Planeta upírů

• Itálie Terrore nello spazio (více)

Posádka kosmické lodi Argos, hledající na vzdálené planetě Aura život propadne při přistávání záchvatu zuřivé zběsilosti a všichni se začnou navzájem napadat. Jakmile je obnoven pořádek, zjistí že je ohrožují podivné zvuky a bizarní chuchvalce mlhy. Brzy je všem jasné, že v temnotě se něco skrývá - a má moc nad myšlením lidí. Když členové expedice jeden za druhým umírají a nebo mizí, začne boj o holé přežití. Dokáží uniknout zlu dřív než je všechny přemůže? (Bonton Home Video)

eraserhead666

Wau, dnes již vpravdě prehistorické horrorové sci-fi z dob, kdy více symetricky blikajících kontrolek znamenalo více sci-fi. Ale ty kulisy, kostýmy a barevnost... to mě prostě vždycky strhne. Co na tom, že herci, prakticky nehrající vůbec, nebo naopak přehrávající, často melou nesmyslné kraviny, když se na to tak dobře kouká? A ani ten příběh není zase tak hloupý, jak by se na první pohled a provedení zdálo. I tu atmosféru to tu a tam má. Jen ten název je dost zavádějící. Mé béčkové srdce zaplesalo. ()

Paldini

Cha cha, Bava se snažil natočit větší ptákovinu, než točil svého času Ed Wood a povedlo se mu to. Ale tohle je oproti edwoodovkám strašná nuda, kosmonauti v kožených upnutých kostýmech po sobě střílejí zapalovači, interiér kosmické lodi je vytvořen z ovládací desky soustruhu, papundeklové kulisy jsou rozhýbávány ventilátory a herci ve strnulých pózách čekají až je zabere kamera, aby předvedli nějakou výtečnou ještě strnulejší hereckou kreaci. Dvěma slovy - Velké zklamání. ()

darkrobyk

I Mario Bava neměl své dny. A tak mezi úžasnou Maskou démona a vynikajícím Prokletí smrti vznikla řada snímků, z nichž Planeta upírů patří mezi nejslabší. Ba co dím, je to mizérie po všech stránkách. Star Trek 60. let je napínavější, nápaditější, objevnější...aby ne, když na něm pracovali nejlepší autoři sci-fi. Přitom autorem předlohy je Renato Pestriniero patřící mezi nejúspěšnější autory italské sci-fi. Planeta upírů má špatné kulisy, nepřesvědčivé herce, průměrnou hudbu a televizní kameru. To vše bych i odpustil, kdyby zde bylo napětí a dusná atmosféra, kterou tak ve svých filmech uměl M.Bava vykouzlit. Námět samotný k tomu vybízel, ostatně sám film inspiroval pozdějšího přelomového Vetřelce. Jedna hvězda za mlhu, snahu a trocha té krve. Film, na který lze s klidem zapomenout. ()

liquido26

Planeta upírů je planeta, na které žádní upíři nežijí. Třikrát hurá pro oficiální názvy amerického a českého distributora. Bavu nemám nijak zvlášť najetýho, byl to můj druhý film, co jsem od něj viděl a musím říct, že to nebylo zase tak špatný, jak se podle zdejšího hodnocení zdá. Není to bůhví jak originální nebo napínavé, ale hodně se mi líbilo barevné zpracování a atmosféra na planetě i vesmírné lodi. No a konec mě docela pobavil :-) ()

choze

Naivňoučký předpotopní sci-fi horor ve zjevně ateliérových kulisách, s legračními triky a přehrávajícími herci, ale výraznou výtvarnou stránkou. Některé obrazy jsou kompozičně a použitým svícením pastvou pro oči a je tu zjevná inspirace pro Vetřelce, který o 14 let později tuhle ateliérovou pohádku překlopil do šokujícím způsobem realistického/civilního hororu pro dospělého diváka. ()

• Snímek byl natočen na motivy povídky Renata Pestriniera „Una notte lunga ventun ore“. (Hans.)
  • Tento film silně inspiroval tvůrce pozdějšího thrilleru Vetřelec (1979). Mezi filmy lze najít podobnost nejen mezi atmosférou a námětem, ale také mezi jednotlivými scénami. (Hans.)