Planeta upírů

• Itálie Terrore nello spazio (více)

Posádka kosmické lodi Argos, hledající na vzdálené planetě Aura život propadne při přistávání záchvatu zuřivé zběsilosti a všichni se začnou navzájem napadat. Jakmile je obnoven pořádek, zjistí že je ohrožují podivné zvuky a bizarní chuchvalce mlhy. Brzy je všem jasné, že v temnotě se něco skrývá - a má moc nad myšlením lidí. Když členové expedice jeden za druhým umírají a nebo mizí, začne boj o holé přežití. Dokáží uniknout zlu dřív než je všechny přemůže? (Bonton Home Video)

Paldini

Cha cha, Bava se snažil natočit větší ptákovinu, než točil svého času Ed Wood a povedlo se mu to. Ale tohle je oproti edwoodovkám strašná nuda, kosmonauti v kožených upnutých kostýmech po sobě střílejí zapalovači, interiér kosmické lodi je vytvořen z ovládací desky soustruhu, papundeklové kulisy jsou rozhýbávány ventilátory a herci ve strnulých pózách čekají až je zabere kamera, aby předvedli nějakou výtečnou ještě strnulejší hereckou kreaci. Dvěma slovy - Velké zklamání. ()

liquido26

Planeta upírů je planeta, na které žádní upíři nežijí. Třikrát hurá pro oficiální názvy amerického a českého distributora. Bavu nemám nijak zvlášť najetýho, byl to můj druhý film, co jsem od něj viděl a musím říct, že to nebylo zase tak špatný, jak se podle zdejšího hodnocení zdá. Není to bůhví jak originální nebo napínavé, ale hodně se mi líbilo barevné zpracování a atmosféra na planetě i vesmírné lodi. No a konec mě docela pobavil :-) ()

Lacike

Sci-fi horor s vizuálom na úrovni papundeklových interiérov z pôvodného Star Treku. Len sa to snaží o hororovú atmosféru. Neúspešne. Posádka ma od prvej do poslednej sekundy absolútne nezaujímala. Tým pádom som sa o nich nebál. A ani zlo v podobe takých zákerných parazitických Trillov (aby sme ostali pri Star Treku) príliš hrôzu nenaháňa. Na to je film až príliš po každej stránke zastaralý. Druhú hviezdu dávam hlavne za temný záver. 3/10. ()

SOLOM.

Tohle že mělo být inspirací pro tvůrce kultovního Vetřelce? Jasně, je potřeba si uvědomit stáří filmu a brát na to alespoň částečně ohled, stejně tak ani filmová technika ještě nebyla namakaná jako je teď, ale nějak závratně mě neoslnil ani samotný scénář tohoto filmu. Na můj vkus tu byla spousta nezáživných a hlavně ukecaných pasáží, okořeněných o tunu vědeckých keců, názvů a teorií, které mi stejně nic neříkali a jen se snažili být co nejvíc „cool“. Všechny ty blikající kontrolky, nablýskané obleky a motorkářské přilby použité jako součást vybavení astronautů – inu zasmál jsem se, ale dokázal jsem to skousnout, stejně jako venkovní šablony, které měly připomínat povrch na planetě. Já se ale těšil hlavně na akci a té se mi moc nedostávalo. Choreografie jednotlivých soubojů byla stejně groteskní jako výkony některých herců. Někteří chudáci si tu dokonce museli zahrát i dvojrole, aby se ušetřilo. Nechci ovšem jen hanit. Bava přece jenom místy dokázal navodit i zajímavou atmosféru a taková vesmírná loď s pozůstatky cizí rasy taky nevypadala vůbec špatně. Navíc se tu dočkáme jakési kombinace mimozemské rasy/lupičů těl a zombie, nežli upírů. Mario Bava tak ukázal, že scifi téma rozhodně není jeho nejsilnější stránkou. Točit on uměl, některé jeho filmy jsou opravdové lahůdky, ale tohle se mu moc nepovedlo. Místy to neskutečně skřípalo, jako celek to působilo dost legračně a těch několik dobrých momentů z toho bohužel neudělalo ani průměrný film. 40% ()

darkrobyk

I Mario Bava neměl své dny. A tak mezi úžasnou Maskou démona a vynikajícím Prokletí smrti vznikla řada snímků, z nichž Planeta upírů patří mezi nejslabší. Ba co dím, je to mizérie po všech stránkách. Star Trek 60. let je napínavější, nápaditější, objevnější...aby ne, když na něm pracovali nejlepší autoři sci-fi. Přitom autorem předlohy je Renato Pestriniero patřící mezi nejúspěšnější autory italské sci-fi. Planeta upírů má špatné kulisy, nepřesvědčivé herce, průměrnou hudbu a televizní kameru. To vše bych i odpustil, kdyby zde bylo napětí a dusná atmosféra, kterou tak ve svých filmech uměl M.Bava vykouzlit. Námět samotný k tomu vybízel, ostatně sám film inspiroval pozdějšího přelomového Vetřelce. Jedna hvězda za mlhu, snahu a trocha té krve. Film, na který lze s klidem zapomenout. ()

• Snímek byl natočen na motivy povídky Renata Pestriniera „Una notte lunga ventun ore“. (Hans.)
  • Tento film silně inspiroval tvůrce pozdějšího thrilleru Vetřelec (1979). Mezi filmy lze najít podobnost nejen mezi atmosférou a námětem, ale také mezi jednotlivými scénami. (Hans.)