Napínavý příběh podle skutečné události. Mladý, čerstvě ženatý agent FBI je odvelen na pracovní misi do appalačského horského městečka ve státu Kentucky. Tam je vtažen v pozici obětního beránka do nelegální aféry s místní ženou pocházející z chudých poměrů. Žena se stane jeho prominentní informátorkou, neboť v něm vidí možnost, jak uniknout ze svého postavení. Namísto toho je tato aféra pro oba vstupenkou na cestu do pekel... Skandál ve své době otřásl základy nejvyšší americké státní agentury pro vyšetřování federálních zločinů a skončil vůbec prvním odsouzením agenta FBI za vraždu. (mac000)

Real Tom Hardy

Ak je prečítanie krátkeho článku o reálnom incidente viac vťahujúcejšie a zábavnejšie ako sledovanie jeho sfilmovania, niekde evidentne nastala chyba a nie jedna. Above Suspicion som (spolu s Arkansas) v polovici roku 2020 netrpezlivo vyčkával, aby som nakoniec schytal dvojitú porciu trpkého sklamania. Drsné krimi v prekrásnom tmavom kamerovom filtri z metamfetamínom presiaknutých rurálnych oblastí notoricky známych Apalačských vrchov, incestový redneck raj plný žltých a vypadaných zubov, vyšetrovačky FBI, lúpeže drobných malomestských bánk, brunetková Clarke v tesných leviskách & kožených kovbojkách a Johnny Knoxville ako díler anjelského prášku menom fencyklidín? Film, poď do mňa! Aj išiel, zanechal však len ten filter... Nechutný strih, neustále spomaľovanie záberov, biedne obsadenie zvyšku ansámblu, absencia umnej réžie austrálskeho veterána, ktorý v 90. rokoch točil solídne krimi, nepresvedčivé a debilné vnútorné prehovory hlavnej hrdinky, ktorá bola obsadená isto len preto, že ukázala dvojičky v GoT... Dám tomu ale šancu aj do tretice a možno už zajtra. A jediné, čo ma i tak najviac štve – že som si také dobré jedlo (domáce wannabe tacos) premrhal práve nad týmto... (11.7.2020) (27.6.2022) (28.6.2022) ()

Arsenal83

Príbeh, ktorý viedol k prvému odsúdeniu za vraždu agenta FBI. Film, ktorý znie zaujímavo námetom, ale spracovaním neprekračuje tieň podpriemernej drámy. Avšak svetlým momentom bol výkon Emilie Clarke, ktorú som mimo Game of Thrones asi prvýkrát videl bez afektu a prehrávania. Emilia teda má na to permanentne neškubať obočím do všetkých svetových strán. Príjemné zistenie. ()

PlysovyMacko

Mladá žena sa stane informatorkou agenta FBI, ale začne svoju úlohu brat príliš vážne a začne si s nim aféru. Film sleduje ako ju vzťah postupne ničí, keď on vycúva. Na filme je zaujímavé, že je podľa skutočnej udalosti a ma pekný modry filter. Emília podáva výborný výkon ako odmietnuta milenka - agent je ženatý a vznikne milostný trojuholník. Film je slušná drama, ktorá vyvrcholí tragédiou. Hlavný hrdina sa aspoň priznal. ()