3.2018)

Hah, mě to hodně pobavilo. Ale uznávám, že je to komedie spíš pro holky.(8.3.2018)