poster

Rakka

 • Kanada

  Oats Studios - Volume 1 - Rakka

Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor

Kanada, 2017, 22 min

Režie:

Neill Blomkamp

Scénář:

Neill Blomkamp

Hudba:

Lorne Balfe

Střih:

Tony Dean Smith

Scénografie:

Bobby Cardoso
(další profese)
 • Big Bear
  ***

  Celkem koukatelné, leč krátké ! :-) Jen mne mrzí, že alieni jsou pořád titíž. Buď ve filmech vypadají jak sektani z PC hry UFO - Enemy Unknown, nebo jsou to ještírci Ivo Aštara Bendy. Ti konkrétně zde - připomínají kamarádovu agamu (bez ocasu), kterou chodím po čas jeho dovolené krmit a které se teď asi začnu bát. Alespoň, že ten ,,tekoucí povrch'' byl v něčem originální. Jinak zase nic nového. Planeta zamořená, pár přeživších chystá odboj a bitky se odehrávají ve zničených městech s rozpadlými domy a ,,hnízdy'' vetřelců. V čele odboje už vyzkoušená Weaver :-). * * *(5.7.2017)

 • novoten
  **

  Úvod dává naději, že tentokrát jde konečně o funkční sci-fi svět, ve kterém se ústřednímu nápadu bude dařit. Zbylé dvě části ale podle očekávání dokazují, že o postavách nebo vývoji zápletky to ani tentokrát nebude a půjde zas a znovu o pár působivých obrázků pospojovaných tak povrchně, že budu posílat Ridleymu Scottovi desítky děkovných dopisů za to, že (minimálně prozatím) zrušil plány na Aliena 5 se Sigourney Weaver. Blomkamp totiž hlavní hvězdu zoufale nevyužívá, potisící zastává mantru "špína, krev, vetřelci" a potisící selhává. Dvanáct let točí pořád to samé bez toho, že by se snažil kamkoli pohnout. Fascinující, ale mnohem víc frustrující.(20.6.2017)

 • luka4615
  *****

  Po shlédnutí tohoto krátkometrážního snímku od nového produkčního studia Oats Studios Neilla Blomkampa začínám pevně doufat v to, že se vybere dostatek financí na celovečerní podobu. Rakka se totiž nese ve stejném depresivně špinavém sci-fi duchu jako jeho film "District 9". Tohle chci vidět na velkém plátně! (VideaČesky.cz)(17.6.2017)

 • flanker.27
  **

  Ellen Ripleyová místo Johna Connora, ještírci místo Skynetu a otazník místo konce. 22minutový de facto trailer potvrzuje, že Blomkamp ovládá technické řemeslo, ale vyprávět neumí. Jednotlivé části jsou víceméně drsnější recyklací známých prvků (a klišé) z jiných filmů, přičemž na sebe jen chabě navazují. Jako technické demo ok, jako samostatný film palec dolů.(20.6.2017)

 • Milky.
  ***

  Jako koncept je to parádní a vcelku originální (ikdyž Blomkampův vizuál je samozřejmě poznat na první pohled), za jasných 5*. Ale pokud to mám hodnotit opravdu jako Volume 1, čili první díl a již hotovou část celku, zas tak dobré to není, třetina stopáže je natahovaná zpomalováky, vyprávění selhává a obecně scénář zas tak skvělý není. Blomkamp k sobě prostě potřebuje někoho, kdo mu napíše alespoň pořádnou šablonu a na té už si pak může řádit jak umí. Ale když si to píše sám, tak má s postavami a výpravou celkem problém.(28.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace