Rakka

Lorne Balfe

Tony Dean Smith

Scénografie:

Bobby Cardoso

Plnokrvný a autentický Neill Blomkamp v krátkej sci-fi allien chuťovke. Toto chce jednoznačne celovečerné spracovanie. District 9 posunutý na vyššiu úroveň s obrátenými rolami. Skvelé špeciálne efekty a výborné technické spracovanie so super hudbou. Škoda tej otranej Sigourney Weaver, táto ženská už mi skutočne lezie na nervy. 75 %!!(18.6.2017)

Vyzera to ako cool intro k nejakemu depresivnemu postapo filmu so zaujimavym nametom v ktorom sa ale vzhladom na kratku stopaz nestihne rozvinut akakolvek zapletka a ani sa nestihneme zoznamit s nejakymi zaujimavymi postavami. Neviem kolko to stalo, ale technicka stranka a celkovy spinavy vizual vyzera skvele aj ked sa Blomkamp do urcitej miery uz len opakuje. Kedze je jeho verzia Votrelca asi nadobro mrtva, tak by sa mu mohol ozvat Cameron a ponuknut mu reziu Terminatora, ktory by sa odohraval v postapo buducnosti. Stalo by to za to. V niektorych okamihoch to ma podobnu temnu atmosferu ako sceny z buducnosti v prvych dvoch terminatoroch. 6/10.(28.6.2017)

Po shlédnutí tohoto krátkometrážního snímku od nového produkčního studia Oats Studios Neilla Blomkampa začínám pevně doufat v to, že se vybere dostatek financí na celovečerní podobu. Rakka se totiž nese ve stejném depresivně špinavém sci-fi duchu jako jeho film "District 9". Tohle chci vidět na velkém plátně! (VideaČesky.cz)(17.6.2017)

Celkem koukatelné, leč krátké ! :-) Jen mne mrzí, že alieni jsou pořád titíž. Buď ve filmech vypadají jak sektani z PC hry UFO - Enemy Unknown, nebo jsou to ještírci Ivo Aštara Bendy. Ti konkrétně zde - připomínají kamarádovu agamu (bez ocasu), kterou chodím po čas jeho dovolené krmit a které se teď asi začnu bát. Alespoň, že ten ,,tekoucí povrch'' byl v něčem originální. Jinak zase nic nového. Planeta zamořená, pár přeživších chystá odboj a bitky se odehrávají ve zničených městech s rozpadlými domy a ,,hnízdy'' vetřelců. V čele odboje už vyzkoušená Weaver :-). * * *(5.7.2017)

Blomkampova špinavá variace na post-apo část Terminátora kde roboty nahradily obří ještěrky a kde se s lidma zachází jako s dobytkem včetně porcování na kusy. Úvod do toho světa je super, Blomkamp vždycky uměl vymyslet funkční hierarchii pro svůj film a tady to neni jinak, obří mimozemský elektrárny pumpující metan do ovzduší, ničení přírody atd. Efekty na rozpočet špičkový. Co se mi však nezdálo byla poslední část filmu neboť to vyznívalo trochu jako klišé "kdo je tu vlastně monstrum" a v případným celovečeráku bych od toho radši upustil.(14.7.2017)