Krym

Крым

Drama / Akční

Rusko, 2017, 99 min

• Cheeter

Film je celkově nesourodá slátanina několika věcí, které by bylo lepší nespojovat. Jednak ten dost zvláštní milostný příběh, který byl vytvořen záměrně. Pak vojenská okupace Krymu, záběry na ní jsou působivé, jak by u propagandy mělo být. Vystrašit tak, aby se člověk bál vůbec na odpor pomyslet. Nicméně obsahuje několik zajímavých momentů. Tím nejzajímavějším je postavení Krymu v Ukrajině. To, že to nebylo vždycky integrální území Ukrajiny je jasné, o tom netřeba diskutovat. To, že místní jsou převážně Rusové nebo Tataři není také novinka. Ale konfrontace kyjevský Ukrajinec a krymský Rus je zde zachycena hezky. Těch rozhovorů je hned několik a je to na nich krásně vidět. Také je zde provokativně projednáno o banderovcích, byť trochu zběhlému divákovi to tak rozhodně nepřipadá. To, co si tvůrci odpustit mohli, je několik událostí, o kterých se nechá polemizovat, jestli tak opravdu byly. A asi se všichni shodneme na tom, že film má pouze jediný účel - ukázat jak Krymu bylo špatně a že mu už bude jenom lépe.(13.4.2019)

• trasprd

Film má velmi slabý a nepravděpodobný scénář, herecké výkony jsou podprůměrné a poněkud křečovité. Ačkoliv s anexí Krymu souhlasím, tento film si podle mě nezasloužil ani desetinu pozornosti a prostředků na něj vynaložených, neboť je to s odpuštěním nesourodá slátanina uměle vyhrocených historických událostí a stupidního milostného příběhu. Jediná místa, která stojí za to, jsou záběry vojenské techniky a krásné krymské přírody - vlastně se tedy stačí podívat na trailer a nemá cenu ztrácet čas samotným filmem.(5.10.2017)

• Morholt

Bez ohledu na to, co si o ukrajinsko-ruském konfliktu myslím, tohle je prostě blbé. I když bylo jasné, že v podání Rusů se nebude jednat o vyvážený pohled, tak v tomto případě to bylo prostě moc a při vší snaze se to nedalo přehlédnout. Pitomý je i samotný příběh, což zdůrazňuje i to, že ústřední dvojici to vůbec neklape a herecké schopnosti obou hlavních protagonistů jsou mizivé. Akce bylo minimálně a mě osobně trochu upoutalo snad jen pár záběrů z Majdanu. Bída. 10%(26.1.2019)

Já z toho ještě nemůžu vzpamatovat. Co je kolem toho filmu zajímavý, že v Rusku je hodnocen 3/10* a na IMDB 7/10. Čekal bych to spíše opačně, protože tohle je zcela nefalšovaně ruský pohled na události kolem Krymu. Ono je to vlastně zajímavý i tady. Na rozdíl od kolegy trasprd s ruskou okupací Krymu nesouhlasím, ale s jeho hodnocením a názorem na tento film ano. Dost pohřbili oba hlavní představitelé, protože to jsou herci asi jako já včelař. Nicméně tohle je téma, který doslova volá po filmech, bohužel asi není možný ho udělat neutrálně tedy čistě filmově. Nejvíc mě zajímal okamžik vstupu ruských - neoznačených vojáků na Krym a následná dialogová konfrontace s ukrajinskými důstojníky, tady se do toho vmísil takovej dějovej nesmysl, kvůli vývoji vztahu dvou hlavních hrdinů a to nejzajíměvejší vlastně pohřbil i když nejzajímavější, platilo to ruský ministerstvo, tak jak by asi dopadlo v duchu jedné věty "Jedni přijeli zabíjet, druzí bránit" . Čekal jsem, že dám odpad, ale díval na jsem se na to s větším zaujetím než na mnoho jiných filmů, asi kvůli tématu a zpracování vývoje událostí ty tři dám i když v realu za vojenský vpád do cizí země dávám rusákům odpad.(15.2.2019)

• mira007

Já myslel, že propagandistický filmy se točí jen v Severní Korei, ale tento ruský romantický akční film odehrávající se na pozadí události anexe Krymu, který idealizuje ruský pohled na tuhle událost. dokazuje, že se točí i jinde. Po čistě filmové stránce je tento film beztak absolutně nezáživný na jednu hvězdu, ale jako propaganda je to sračka.(15.7.2019)

• - Režisér filmu Alexej Pimanov patří k osobám na sankčním seznamu, má tedy zakázaný vstup do země. (Cheeter)

• - Natočení filmu podpořilo finančně ruské ministerstvo obrany, které pro něj zapůjčilo i techniku. Právě ministr obrany Sergej Šojgu přišel jako první s nápadem na zfilmování. (Cheeter)

• - Film je podle režiséra Alexeje Pimanova věnován Rusům a Ukrajincům, kteří na sebe nestříleli a zabránili tak tomu, aby došlo k otevřené válce mezi oběma zeměmi. (Cheeter)